Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD FTA görüntü yok (siyah ekran)

c6p

New member
Üye
20 Ara 2019
1
0
1
Mayıs ayında aldığım uydu alıcıda herhangi bir yeni güncelleme vs. yapılmadı. Bugün açtığımızda görüntü yoktu. Fakat elektrik var, gözde yeşil ışık yanıyor fişe takınca, flash disk takınca onun da ışığı yanıyor. (kutudan burada gösterilen ekranlı göz değil eski tip göz çıkmıştı)

Forumda anlatıldığı şekilde usbden yeni yazılım atmaya çalıştım ch+ tuşuna aralıklı basarak, ya da 10 saniye açma/kapama tuşuna basarak yeniden başlatmayı denedim olmadı. Ekranda hiçbir şey çıkmıyor, siyah ekran. Şimdilik elimdeki sd uydu alıcıyı bağladım.

Garanti formunda voltaj düşmesi çıkması vs. garanti dışıdır yazılınca sebebin öyle bir şey olduğunu düşünüp değiştirmezler diyerek, içine bir bakayım dedim stickerı da söktüm açtım, sanırım şimdi garanti dışı kalmıştır.

Ne yapılabilir, ya da jaklı rs232 kablosu bulsam onunla nasıl yazılım atabilirim?

ziya62

0
Üye
7 Mar 2015
530
9,802
93
cihaz kumanda ile aç kapat çalışıyorsa cihazda sorun yoktur,hdm koblo ile kulanıyorsan kabloyu deyiştir yada av çıkıştan balatntı yapın olmasa servise gidersiniz,rs232 tecrubeniz yoksa yapamasınız