Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next minix diseqc

sar1990

0
Üye
2 Eki 2015
13
0
1
merhaba arkadaşlar elimde next ye 4x1 diSEqC switch var bütün baglantıları yaptım ayarları yaptım ancak bi türlü sinyal alamıyorum uydu ayarlarını yanlışmı yapıyorum acaba diseqc ayarları hakkında yardımcı olurmusunuz teşekkürler şimdiden.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
merhaba arkadaşlar elimde next ye 4x1 diSEqC switch var bütün baglantıları yaptım ayarları yaptım ancak bi türlü sinyal alamıyorum uydu ayarlarını yanlışmı yapıyorum acaba diseqc ayarları hakkında yardımcı olurmusunuz teşekkürler şimdiden.

vRz0Dv.jpg

rRLqWV.jpg

Kolay gelsin.
Sevgi saygıyla

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hocam tskler bilgi için gösterdiginiz sekilde yaptım ama sinyal gelmiyor baska bi nedeni olabilirmi uydu ayarınıda yaptım ama

muhtemelen diSEqC proplemli . (örnek trt 1 üzerindeyken cihazı kapat aç sinyal geliyormu ? aynı işlemi 2 uyduya geç tekrar yap sinyal biraz geç gelir. ) farklı marka al işyerinde başıma geldi 3 adet diseq aynı hatayı verdi.

Not :uğraştığınızı bildiğim için tek tek baglayıpta sinyal geliyormu diyerek sormadım.

Son düzenleme:

sar1990

0
Üye
2 Eki 2015
13
0
1
muhtemelen diSEqC proplemli . (örnek trt 1 üzerindeyken cihazı kapat aç sinyal geliyormu ? aynı işlemi 2 uyduya geç tekrar yap sinyal biraz geç gelir. ) farklı marka al işyerinde başıma geldi 3 adet diseq aynı hatayı verdi.

Not :uğraştığınızı bildiğim için tek tek baglayıpta sinyal geliyormu diyerek sormadım.

teşekkürler yardımınız için dediginizi yapayım büyük ihtimalle diseqc problemlidir heralde