Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 64 hd uydu alıcısı görüntü gelmiyor

Aykut42

New member
Üye
8 Şub 2021
2
0
1
Merhabalar next 64 hd uydu alıcımda hdmı kablosunu söküp taktıktan sonra görüntü gelmemeye başladı hiç bir şekilde görüntü gelmiyor sitede ki talimatlarda ki gibi kurtarma yazılımını denedim usb üzerinden flash bellek ile görüntü yine gelmediği için yazılım kurtarma işlemini yapamadım. Rs232 jak girişi var bunun üzerinden yazılım atayım dedim başka next modellerinde kullanılan yöntemle yine olmadı elektronikten anlarım devre üzerinde kontroller yaptım besleme giriş ve çıkışlarında bi anormallik yok devrede gözle görülür bi hasar da yok denedigim yöntemler bunlar yardımcı olabilecek bi arkadaş var mı daha önce başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Av çıkışından bağlayıp deneyin. bu tür ürünler çalışırken herhangi bir aksesuar çıkarılıp takılınca arızalanabiliyor. bu arada kumanda gözünde herhangi bir ibare mevcut mu?

Aykut42

New member
Üye
8 Şub 2021
2
0
1
Sanırım dediğiniz gibi arızalanmış hdmı girişi. kumanda da normal kanal sayısı ibaresi var çalışıyor.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Sanırım dediğiniz gibi arızalanmış hdmı girişi. kumanda da normal kanal sayısı ibaresi var çalışıyor.

Av kablonuz varsa av çıkışından görüntü almayı deneyin, cihaz açık iken birde kumanda üzerindeki 576-1080 yazan tuşa 5sn. ara ile basın, her basışınızda, çözünürlük kalitesi değişir. yanlışlıkla uydu alıcınızın görüntü çözünürlük ayarları değişmiş olabilir.