Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2053 HD kullanımı için genel bilgi

Mirzacem

New member
Üye
11 Şub 2020
5
1
3
Merhabalar, oncelikle foruma uye olmadan baya okudum konulari yardimlasmalariniz cok duzgun ve guzel tebrik ederim. Birkac foruma daha uyeyim arac ve hobi ile ilgili.
simdi merhaba demisken tam olarak cevap bulamadigim bir iki konuda yardimlarinizi rica edecegim. Inanin bu konudaki bilgim kumandadan kanal degistirme duzeyinde.
1-uydum sadece trt yi cektigi icin uydum bozuldu diyip next 2053 aldim.
2- yeni alicimda yine kanallar cekmiyor ve cekenlerde gidip geliyor. Sinyal yok a dusuyor. Sinyal kalitesi iyi yazmasina ragmen acilmiyor
3- bu iptv nedir nasil kullanilir hic bilmiyorum. Next ile konustum ve hicbir sekilde yardimci olmadilar. Bayilere yonlendirdiler bayilerinde bilgisi yok. Karakoy bayilerine bakin dediler onlara da ulastim. Internetten alin dediler ve hicbir sey anlamadim. Ben bunu nasil acarim nasil kullanirim nolur bir el atin.
4- bu poptv ve vanilyax nedir ne icin ve nasil kullanabilirim?
Biraz uzun oldu kusura bakmayin lutfen. Simdiden tesekkurler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hoş geldiniz umarım forumumuzda aradıklarınızın tamamını ,olmasada bir kısmını bulursunuz.
Forum düzenimiz Bölümler halinde Cihazlar bölümünde her cihazın bilgileri ve tecrübeler yazılıdır.
Sorunlarınıza çare olmak için önce derdinizi tam iletmelisinizki size arkadaşlarımız kolay yardımcı olsun.
-Anten tesisatınız kişiselmi merkezi sistemmi ?
-Eski cihazınızın markası modeli =?
-Yeni cihazınız hakkında kendi bölümünde Direkt muhatap olabileceğiniz iki arkadaşımız (@canel5 ve @Börü ) muhtemelen yardımcı olur.

Kişisel ilk düşüncem :Bir önceki cihazınızda ve yeni cihazınızdaki sinyal düşüklüğü (Yeni tip cihazların çogu entegre tunel oldugu için Anten tesisatı ayarı sıfır hata ile Gerçek sinyalmetrede %85 üstü ayarlanmalıdırki kar yağmur gibi şartlarda sinyal%75 altına düşmesin.sizde bu seviye çok düşük sanırım sd kanalları alıyorsunuz.önce sisteminizi ayarlattırın (merkezi sistem ise o zaman biraz yöneticinin keyfiyetine kalmıştır olmaz ise sinyal yükseltici kullanın. Tarafımca kullanılmaktadır )[IMG='width:249px;']https://n11scdn2.akamaized.net/a1/1024/elektronik/uydu-ekipman-ve-malzeme/dijiturk-line-amplifier-sinyal-yukseltici-24-db-orjinal__0930205621988667.jpg[/IMG]

>>>cihazınızla ilgili bölüm >>>>https://www.next.web.tr/forumlar/next-2053-hd-iptv-hevc-h-265.661/

ıptv ve diger özellikler internete baglı cihazlarınızla üyelikli/ücretsiz alabileceginiz yayınlardır şifreli vs yabancı uydulardaki yayınlar.

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
http://*******/next-2053-HD.html işinizi görmüyorsa benzer cihaz next minix amigo plus hd ilgili konu başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Merhabalar, oncelikle foruma uye olmadan baya okudum konulari yardimlasmalariniz cok duzgun ve guzel tebrik ederim. Birkac foruma daha uyeyim arac ve hobi ile ilgili.
simdi merhaba demisken tam olarak cevap bulamadigim bir iki konuda yardimlarinizi rica edecegim. Inanin bu konudaki bilgim kumandadan kanal degistirme duzeyinde.
1-uydum sadece trt yi cektigi icin uydum bozuldu diyip next 2053 aldim.
2- yeni alicimda yine kanallar cekmiyor ve cekenlerde gidip geliyor. Sinyal yok a dusuyor. Sinyal kalitesi iyi yazmasina ragmen acilmiyor
3- bu iptv nedir nasil kullanilir hic bilmiyorum. Next ile konustum ve hicbir sekilde yardimci olmadilar. Bayilere yonlendirdiler bayilerinde bilgisi yok. Karakoy bayilerine bakin dediler onlara da ulastim. Internetten alin dediler ve hicbir sey anlamadim. Ben bunu nasil acarim nasil kullanirim nolur bir el atin.
4- bu poptv ve vanilyax nedir ne icin ve nasil kullanabilirim?
Biraz uzun oldu kusura bakmayin lutfen. Simdiden tesekkurler
Merhaba. Çanak anten ayarına baktırmanızda fayda var.

Kaan Sparrow

0
Özel Üye
31 Eki 2012
460
620
93
İstanbul
Next Forum ailesine hoşgeldiniz,
Öncelikle amacınınız sadece ulusal kanalları izlemekse bir uyducu çağırıp çanak anteninizi düzgünce ayarlatın, İptv olayına gelince İnternet hızınız nedir ve iptv den beklentiniz nedir? sadece ulusal kanallarsa cihazınızın içinde zaten ücretsiz iptv mevcut.
Linkte ki video işinize yarayacaktır.
Saygılar...

Mirzacem

New member
Üye
11 Şub 2020
5
1
3
Iste nextfree ip nerede bulamadim. Menuye girdigimde ip tv ye basiyorum kullanici adi sifre gibi bir sey istiyor. Hicbir sekilde ilerleyemedim maalesef
Hoş geldiniz. Next 2053 18.01.2020 Tarihli Yazılımı (V250) ling konumundan destek alabilirsiniz. SD bir ürün kullandığınız için anten ayarınızı mutlaka baktırın. Ürüne internet bağlantısı yaparak Next Free Iptv konumundan yayınları da izleyebilirsiniz.

Mirzacem

New member
Üye
11 Şub 2020
5
1
3
Cevabiniz icin tesekkurler. Internet hizim 16mbps, beklentim ise standart kanallar ve mumkun ise ekstra kanallari seyretmek.ekstra bir beklentim yok aslinda. Eklediginiz videoyu ve fazlada. Bir iki video daha izledim. Ancak anlayamadim. Benim bir yerden uyelik mi yaptirmam gerek ip tv icin ya da girdigi bilgileri nasil saglayacagim
Next Forum ailesine hoşgeldiniz,
Öncelikle amacınınız sadece ulusal kanalları izlemekse bir uyducu çağırıp çanak anteninizi düzgünce ayarlatın, İptv olayına gelince İnternet hızınız nedir ve iptv den beklentiniz nedir? sadece ulusal kanallarsa cihazınızın içinde zaten ücretsiz iptv mevcut.
Linkte ki video işinize yarayacaktır.
Saygılar...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Son düzenleme:

efe2004

Özel Üye
Özel Üye
2 Şub 2020
43
14
8
Iste nextfree ip nerede bulamadim. Menuye girdigimde ip tv ye basiyorum kullanici adi sifre gibi bir sey istiyor. Hicbir sekilde ilerleyemedim maalesef
Next Free IPTV uygulaması ana menude yeşil arka planı olan ip>tv ikonudur. Uzaktan kumandada IPTV tuşu ilk kullanımda menuden IPTV uygulama seçeneklerinden biri seçilerek basıldığında o uygulamayı açacak şekilde programlanabilir. Bunun için istenilen uygulamaya imleç taşınır ve kırmızı renk tuşuna basılır. Sizin karşılaştığınız durumda IPTV tuşu bir şekilde ücretli IPTV uygulamalarından birine tanımlanmış olmalı. Bu tanımlamayı iptal etmek için Ayarlar ==> Sistem Ayarları ==> IPTV Kısayol Tuşu menu adımında "Uygulamalar" seçeneğini seçip menüden çıkabilirsiniz. IPTV tuşlandığında Next IPTV ile free IPTV uygulamasını başlatabilirsiniz.