Neler yeni

Next 2000 HD CX SAT to IP Kullanımı

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2011
Mesajlar
7,134
Beğeniler
1,709
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.next.web.tr
#1
Next 2000 HD CX SAT to IP Kullanımı

Öncelikle Bu işlemler yapmak için Evin yada işyerinizin YEREL AĞI içinde en az iki Adet Next 2000 HD Minix İnternet Machina Cihazı olması gerekmektedir. Uygulamanın avantajı evinize ulaşan TEK Anten bağlantısını kullanan cihazınızdan, diğer odada yada odalarda bulunan diğer cihazınıza anten olmadan AĞ üzerinden AYNI TP içindeki Tüm kanalları aktarmayı sağlar. Aynı ağdaki 10 cihaz aynı anda tek master cihaza bağlanabilir.


2000 HD DONANIMSAL DESTEKLİ SAT/IP özelliğine sahiptir bu özellik en basit haliyle uydu alıcınızın kanal listesindeki aynı TP içindeki hd yada sd vb etkilere göre( 1-8) kanalın cihazın bağlı bulunduğu dahili ağa bu yayınları stream ederek yollamasıdır bu şekilde ağa bağlı diğer kullanıcılar(2000 hd ler) yada özel yazılımlar IPTV bölümünden bu yayınları anten gerekmeden HD kalitede izleyebilir. UPLOAD bant genişliği sınırlamalarından dolayı AĞ dışına normal koşullarda erişilemez. İleriki yazılımlarda bu yayınlar ağdaki 2000 ler dışında cep tel ve tabletlerden de izlenebilecek, ÇOKLU TS multicast ve unicast özel yazılımları kendi IPTV amatör sistemlerini kurmak isteyenler için derlenecektir..(süre verilemiyor..)

Uygulamayı Kulanmak için MASTER ( Anten Takılı olan, dağıtım yapılacak ANA Cihaz ) Cihaz Ayarları.

MENÜ - MEDYA - SAT to IP (Master) bölümüne gidin.Verici olarak kullanılacak cihazda SAT IP MASTER menüsüne girin kırmızı tuşla SAT/IP modunu açık seçin ( upload hızı nedeniyle kablolu ağ önerilir..)

Bu cihaz artık ıptv vericisi konumundadır.


Yayının Aktarılacağı Cihazların Ayarları.


MENÜ - MEDYA - SAT to IP (Client) bölümüne gidin.


Ağ üzerinde Yayın veren ANA Cihazın IPsini bulun.


Seçimi yaptığınızda ANA cihazdan izlediğiniz TP deki yayınlar diğer cihazınıza aktarılacak ve YAYINLARI DAĞITIM YAPTIĞINIZ CİHAZLARDA izleyebileceksiniz.

İyi Seyirler.