Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Genel Bakım.

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Merhaba değerli Forum Arkadaşlarım. Uzun süredir iki adet 3D kullanıyorum. Bilindiği üzere cihazlar devamlı şebeke gerilimine bağlı ve bekleme konumunda kapatıyoruz. İstisna olarak cihazın arka bölümündeki güç anahtarından kapatıp elektrik bağlantısını tamamen kesen arkadaşlarımızda var. Ama çoğunluk Bekleme Stndby konumuda bırakıyor. Cihazın Power suply yani besleme katı zaman için ısı gerilime bağlı olarak devre elemanlarında özellikle kapasitörlerde değer kaybı veya arıza meydana gelebiliyor. Bunun sonucunda cihazda reset sorunları, sinyal kayıpları meydana geliyor. Bu duruma bağlı olarak İlerleyen zamanlarda güç katı tamamen iflas ediyor arıza durumuna bağlı olarak mainboarda hasar da verebiliyor. Dün IP TV izlerken cihaz boot edince bende hemen devre üzerinde birkaç elemanı değiştirdim. Cihaz tamiratı yaparken bir kondansatörün sağlam olup olmadığını anlamak için sadece kapasitesini ölçmek yeterli değildir. ESR değerine de bakmalıyız. Kapasitesi normal görünen, ama yüksek bir ESR değerine sahip bir kondansatör, görevini yerine getiremez ve devrede ya hiç çalışmaz, yada sağlaması gereken performansı sağlayamaz. Elektronik bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar kolaylıkla yapabilirler power suply üzerindeki çıkış voltajlarını kontrol etmeyi unutmayın . Elektronik bilgisi olmayan arkadaşlarımız servislerden teknik destek almalarını öneririm. Bu güzel cihazın kıymetini bilin.
Resimleri paylaşıyorum.

BP0zW1.jpg

Sf7MkI.jpg

KsAhN2.jpg

rYZGVu.jpg

OkkzZK.jpg

VkHOqo.jpg

2WWlo7.jpg

cXitWh.jpg

S2lGCw.jpg

Son düzenleme:

cevo35

0
Üye
14 Eki 2017
94
33
18
izmir
özgur usta benım kumandada sıkıntı var.bazen algılamıyor.pılını degısturdım.kumandanın içini acıp kolonyalı mendılle sıldım ama olmadı.degısmesımı lazım.bırde led panelınişiklarının yarısı cok sonuk.servısemı yollamalıyım sızce.

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Değerli Forum Arkadaşım Öncelikle Cihazın uzaktan kumandasının baskı devresini eğer kolonya vaya sıvı temizleyicıler ile temizlemeye çalıştıysan;
uzaktan kumandanın üst boardunda iletkenliği sağlayan karbon kömür parçaçıklarınıda kısmen temizledin. Tam olarak olmasada artık eski performansı sağlamaz. Buna geçici çözümler sorunlu bölgelere yumuşak uçlu bir kurşun kalemle fazla bastırmadan dikkatlice uygulamak. Dİğer sorununa gelince Yetkili servisten Teknik destek almalısın.

fezaa

Active member
Üye
19 Eyl 2018
296
203
43
bursa
www.next.web.tr.com
Ustam benim cihazın ön panelinde kanalların sadece sarı renkte numarası yazıyor sizin koyduğunuz resimlerde kanalların isimleri yazıyor benim cihazı bu hale getrebilmenin bir yolu var mı acaba

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Ustam benim cihazın ön panelinde kanalların sadece sarı renkte numarası yazıyor sizin koyduğunuz resimlerde kanalların isimleri yazıyor benim cihazı bu hale getrebilmenin bir yolu var mı acaba
Evet Mümkün . Destek alacağın Adres ve telefonlar bunlar.
  • Yüksel Elektroteknik San. Tic. Ltd. Şti.
    Next Elektronik San. Tic. A.Ş.
    Nextstar Elektronik Market İç ve Dış Tic. A.Ş.

Battalgazi Mh. Basra Cd No:16-22 34935 Sultanbeyli - İstanbul, Türkiye

• +90 (216) 592 98 00

izmirde tvsıye edebılecegınız teknık servıs varmı.
  • Next & Next Star Ege Bölge Müdürlüğü - Netgör Uydu ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.
  • +90 232 425 53 54
1362 Sk. No: 24/B
Çankaya / İZMİR
+90 232 425 53 54

cevo35

0
Üye
14 Eki 2017
94
33
18
izmir
ustam daha once buraya goturdum cıhazımı kanallarda sınyaller gıdıyordu.frekansı gırmeme ragmen sınyal gelmıyordu.yenı yazılım attıktan sonra eskı halıne gelıyordu.oraya goturdum.arkadas ıstanbula yollayacagız bır ayı gecer test etmelerı lazım dedı.bırakmadım.korktugum basıma geldı.tuner1 ı kullanıyorum.ABSAT pakedınde sınyal yok.taramadada kanallar gelmıyor.acaba lnb mı arızalı dedım baska uydu taktım.onda sınyal var.cıhazın tuner2 sıne taktım gene sınyal var.sanırım tuner1 gitti.başka bir servis varmi izmirde ucretı karsılıgı yaptırabılecegım.garantısı bıttı.next machına 3d cıft tuner

cevo35

0
Üye
14 Eki 2017
94
33
18
izmir
cıhazın tuner fıatı ne kadar degısır.servıs tuner arızalı dedı bakalım kac lıra ıstıcekler.kaca kadar yaptırayım sızce.machına 3d cıft tuner.ıkı tuner bırbırıne baglımı yoksa bırısı arızalı olabılırmı

fezaa

Active member
Üye
19 Eyl 2018
296
203
43
bursa
www.next.web.tr.com
Evet Mümkün . Destek alacağın Adres ve telefonlar bunlar.
  • Yüksel Elektroteknik San. Tic. Ltd. Şti.
    Next Elektronik San. Tic. A.Ş.
    Nextstar Elektronik Market İç ve Dış Tic. A.Ş.

Battalgazi Mh. Basra Cd No:16-22 34935 Sultanbeyli - İstanbul, Türkiye

• +90 (216) 592 98 00

• Next & Next Star Ege Bölge Müdürlüğü - Netgör Uydu ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.
  • +90 232 425 53 54
1362 Sk. No: 24/B
Çankaya / İZMİR
+90 232 425 53 54
BURSA merkwz var mı

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
T1 veya T2. Muhtemelen biri sorunludur. Sıvı temas veya LNB de kısa devre meydana geldiyse tuner deki koruma amaçlı SMD diyotlar veya farklı bir arıza meydana gelmiş olabilir. Cihaz açık iken LNB kablo bağlantısı yapmak riskli. Yetkili Servis de sorun çözülür ama parça değişim ve onarım ücretlerini bilmiyorum.

cevo35

0
Üye
14 Eki 2017
94
33
18
izmir
dısplay ekrana 100 tl istedıler yaptırmadım.nasılsa gene renkleri gıdıyormuş.komple on panel degısıyormuş

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Bu VFD'lerde (Display ekran) üretim kalitesi çok önemli, Eğer yeterince vakum elde edilemiyorsa, bir süre sonra segmentler oksitlenecek ve oksit kaplaması o segmentin görünürlüğünü etkileyecektir. Buna karşı yapılacak hiçbirşey yok. VFD değişimi yapılsada aynı sorun zaman içinde tekrar meydana gelecek .