Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2071 V3.273 Yazılımı (11.03.2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
842
724
93
- PPTP VPN desteği eklendi. (Menü > Kurulum > İnternet Bağlantısı > [SAT] Gelişmiş Ağ Ayarları)

Uyarı:
- İnternette ücretsiz bulabileceğiniz PPTP protokolündeki VPNleri destekler. Örnek hesaplar bulabileceğiniz birkaç internet sitesi aşağıdadır;
https://www.vpnbook.com
https://www.freevpn724.com
https://www.freevpn4you.com
- VPN bağlantısının sadece ihtiyaç duyulduğu anlarda aktif edilmesi önerilir. Bu sebeple cihaz açıldığında VPN bağlantısı otomatik olarak başlamaz.
- Girilen VPN sunucunun konumu, özellikleri ve kapasitesine göre hızda değişiklikler gözlemlenebilir. Bu parametreler cihazın bazı servislerin çalışmasına engel olabilir.

Ekli dosyalar

• 2022_03_11_v3273_r307_NEXT2071.zip
    7.2 MB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

34ua2390

0
Üye
4 Şub 2012
56
194
33
Merhaba arkadaşlar yazılım yükleme yaptım gene ıp TV izlenmiyor nasıl yaparız next 2071 kullanıyorum

sshyzhe

Özel Üye
Özel Üye
24 Ağu 2020
211
334
63
sakın yüklemeyin yazılımda çok büyük bir hata var yüklerseniz cihaz internete bağlanmıyor .

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
842
724
93
Merhaba arkadaşlar yazılım yükleme yaptım gene ıp TV izlenmiyor nasıl yaparız next 2071 kullanıyorum
Ip TV basıyoruz guunceleme hatası diyor
Next verdiği ıp TV bile servis kullanabilir değil diyor internette bağlı görüyorum
Aynen bağlanmiyor
sakın yüklemeyin yazılımda çok büyük bir hata var yüklerseniz cihaz internete bağlanmıyor .

Hepinize birden toplu mesaj yazma gereği duydum. "Sakın Yüklemeyin" "Çok büyük hata var" gibi akıl-mantık ve hiçbir bilgiye dayanmadan yorumlar yazarak(insanların sizin "Yüklemeyin" yorumunuza ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum) çözüm bulamazsınız! Yazılımda İPTV ve interaktif uygulamalarla ilgili bağlanma problemi bulunmuyor. Net bir şekilde söylemem gerekiyor ki cihazın bir ayarını eksik veya yanlış birşeyler yapıyorsunuz. Ya DNS probleminiz var ya VPN girmeyi bilmiyorsunuz vs. Lütfen boş boş yorum yapmadan önce aklınızı ve soru sorma yeteneğinizi kullanarak sorularınızı iletiniz. "Sakın Yüklemeyin" diye hararetli bir şekilde yazdığınız yazılım üzerinden çözümü bulduğumuzda da, hararetli bir şekilde konu altına "Özür ve Af" dileğinizi yazmanızı umuyorum.

Şimdi soruları cevaplayalım.
Next verdiği ıp TV bile servis kullanabilir değil diyor internette bağlı görüyorum
İnternete bağlı olduğunuzu tekrar teyit edip VPN veya DNS aktif mi değil mi kontrol ediniz. DNS'yi otomatiğe alıp VPN'yi kapatarak tekrar deneyiniz. Mümkünse, DNS ve VPN'yi kapatıp, cihazı kumandadan kapattıktan sonra fişini çekiniz. Modemi kapatıp yeniden açtıktan sonra cihazı açıp tekrar kontrol ediniz.
İPTV listesi geliyor ama "Servis kullanılabilir değil" diyor ise sizin tabirinizle "Next'in verdiği İPTV'de" o link ölüdür büyük ihtimalle. Panelin tamamında bunu yapması imkansız. Sorunlu kanalı iletirseniz düzeltilir.
Cihazın donanımsal bir problemi olmadığını varsayarak, cihazınıza kablolu mu kablosuz mu bağlanmaya çalışıyorsunuz onu bilmemiz gerekiyor. İnternet Ayarları bölümüne erişim sağlıyor musunuz kontrol ettikten sonra detaylı cevap vereceğim. Kademe kademe gitmemiz gerekiyor.

Son düzenleme:

sshyzhe

Özel Üye
Özel Üye
24 Ağu 2020
211
334
63
yazılımda sorun yok hdmi kablosunu değiştirdim ilginç bir şekilde sorun çözüldü (y)

34ua2390

0
Üye
4 Şub 2012
56
194
33
Hiç bişey yapmadım bugün saat 4 gibi ıp TV bağlantı yapıyor ve next verdiği ıp TV leri izliyorum herkes teşekkürler

Amedyo

0
Üye
26 Mar 2015
20
1
3
Günaydın, uzun süredir bu cihazımı kullanmıyordum. Güncellemeyi yaptım. Benim sıkıntım ise cihazı her açtığımda internete bağlı görünmesine rağmen ne ccam ne iptv (farklı servis sağlayıcılar) bağlanmıyor. Ancak bağlantı ayarlarına girip her seferinde sabit ip ye alıp kaydediyorum düzeliyor. bir sonraki açılışta ise otomatik ayara getiriyorum. sonraki açılış yine sabit ip. bu döngü devam ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...