Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

MEDİASTAR MS-4030 FOREVER 4K UHD UYDU ALICISI

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Merhaba arkadaşlar.
Bu cihaz mı daha iyi yoksa
Mediastar Diamond Z2 4k veya icone iron pro 4k mı?

ben mediastar 4030 aldım memnun değilim hiç tavsiye etmem, öncelikle cihazdaki forever server cccam da açık olan kanalların hepsini açmıyor, cccam forever aynı anda çalışmıyor , cihazda cccam düzgün çalışmıyor şöyle ki forever kapatıp sadece cccam bile açık olsa cccamlı açılan bazı kanalları hiç açmıyor bazıları donuyor, diğer iki cihaz için bilgim yok,

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
Merhaba arkadaşlar.
Bu cihaz mı daha iyi yoksa
Mediastar Diamond Z2 4k veya icone iron pro 4k mı?
Herkes cihazlar hakkında doğru yanlış iyi kötü yorum yapıyor ve yapma hakkına sahip kimseye kızamayız kötüleyemeyiz kimi android kimi enigma2 cihaz kullanıyor bizim forumdaki tecrübeli arkadaşlar android cihazdan uzak durun diyorlar formları araştırın bilgiler vardır tesbit işide şansınıza kendim mediastar ms-4030 4k cihaz kullanmaktayım arkadaş yazmış forever server cccamın açtığı kanalları açmıyor diye burda cihazın suçu ne o zaman cccamla açana veya foreverle açanı seyredeceksiniz ne kadar şanslıyızki 2sinide yükleyebiliyoruz bu 2 server bünyesi farklı ha ikisini beraber açmamakta fayda var tek kapıdan 2 kişi aynı anda geçmez tercih sizin ben bu cihazdan memnunum benim cihazdada hiçbir çakışma olmuyor burda cihazın çeşitli prosedürleri var yazılım atarken bunu uygulamamıştır o arkadaş bu olay son yazılımda geldi

Son düzenleme:

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Herhalde deneme kontrol olduğundan verilmiyor.

sayın OCTAVİA1, ; sizin ve bilgisi varsa forumdaki arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var kafayı yedim, problem şu, mediastar 4030 cihaz babam izlemesi için onun odasına eski model phlıps hd lcd tv ye bağlamıştım en az 3 aydır kullanıyordu, düne kadar problem yoktu cihazı bugün açtım bozuk bir görüntü var ve görüntü gidip geliyordu keşke resmini çekseydim çünkü cihazı kapatıp açınca düzeleceğini düşündüm cihazı açınca görüntü hiç gelmiyor ve tv de video formatını desteklemiyor yazıyor ve evde farklı bir tv ye bağladım SEG marka sıradan ucuz bir tv onda sorun yok görüntü var bende osd ayarlarına girip daha en düşük mod seçtim 576p ama phılıps tv ye bağlayınca yine görüntü yok aynı uyarı video formatı desteklenmiyor yazıyor, phılıps tv de sorun olduğunu düşündüm phılıps tv ye next macina 3d bağladım hiç bir sorun yok görüntüde ve mediastarın yazılımını güncelledim son yazılım olmadı daha eski mart yazılım yükledim yine olmadı böyle bir saçma durum var osd ayarlarından sanırım tüm mod ları denedim ama phılıps tv de mediastar cihaz dan görüntü gelmiyor ama aynı tv de farklı uydu alıcısından görüntü geliyor ne yapmam gerekir bu devirde yeni tv almakta zor şimdiden teşekkürler

Ij3QGR.jpg

Ij3H56.jpg

Son düzenleme:

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
sayın OCTAVİA1, ; sizin ve bilgisi varsa forumdaki arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var kafayı yedim, problem şu, mediastar 4030 cihaz babam izlemesi için onun odasına eski model phlıps hd lcd tv ye bağlamıştım en az 3 aydır kullanıyordu, düne kadar problem yoktu cihazı bugün açtım bozuk bir görüntü var ve görüntü gidip geliyordu keşke resmini çekseydim çünkü cihazı kapatıp açınca düzeleceğini düşündüm cihazı açınca görüntü hiç gelmiyor ve tv de video formatını desteklemiyor yazıyor ve evde farklı bir tv ye bağladım SEG marka sıradan ucuz bir tv onda sorun yok görüntü var bende osd ayarlarına girip daha en düşük mod seçtim 576p ama phılıps tv ye bağlayınca yine görüntü yok aynı uyarı video formatı desteklenmiyor yazıyor, phılıps tv de sorun olduğunu düşündüm phılıps tv ye next macina 3d bağladım hiç bir sorun yok görüntüde ve mediastarın yazılımını güncelledim son yazılım olmadı daha eski mart yazılım yükledim yine olmadı böyle bir saçma durum var osd ayarlarından sanırım tüm mod ları denedim ama phılıps tv de mediastar cihaz dan görüntü gelmiyor ama aynı tv de farklı uydu alıcısından görüntü geliyor ne yapmam gerekir bu devirde yeni tv almakta zor şimdiden teşekkürler

Ij3QGR.jpg

Ij3H56.jpg
Görüntüleme 1080İ 50Hz yapın
Tv tipini Pal
Ekran modunu 16.9
Yapın düzelir ayarla yanlış yapmışınız.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Herhalde deneme kontrol olduğundan verilmiyor.

sayın OCTAVİA1, ; sizin ve bilgisi varsa forumdaki arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var kafayı yedim, problem şu, mediastar 4030 cihaz babam izlemesi için onun odasına eski model phlıps hd lcd tv ye bağlamıştım en az 3 aydır kullanıyordu, düne kadar problem yoktu cihazı bugün açtım bozuk bir görüntü var ve görüntü gidip geliyordu keşke resmini çekseydim çünkü cihazı kapatıp açınca düzeleceğini düşündüm cihazı açınca görüntü hiç gelmiyor ve tv de video formatını desteklemiyor yazıyor ve evde farklı bir tv ye bağladım SEG marka sıradan ucuz bir tv onda sorun yok görüntü var bende osd ayarlarına girip daha en düşük mod seçtim 576p ama phılıps tv ye bağlayınca yine görüntü yok aynı uyarı video formatı desteklenmiyor yazıyor, phılıps tv de sorun olduğunu düşündüm phılıps tv ye next macina 3d bağladım hiç bir sorun yok görüntüde ve mediastarın yazılımını güncelledim son yazılım olmadı daha eski mart yazılım yükledim yine olmadı böyle bir saçma durum var osd ayarlarından sanırım tüm mod ları denedim ama phılıps tv de mediastar cihaz dan görüntü gelmiyor ama aynı tv de farklı uydu alıcısından görüntü geliyor ne yapmam gerekir
Görüntüleme 1080İ 50Hz yapın
Tv tipini Pal
Ekran modunu 16.9
Yapın düzelir ayarla yanlış yapmışınız.

hocam dediğiniz gibi değiştirdim hatta resimde görüldüğü gibi 720 p yaptım yinede görüntü gelmiyor anlamadım nasıl böyle birşey olyor kafayı yiğicem başka bir çare arıyorum acaba hdm çıkışı olup skart girişi olan birşey alıp onunla mı denesem uydu alıcısından hdm çıkışından tv ye scart girişine bağlayacağım bu şekilde bir dönüştürücü var mı acaba

IXkm9y.jpg

IXk6nS.jpg

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Başka tvde dene olmazsa hdmi çıkışınız arızalanmış gibi görünüyor

onu denedim yukarıda yazdığım gibi mediastar cihazı başka tv ye takıyorum görüntü var problem yok, problem olan tv ye aynı hdm girişine next macina 3d takıyom sorun yok görüntü var yağni mediastarın görüntüsünün gelmediği tv de farklı uydu alıcı çalışıyor mediastarı başka tv ye takıyom görüntü var, anlamadım işin içinden çıkamadım, teşekkürler

next_time

0
Üye
22 Eki 2017
15
3
3
Forever yenileme linki
===================
Charging system
Diğer sorunlar karşılaşmadığım için bilgim yok sürekli standby olarak tutmadım iptv de donmalar bazı kanallarda donmalı doğrudur aynı anda çok seyreden olduğundan x-stream net link ve Stalker kullanıyorum donma olmuyor cihazın kendi iptv sine kumandada sağ altta HDIP Tuşundan diğerinide Net yeşil tuşdan giriş vardır.
Benim ücretli ip TV hesabım var Hesap bilgilerini girdim. Lakin yayın listesi yok..
Bu x.Stream. Xtream gibi değilmi.

VIA_A3_Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
Benim ücretli ip TV hesabım var Hesap bilgilerini girdim. Lakin yayın listesi yok..
Bu x.Stream. Xtream gibi değilmi.

Evet öyle yazım hatası olabilir veya geçenlerde birisi ile denk geldik port değişmiş haberi yok
server sağlayıcısını aradı düzeltti çalıştı sizde bi görüşün.

Server =url adres yazılacak(http://) bunu yazmayın
Port =8000-8080 gibi
Kullanıcı ismi =
Şifre =

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
sayın octavia1 ; forever da bir süredir 9e cosmo sport kanalları açılmıyor kanalların üstüne geldiğimde beyaz renk server aktif görünmüyor bu kanallar için , bugün tekrar baktım durum aynı ve 39e de ki telekom spor kanllarıda açık değil ama telekom spor kanallarında server aktif görünüyor kanallar sarı renk fakat kanallar açık değil cihazı anahtardan açıp kapadım ama durum değişmedi sizde durum nasıl bu kanallar açık mı ?

OCTAVİA1

0
Özel Üye
22 Ağu 2018
3,199
68,586
113
T.C ANADOLU
sayın octavia1 ; forever da bir süredir 9e cosmo sport kanalları açılmıyor kanalların üstüne geldiğimde beyaz renk server aktif görünmüyor bu kanallar için , bugün tekrar baktım durum aynı ve 39e de ki telekom spor kanllarıda açık değil ama telekom spor kanallarında server aktif görünüyor kanallar sarı renk fakat kanallar açık değil cihazı anahtardan açıp kapadım ama durum değişmedi sizde durum nasıl bu kanallar açık mı ?
Sayın şimşek59 bende bahsettiğiniz uydular yok cihaza yeni yazılım bugün yarın gelebilir o bahsettiğiniz konular düzeltilir herhalde

next_time

0
Üye
22 Eki 2017
15
3
3
Evet Telekom Sport aktif lakin yayını çözmüyor. 9e Ote paketi açılsa iyi olur.

next_time

0
Üye
22 Eki 2017
15
3
3
Evet öyle yazım hatası olabilir veya geçenlerde birisi ile denk geldik port değişmiş haberi yok
server sağlayıcısını aradı düzeltti çalıştı sizde bi görüşün.

Server =url adres yazılacak(http://) bunu yazmayın
Port =8000-8080 gibi
Kullanıcı ismi =
Şifre =
Http yazmayalimmi başa

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
tring pakedi 16e den ayrıldı sanırım 39e de kalıcı olacak kanalları tarattım ama forever da açık değil sizlerde açık mı ? 16e de yayın yaparken kullandığı şifre sisitemini mi değiştirdi gerçi conaxx görünmekte ama kendi içinde değişikliğe mi gitti bilgisi olan var mı ?