Neler yeni

MIUI 12 güncellemesiyle kullanıcılar aksilikler yaşıyor!

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
5,607
Beğeniler
5,443
Konum
Adana
#1
MIUI 12 güncellemesi kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyordu ancak bu heyecan kursakta kaldı. MIUI 12 güncellemesini yükledikten sonra bataryalarının daha çabuk bittiğini söyleyen kullanıcılar aynı zamanda bununla bağlantılı bir dizi sorunu sosyal medya üzerinden paylaşmıştı. Özellikle, Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi 9 gibi telefonların kullanıcıları batarya sorunu bildirirken, POCO F1 sahipleri de aynı sorundan muzdarip duruyor.
1603671606865.png
MIUI 12 güncelleme sorunu kullanıcıların pilini çabuk tüketiyor
Yazılım güncellemeleriyle birlikte Apple’ın eski telefonlarındaki bataryanın ömrünü kısalttığın duymayan kalmamıştı ancak şimdi durumlar değişiyor gibi. Xiaomi’nin Android tabanlı kullanıcı arayüzü olan MIUI, 12 güncellemesiyle kullanıcılara pek çok yenilik sunuyor.

Bunların yanında Apple’ın eski iPhone’larındaki batarya performansını düşürme durumu şimdi de Xiaomi için gündeme geliyor ancak MIUI 12’nin geldiği telefonlar o kadar da eski değiller. Yine kullanıcıların isyan ettiği bu durumun yazılım güncellemesiyle düzelmesi bekleniyor.


Hatırlatmak gerekirse benzer bir durum MIUI 11 tarafında da görülmüştü. Xiaomi Mi 9T ve Redmi K20 gibi telefonların kullanıcıları tarafından yaşanan bu sorun şimdi MIUI 12 güncellemesiyle etki alanını genişletiyor.

Batarya sorununa dair bazı öneriler de yayımlandı. Bu önerilerden birisine göre ilk olarak telefonun yedeklendikten sonra sıfırlanması gerekiyor. Bunun dışında pil tüketiminin optimize edilmesi kullanıcılara öneriliyor. Yine de kullanıcılar tarafından Xiaomi’den bu sorununu çözecek stabil bir güncelleme de bekleniyor.

shiftdelete.net