Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next amigo cihazının olumlu ve her yazılımda aşılamayan sorunları

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
merhabalar bu cihazı bizzat kendim kullandığım için öncelikle bu cihazımızın olumlu ve olumsuz yanlarını size aktaracağım önce olumlu yanlarını aktaracağım
1) Kanal geçişlerde diğer emsal cihazlara göre daha performanslı
2) Görüntü kalitesine baktığınızda da daha nettir.
3) Serverlara bağlandığında diğer emsal cihazlara göre daha stabildir.
4) Ip tv bölümünde belli periyodlarda kanal güncellemesi yapılmaktadır.

Şimdi olumsuz yanlarına bakalım

1) film izle bölümü malesef çalışmıyor.
2) farklı uydulardan kanal listesi yapmışsanız. sadece birinin listesini seçip kanalları dizmeye çalıştığınızda diğer uydulardaki kanal listesiyle karışabiliyor.
3) Yayınları izlerken bir anda farketmişsinizdir belirgin bir şekilde ekranda kasılma oluyor ve 1 dakika boyunca sürüyor.
4) cihazı çalıştırdığımızda sık sık olmasa da bazı zamanlar ilk açılışta 1 kanaldan başka kanala geçerken sinyal olmasına rağmen görüntü ve sesin belli müddet sonra gelmesi.
5) Ip tv bölümünde bazı uzantı tiplerinde sıkıntı yaratmasıdır. ts. uzantılı olanları 5 sn sonra kapanıyor.

Tüm bunlarla anlatmak istediğim cihazımızın sıkıntılarını ilgili bölüme yazarsak sorunların çözülmesine katkı sağlayabiliriz

serdar- dk

0
Üye
21 Şub 2016
2
0
1
bu NeXT minix amigo cihazi var bende ip tv ye kanal yukleme yapacam ama bi turlu olmuyor nasil yapacam yardimci olursaniz sevinirim tessekur ederim

ismailay

0
Üye
11 Şub 2015
20
0
1
Serdar kardes Kadir usta bir program Verdi hemi cccam yapiyorsunuz hemde iptv amigo icin onu kulanmani tavsiye ederım

starkman

0
Üye
23 May 2015
89
5
8
Görüntü kalitesi bakımindan katılmiyorum amigo plus cihazim da var eşzamanli ikisini test ettim amiho plus daha iyi görüntüye sahip neden cihazdan cihaza farkediyor anlamiyorum

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,737
93
France
Aslinda yeni urun cikartilmasi daha iyiye ve daha guzel kaliteye ulasilmasina itiraz ettigimiz yok fakat tum next markalarini kullanan arkadaslarin sorun yasadigi urunler ile ilgili yeni yazilimlar yapilmasi yonunde gerekli mesajlarin next destek bolumunde toplanip konuya muatap kisilere ulasmasini saglamak en dogrusu olacak, musteriler 80 TL yada 580 TL vererekde satin alsa fark etmiyor, her zaman kalite bekliyor.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
merhabalar bu cihazı bizzat kendim kullandığım için öncelikle bu cihazımızın olumlu ve olumsuz yanlarını size aktaracağım önce olumlu yanlarını aktaracağım
1) Kanal geçişlerde diğer emsal cihazlara göre daha performanslı
2) Görüntü kalitesine baktığınızda da daha nettir.
3) Serverlara bağlandığında diğer emsal cihazlara göre daha stabildir.
4) Ip tv bölümünde belli periyodlarda kanal güncellemesi yapılmaktadır.

Şimdi olumsuz yanlarına bakalım

1) film izle bölümü malesef çalışmıyor.
2) farklı uydulardan kanal listesi yapmışsanız. sadece birinin listesini seçip kanalları dizmeye çalıştığınızda diğer uydulardaki kanal listesiyle karışabiliyor.
3) Yayınları izlerken bir anda farketmişsinizdir belirgin bir şekilde ekranda kasılma oluyor ve 1 dakika boyunca sürüyor.
4) cihazı çalıştırdığımızda sık sık olmasa da bazı zamanlar ilk açılışta 1 kanaldan başka kanala geçerken sinyal olmasına rağmen görüntü ve sesin belli müddet sonra gelmesi.
5) Ip tv bölümünde bazı uzantı tiplerinde sıkıntı yaratmasıdır. ts. uzantılı olanları 5 sn sonra kapanıyor.

Tüm bunlarla anlatmak istediğim cihazımızın sıkıntılarını ilgili bölüme yazarsak sorunların çözülmesine katkı sağlayabiliriz

Next AmigoHD işlemci processoru SunPlus,Next cihazlarnın görüntü kalitesi düşük olan cihazlar SunPlus işlemci olan cihazlardır bana göre,Amigonun kanal keçişleri çok yavaş,Newgamd yok,tek kumanda hızı normal (IPTV bilmem kullanmıyorum)