Neler yeni

Next 2000 HD CX DVB to Mobil Özelliğinin Kullanılması

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2011
Mesajlar
7,145
Beğeniler
1,796
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.next.web.tr
#1
Bu Özelliğin kullanılabilmesi için öncelikle cihazınızın yazılım versiyonunun V1.437 ve yukarısı olması gerekmektedir, Haziran 2017 Yazılımını cihazınıza yükleyiniz..

Bu Özellik Ne İşe Yarar ?

Akıllı telefonunuz yada tabletiniz vb.. mobil cihazlarınız üzerinden uydu alıcınıza erişim sağlayarak uydu alıcınızdan bağımsız olarak aynı TP üzerindeki bir kanalı telefon üzerinden CANLI olarak izleyebilir, uzaktan kumanda fonksiyonu olarak kullanabilir yada uydu alıcınızda takılı olan USB hard disk içindeki bilgileri ,video yada resimleri direk telefonunuz üzerinden görültüleme imkanına erişebilirsiniz.

Bu uygulamayı sağlıklı şekilde kullanabilmeniz için bazı şartlar gerekmektedir.

* Uygulama için Android işletim sistemi olan bir mobil cihaz (Cep Telefonu, Tablet, PC vb..) kullanmalısınız.
* Uydu alıcınız ve mobil cihazınız AYNI internet ağı üzerinde bağlı olmalıdır.
* Sağlıklı ve akıcı bir görüntü aktarımı için uydu alıcınızın internet bağlantısının LAN girişi ile kablo ile yapılması önerilir.
* Mobil cihazınızda kontrol paneli olarak Google Chrome önerilir.
* Mobil cihazında CANLI çalma özelliği için AC3 Player uygulaması önerilir. ( Bazı durumlarda AC3 player canlı kanalı tek seferde görüntüleyemeyebilir tekrar deneyin.)
* Uydu alıcınızdaki USB HDD içeriğini sağlıklı şekilde oynatabilmeniz için Mobil cihazınızda MX Player uygulaması önerilir.
* Uygulamayı sağlıklı kullanabilmeniz için telefonunuzun özellikleri ve veri hızları önemli bir etkendir.

Nasıl Çalıştırılır ?

Yazılımı uydu alıcımıza yüklediğimizde menü Cihaz bilgileri kısmında uygulamaya erişim sağlayabileceğiniz QR kodlar ( kare kod) belirecektir.


Mobil cihazınız için öncelikle Google Play Store üzerinden bir QR Code görüntüleme uygulaması yükleyiniz.


Mobil cihazınızda bu indirmiş olduğunuz programı çalıştırarak uydu alıcınızın cihaz bilgileri kısmından sağ tarafta bulunan DVB Renderer Mobile APP. kısmındaki AC3 Player kodunu kutunuz. Mobil cihazınızda aşağıdaki şekilde bir ekran çıkacak ve sizi uygulamaya götürmesi için Open Link bölümünde tıklayınız ve Gogle Play Store uygulamasında erişim AC3 Player uygulamasını yükleyiniz..
Şimdi uygulamaları çalıştırmaya başlayabiliriz. Mobil cihazınızdan QR kodu yeniden çalıştırıp uydu alıcınızın Cihaz bilgileri kısmındaki DVB to Mobile kodunu taratınız.. open link yazan kısmı tıklayın ve eğer CANLI TV özelliğini kullanmak istiyorsanız varsayılan olarak AC3 Player kullanarak uygulamayı açınız.
Yukarıdaki ekran cihazınıza geldiğinde Action ikonuna tıklayarak Uydu alıcınız ile aynı TP de yayın yapan bir kanalı mobil cihazınızdan izlemeye başlayabilirsiniz.. SD yayınlarda sorunsuz izleyebilirsiniz.. HD yayınlarda veri akışına bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekebilir..

Uygulamadaki Recomon moduna tıkladığınızda uydu alıcınızı mobil cihazından uzaktan kumanda olarak yönetebilirsiniz..


Uydu alıcınızda USB girişinde takılı bir bellek yada hard disk var ise, mobil cihazından uygulamadaki USB media ikonuna tıklayarak uydu alıcınıza erişebilir ve dosya yolunu seçerek USB içindeki resim, video vb. dosyaları cep telefonunuzdan oynatabilirsiniz.
İyi Seyirler..