Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 200 hd aldım 2 günde 20 Gb internet yedi. Yardım lütfen

aliusakli

New member
Üye
24 Kas 2018
2
1
3
Yeni aldığım cihazı kullanalı 2 gün oluyor ama sürekli donma yaşıyorum. İnternet hızım yavaş ama 8 mhps o kadar az değildi.İlk başlarda normaldi sonra 50 gb hakkımı bitirdi ve 3 mhps hıza düşünce yavaşladı.
Yani şimdi biz neflixten dizi izlersek yada film izledik , bunu önce indirip sonra mı izliyoruz ? o halde çok fazla internet harcayıp 50 GB internet kotamı 3 günde doldurcak.
bu konuda destek olursanız sevinirim ..Donmaları nasıl engellerim

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşım bir adet canlı yayını 2 saat gibi izlediginizi farzedelim. Yayın sd ise 1-15 hd uhd 3d veya 4k gibi çözünürlüğü arttıkça daha fazla veri çekersiniz .Bu yüzden Akn sonrası hız ortalama hd yayın için 7 altına düştüğünde size sıkıntı yaşatır.Bir benzetmeyle açıklayayım Otomobiliniz gaza bastıgınız anda çekmiyorsa daha fazla yakıt yakarsınız.(mevcut hız ve paketinizle Pcde vlc tür programlarla seyretmeniz tavsiyedir donanım ve kapasite olarak cihazlarımızdan gelişmiş olduklarından daha fazla verim alırsınız.)

aliusakli

New member
Üye
24 Kas 2018
2
1
3
Anladığımın kadar ile , kalite UHD olduğu sürece daha çok veri çekiyor. Ama bu durumda her şekilde internet yetmicek bize 50 gb. HD yayında
izlemeden bu cihazı kullanmanın anlamı yok.Doğru anladım umarım

korkusuz__

0
Özel Üye
10 Haz 2013
90
1,076
83
TÜRKİYE
www.next.web.tr
merhaba servis sağlayıcı olarak TurkNet e geç 1 yıldır kullanıyorum yayınları ultra HD izle izlesen problem yok AKN ve AKK YOK 35 MEGABİT HIZ aylık ortalama 300 GB kullanıyorum herhangi bir yavaşlama yok kopma da yok