Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Kumanda Kilitlenme Sorunu

Toraman77

0
Üye
25 Eyl 2012
22
0
1
Selamlar,foruma az önce üye oldum.Yaklaşık bir ay önce yeni aldığım TV'yle birlike Next Minix HD(Mavi) aldım.Ama alıcıyı taktığım andan itibaren TV'yi her kapattığımda kumandada kiltlenme oluyor.Tv'yi tekrar açtığımda ise kumanda hiçbir şekilde hayat belirtisi göstermiyor,ta ki alıcıyı elektrikten çekip tekrar takıp açana kadar.O zaman kumanda normal çalışıyor.Eğer ki Tv'yi kapatırken önce kumandayı stand by durumuna getirip ardından tv'yi kapatırsam hiçbir problem olmuyor.Açarken sıranın önemi yok önce alıcıyı veya tv'yi açmak sorun olmuyor.Ama kapatırken önce alıcıyı kapatmadığımda tv'yi kapatıp tekrar açtığımda kumanda çalışmıyor.(Ayrıca az önce usb'den son yazılımı da yükledim bir şey farketmedi.)
Kısaca;
1-Alıcıyı kapat 2-Tv'yi Kapat
Aksi taktirde bir daha tv'yi açtığımda kumanda kilitleniyor.

japan

0
Özel Üye
16 Kas 2011
11
1
3
36
avcılar
sayın toraman77 üyemiz üye olduğunuz için teşekkür ederiz...
uydu alıcınız tv^nin hdmı1 kaynağında bağlı ise hdmı2 kaynağına bağlayınız ve sonuç bildiriniz. bazı tv^lerde hdmı1 girişi data gönderip işlemci çakışması yaşanabiliyor bu sadece marka önemli değil uydu alıcılarında ve dvd^lerde de olabiliyor bilginize
iyi seyirler...

Son düzenleme:

Toraman77

0
Üye
25 Eyl 2012
22
0
1
sayın toraman77 üyemiz üye olduğunuz için teşekkür ederiz...
uydu alıcınız tv^nin hdmı1 kaynağında bağlı ise hdmı2 kaynağına bağlayınız ve sonuç bildiriniz. bazı tv^lerde hdmı1 girişi data gönderip işlemci çakışması yaşanabiliyor bu sadece marka önemli değil uydu alıcılarında ve dvd^lerde de olabiliyor bilginize
iyi seyirler...

Alıcı HDMI2'ye bağlı.

Toraman77

0
Üye
25 Eyl 2012
22
0
1
Sanırım sorunun sebebini buldum.Alıcı menüsünde Sistem Ayarı/TV Sistemi'nde "Tv'den Kontrol Et" seçeneğini seçip önce tv'yi kapatınca kumanda kilitleniyor."Kaynaktan Kontrol Et" diyince kilitlenme sorunu ortadan kalktı sanırım.Birkaç denemeden sonra sorun çözülmüş gibi gözüküyor.Ancak "Kaynaktan Kontrol Et" seçeneğinde değişik çözürülükte kanallar arasında geçiş yapınca kısa bir sürelik görüntü kayboluyor,siyah,boş ekran gözüküyor ve görüntü kalitesi iyi olmuyor.1080'e ayarlayınca ayarlayınca görüntü düzeldi.Kanal geçişinde boş ekran,görüntü gitmesi gibi bir durum da olmuyor.Kumanda da kilitlenmiyor.

Erman35

0
Üye
30 Tem 2012
8
0
1
aynı sorun bende de mevcut. servise götürmeyi bile düşünüyordum. umarım yöntem işe yarar. teşekkürler böyle bir konu açtığınız için.

redsax0

0
Üye
1 Ocak 2013
2
0
1
ben ilk aldığım gün cihazı açtım güncelleme için -evet-hayır- seçenekleri çıktı ama kumandada sadece mavi bölgedeki tuşlar çalışıyo neyapmam gerekiyor

mazrak

0
Üye
30 Ara 2012
3
0
1
Sanırım sorunun sebebini buldum.Alıcı menüsünde Sistem Ayarı/TV Sistemi'nde "Tv'den Kontrol Et" seçeneğini seçip önce tv'yi kapatınca kumanda kilitleniyor."Kaynaktan Kontrol Et" diyince kilitlenme sorunu ortadan kalktı sanırım.Birkaç denemeden sonra sorun çözülmüş gibi gözüküyor.Ancak "Kaynaktan Kontrol Et" seçeneğinde değişik çözürülükte kanallar arasında geçiş yapınca kısa bir sürelik görüntü kayboluyor,siyah,boş ekran gözüküyor ve görüntü kalitesi iyi olmuyor.1080'e ayarlayınca ayarlayınca görüntü düzeldi.Kanal geçişinde boş ekran,görüntü gitmesi gibi bir durum da olmuyor.Kumanda da kilitlenmiyor.

sorun hiçbir şekilde düzelmiyor :mad:

by_ido_03

0
Üye
14 Eki 2017
10
7
3
Arkadaslar merhaba bende yeni next kanky mini hd uyfu alicisi var yeni yazilim yukledim hic bir sekilde kumandayi gormuyor ne yaptimsa olmadi kumanda calisiyor cihazda calisiyor acaba sorun nedir alici gozde calisiyor

isa8yavuz

New member
Üye
22 Tem 2020
2
0
1
Next kanky modelinin kumanda ekranında sadece 'on' gibi bişey yazıyor. Ne görüntü ne de ses geliyor. Çözümü bilen varmıdır