Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next İnnova 4K yazılımsal hatalar-İstekler.

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
200
43
Arkadaşım cihaz fiyat performans olarak çok iyi. Uygun fiyata bulabilirsiniz. Muadillerİ şu an 2450-3000 lira arasında

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
çook özürdilerim kotu niyetlı bir paylaşım deyildi amac sadece cihazın arkasında duranların oldunu gostermektiistedim isim sorun olur duşuncesiyle sildim,evet suçum isminizi silmek se evet suçluyum.
Next forumda son yıllarda aktif değilim sebebi ise kullanmakta olduğum bir next cihaz olmaması, next forumda oldugum süre içerisinde ne forum yöneticileriyle nede forum içinde kullanıcılarla olumsuzluk yaşamadım, en son next cihazımı bu forum aracılığıyla sattım, paylasımlarımı sadece kullanıcıların bir engelden kurtulması arzusuyla hazırladım ve paylaştım, tüm mesajımıda alıp next forumda paylaşılmış olsa bile benim için sorun değil, Kaldı ki benim ismimden bir rahatsızlık varsa Forum yöneticileri burda beni çok öncesindende forumdan atabilirlerdi, isterlerse şu an bile atabilirler, ismimi silmeye harcadıgın zamanı burda istenmeyen adam bile ilan edilmiş olsam en azından emeğe saygı gereği ya o resmi paylaşmaz yada her şeyi kabullenip bir teşekkürrü çok görmeyebilirdin, kırgın değilim, küskün değilim, ancak bazan kendime değmezmiş dediğim zamanlar çok olmaya başladı, Kolay gelsin, gereksiz muhabbet için hepinizden özür dilerim

mazot

0
Üye
10 Ağu 2012
5
0
1
oscam.dvbapi(oscam prio)dosyası fabrika ayarlarına dönüp duruyor.benim yaptığım ayarlar kayboluyor. sonra da cihaz yayınları ya geç açıyor ya da çok donma oluyor. ayarları sabitlemenin bir yolu yokmu. durakb arkadaiın verdiği dosya da işe yaramadı.Var mı çözebilecek babayiğit. Duacısı olurum.

polo33

New member
Üye
2 Şub 2024
1
1
3
dvb api oto cekıyor sen ne yaparsam yap belirli bir saat sonra cihaZ oto dvb alıp ekliyor yazılım ile oto cektıgı yerı kapatmazlasa bu sorun bitmeyecek son gelen yazılımda hatalı olduğu için veremiyorlar malesef

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
oscam.dvbapi(oscam prio)dosyası fabrika ayarlarına dönüp duruyor.benim yaptığım ayarlar kayboluyor. sonra da cihaz yayınları ya geç açıyor ya da çok donma oluyor. ayarları sabitlemenin bir yolu yokmu. durakb arkadaiın verdiği dosya da işe yaramadı.Var mı çözebilecek babayiğit. Duacısı olurum.

Abim maalesef oscam dvbapi sen istedende istemesen de online olarak güncelleniyor, dvbapi için çözüm yok, sadece oscam.services ayarlarını kullanarak dvbapiden oluşan açığı kapatabilirsin, o senin için yeterli olurmu bilmem, kanallar çok gec açılıyor demişsin ilk defa açtığın kanal geç açılsa dahi oscamda log tutma var, kanalı nasıl açtığını hafızaya alır sonraki kanalı açma işleminde kendi tuttugu loglar sayesinde kamalları hızlı açabilir,
İkinci bir seçenek oscam defaulta ncam Emu yüklemek olabilir, nacamın ismini oscam-gx yapıp usr/local/bin içine atanilirsin, o zaman ncamda yapacağın hiç bir ayar oto sistemden etkilenmez , ancak ondada söyle bir sıkıntı var cihaz açılışta ncama bağlanmakta sorun yaşar offline olarak kalır, senin yapacagın işlem ise cam ayarlarından oscama geçip tekrar oscam defaulta geçmek ncam bu işlemle online olur, ncam config ayarlarını oscamdaki dosyaların isimlerini ncam.config vs gibi düzenleyebilir, yada tarayıcıdan cihaz ipsi:8181 yazarak ncam menüye bağlanıp ordan ayarlarını yaparsın

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Ekran Alıntısı.PNG

Ftp ile /usr/local/bin klasörü içindeki oscam-gx yerine ekleyin, chmod(dosya izinleri) ayarlarını 777 olarak düzeltip kaydedin, her açılışta aktif etmek için cam ayarlarında oscama gecip tekrar oscam defaulta almanız gerekir,

Ekli dosyalar

• ncam-gx.zip
    1 MB · Görüntüleme: 15

antep34

0
Machina3D VIPClup
22 Eyl 2013
37
11
8
Next forumda son yıllarda aktif değilim sebebi ise kullanmakta olduğum bir next cihaz olmaması, next forumda oldugum süre içerisinde ne forum yöneticileriyle nede forum içinde kullanıcılarla olumsuzluk yaşamadım, en son next cihazımı bu forum aracılığıyla sattım, paylasımlarımı sadece kullanıcıların bir engelden kurtulması arzusuyla hazırladım ve paylaştım, tüm mesajımıda alıp next forumda paylaşılmış olsa bile benim için sorun değil, Kaldı ki benim ismimden bir rahatsızlık varsa Forum yöneticileri burda beni çok öncesindende forumdan atabilirlerdi, isterlerse şu an bile atabilirler, ismimi silmeye harcadıgın zamanı burda istenmeyen adam bile ilan edilmiş olsam en azından emeğe saygı gereği ya o resmi paylaşmaz yada her şeyi kabullenip bir teşekkürrü çok görmeyebilirdin, kırgın değilim, küskün değilim, ancak bazan kendime değmezmiş dediğim zamanlar çok olmaya başladı, Kolay gelsin, gereksiz muhabbet için hepinizden özür dilerim

eline emeklerine sağlık ustam 🙏

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
200
43
arkadaşım size özelden yol gösterdim 15 yıl üyesi olduğum forumdan sınırsız banlandım eklediğim oscam.gx İ USB ye kopyalayıp mavi tuşla güncelleme yaparsanız, NeXT otomatik çektiği satırlar kayboluyor. Sadece sizin eklediğiniz satırlar kalması gerekir

Son düzenleme:

durakb

0
Özel Üye
16 Şub 2012
308
200
43
Cihaza online yeni yazılım verildi. 1.06.44 versiyon. Ancak oscam otomatik satırları çektiğinden oscam 11732 versiyon da Türksat da donma ve kırılma var. Cam ayarlarından oscam I mavi tuşla İnternet den güncelle yapınca donma ve kırılmalar oluyor D25E338E-B4D3-45EE-907E-1E58F5A71D2B.jpeg

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Cccam i oscam a çevirdim,nereye gönderip yapıştıracağım...(Cihaza fxp ile bağlanıyorum)
İnternet tarayıcısını aç adres bölümüne cihazın ipsi:8888 seklinde gir, oscam arayüzü açılır, files/oscam.server içine yapıştır altta Dave tuşuna bas kaydet, eger menü Türkçe olmuşsa önce orjinal diline dön yoksa kayıt komutunu algılamaz, oscam restart yada cihazı yeniden başlat
İlla FTP ile yapmak istersen data/gx/local/oscam içindeki oscam.server dosyasını indir içine yapıstır geri yğkle

ismailskystar

0
Üye
24 Kas 2013
7
1
3
Musa Hocam,usr/local/oscam içindeki "oscam server" içine yüklüyorum,kaydetip çıkıyorum...Cihaz menüsünden cam ayarları oscam(default)seçiyorum...Uptade deyince"Uptade oscam config files" veya internetten güncelleme çıkıyor...Hangisi???Ama"uptade oscam config files" okey yapınca "dosya yok"diyor...

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Musa Hocam,usr/local/oscam içindeki "oscam server" içine yüklüyorum,kaydetip çıkıyorum...Cihaz menüsünden cam ayarları oscam(default)seçiyorum...Uptade deyince"Uptade oscam config files" veya internetten güncelleme çıkıyor...Hangisi???Ama"uptade oscam config files" okey yapınca "dosya yok"diyor...

Server dosyasını data/gx/local/oscam içinden okur, usr/local/oscam normal şartlarda cihazda hiç manuel kurulum olmadıgında oscam dosyalarını usr/local/oscam içinden çelksin diye ayarlı,

Bana kalırsa tarayıcıdan arayüze bağlan ordan ekle, dosya olarak data/gx/local/oscam içine yükleyecektir,, oto güncellemelerde oscam.server dosyası olmadığı içim hesapların silinmez, ama usr/local içindeki dosyaların silinir orasıda oto güncelleme de,

Kısacası osvam-gx /usr/local/bin klasörüne
Oscam.server dosyası data/gx/local/oscam içinde olacak

ismailskystar

0
Üye
24 Kas 2013
7
1
3
Server dosyasını data/gx/local/oscam içinden okur, usr/local/oscam normal şartlarda cihazda hiç manuel kurulum olmadıgında oscam dosyalarını usr/local/oscam içinden çelksin diye ayarlı,

Bana kalırsa tarayıcıdan arayüze bağlan ordan ekle, dosya olarak data/gx/local/oscam içine yükleyecektir,, oto güncellemelerde oscam.server dosyası olmadığı içim hesapların silinmez, ama usr/local içindeki dosyaların silinir orasıda oto güncelleme de,

Kısacası osvam-gx /usr/local/bin klasörüne
Oscam.server dosyası data/gx/local/oscam içinde olacak
Musa Hocam data/gx/local/oscam içine oscam server olarak atıyorum,olmadı...Bir yerde hata yapıyorum ama nerde?(telefondan x-plore ile yaptım...Daha önce bilgisayardan fxp ile yapıyordum)

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Abim internet yaratıcısından cihaz ipsi:8888 le oscam arayüzüne gir, menüde files tıkla alt sırada oscam.server tıkla açılan sayfadaki boş alan yapıştır Dave yazan yerden kaydet, sonra cihazı yada oscamı yeniden başlat , ftpden nerde sorun yaşadığını bilemiyorum,