Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NEXT MİNİX HD BLACK II (TKGS) Sinyal Yok Sorunu

youngeagle_3

0
Üye
19 Eyl 2015
1
0
1
Bu modeli 1 gün önce aldım. Dün geldi ve deneme fırsatım oldu. Kanal görüntüleri güzel, karmaşık bir yapısı da yok cihazın. Bu yanlarını beğendim fakat gel gelelim ki beni sinir eden bir şey ile karşı karşıyayım. Bir çok kanalda sinyal yok deyip kanalları açmıyor. Bu hiç açmadığı anlamına gelmesin. Bazen açıyor bazen de sinyal yok deyip açmıyor. Kimine şifreli yayın diyor. Şifreli yayın dedikleri, trt 1, star tv, tv8, atv ve belki de denemediğim bir çok kanal. Kanalların frekansı mı değişti acaba deyip tekrar kanal listesini güncellemeye kalktığımda ise, kanalların güncel olduğu uyarısını aldım. Bu sorunuma bir çare bilen var mı. Yoksa bu cihazı geri iade etmek durumunda kalacağım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Mini modellerin Tuner hassasiyetleri diğer serilere göre biraz zayıftır, bu yüzden çanak anten ayarlarının ince ayarları çok iyi olmalıdır, özellikle merkezi sistemlerde ve kişisel kullanımlarda sinyal seviyeleriniz düşük ise bu gibi sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz oluyor.

İlk olarak çanak sisteminizin ayarlarını gözden geçirmenizi ve cihazı bağladığınız yere kadar ulaşan kısımlardaki sinyal seviyelerini kontrol ettirmenizi öneririm.. kullanılan malzemeler kalitesiz olunca çanakta %90 seviyelerinde olan sinyaller cihazın başında 40-45 seviyelerine kadar düşüyor maalesef..

esen38

0
Üye
26 Eki 2015
4
0
1
sayın admin aynı sıkıntı şuanda bende de oldu üç dört gün önceye kadar vardı yayın ama geçen hafta sonu çok şiddetli rüzgar ve yağmur vardı şuanda hava düzeldi ama trt hd hiç biri yok sadece çözüm çanak ayarları ile mi ilgilidir başka bir çözüm yokmu

muzyyy

0
Üye
28 Eki 2015
1
0
1
çözüm olduğunu sanmıyorum...şu an bende paketledim ve iade için mağazanın yolunu tutucam...üstelik bu ikinci black....birincidede aynı sorunu yapınca değiştirmiş aynı modelden vermişlerdi..tüm black 2 lerde aynı sorun var maalesef...admininde dedği gibi tuner hassasiyeti ile ilgili...