Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next ye 10000 uhd plus. Eksikleri

Sezer529

0
Üye
21 Ara 2017
8
1
3
İstanbul
İlk önce next firmasina cihaz hayirli olsun.
Cihazi alali 2 gun oldukca iyi basarili kumanda kalitesi. Zayıf. Ben atlanta g4 smarta. Bu cihaza gectim hd kalitesi. Atlantaya gore. Biraz kotu. Eksikler su sekilde
1.ekran renk ayari yok. (Kesinlikle eklenmeli)
2. Ekran ayari. Zoom olarak degilde koseden koseye. Ayar yapilan sekilde olsa daha iyi olur. (50 inc ekranda ustler tam dolmuyor)
3. Miracast air play dlna var yaziyor kutuda ama. Yok

zihnimoray

0
Üye
24 Kas 2011
11
0
1
10000 UHD PLUS 15 GÜN ÖNCE ALDIM .
HATALAR VAR.
1 OK tuşuna bastığınızda farklı, kanal yöneticisinde farklı kanal listesi geliyor.
2 Kanal düzenleme tamamen hatalı 18500 veya 20000 deki gibi basit hale getirilebilir.Bu cihazlarda listeleme hem alfabetik hemde şifresiz / şifreli olaran düzenlene biliyor 10000 uhd plus ta şifreli şifresiz yaptığınızda alfabetik bozuluyor alfabetik yaptığınızda şifreli -şifresiz bozuluyor. buna benzer daha bağzı hatalar var....

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
İlk önce next firmasina cihaz hayirli olsun.
Cihazi alali 2 gun oldukca iyi basarili kumanda kalitesi. Zayıf. Ben atlanta g4 smarta. Bu cihaza gectim hd kalitesi. Atlantaya gore. Biraz kotu. Eksikler su sekilde
1.ekran renk ayari yok. (Kesinlikle eklenmeli)
2. Ekran ayari. Zoom olarak degilde koseden koseye. Ayar yapilan sekilde olsa daha iyi olur. (50 inc ekranda ustler tam dolmuyor)
3. Miracast air play dlna var yaziyor kutuda ama. Yok

gerçekten yazdığınız gibi renk ayarı yoksa büyük eksiklik bence, bu cihazın ilk çıkan 4K cihazla arsındaki fark nedir ?

RedFlag

0
Üye
15 Haz 2013
7
0
1
Merhaba.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bahsedeceğim cihaz Next 10000 UHD Plus'tır (V.07.03.392 yazılımı yüklü). Her ne kadar bu cihazla ilgili bölüme yazıyor olsam da cihaz ismi belirtilmeyince hangi cihazdan bahsedildiğinin anlaşılmadığı oluyormuş. Öyle deniyor.
Maksadım asla cihazı kötülemek değildir, aksine daha iyi bir duruma getirilmesi için gördüğüm eksikleri bildirmektir.
Bir haftalık kullanımım esnasında gördüklerim, ilk mesajda belirtilen eksiklere ek olarak (Bu mesajda Miracast yok denmiş, var);
1- Kanal geçişleri yavaş (Bu konuda aynı segmentte daha hızlı Android cihazlar gördüm).
2- Başka cihazlarla kıyasladığımda sesini düşük buldum.
3- Bir kaç kez ses & görüntü senkronizasyonu sorunu ile karşılaştım (O anlık, yayınla ilgili de olabilir).
4- En önemlisi ve en can sıkıcısı görüntü ile ilgili gördüğüm sorunlar.
Şöyleki; Hareket eden insanların yüzünde, sanki iki aynı görüntü üst üste binmiş ve birbirinden ayrılıyormuş gibi oluyor. Ancak dikkatli bakınca farkedilebiliyor ama bir şey varki çok bariz.
O da şu: Kanal izlerken birdenbire renk dağılıyor. Görüntüdeki objelerden dışarıya doğru renkli, yoğun çizgiler (Ağırlıklı olarak pembe renk) oluşuyor. Siz müdahale etmedikçe bir daha kendiliğinden düzelmiyor ta ki kanal değiştirinceye kadar. Farklı farklı (SD, HD) kanallarda oluyor. Hergün oluyor.
Yakınında telsiz telefon vardı, başka odaya aldım, problem düzelmedi. Bayiden aynı cihazdan başka bir tane aldım, onda da aynı şeyler oldu.
Cihazı varsayılan ayarlarla kullanıyordum. Ardından, ilgisi olabilir düşüncesiyle, Ayarlar -> Görünüm -> Screen resolution -> Auto switch to best resolution seçeneğini "Açık" yaptım. İlk bir iki gün sorun olmadı ama sonraki gün aynı şey bir kaç kez oldu.
Cihaz-TV uyumsuzluğu mu bilmiyorum. Cihazın bağlı olduğu televizyon LG 42-LA660S. Daha önce aynı TV ile birlikte Next'in cihazları da dahil 5-6 cihaz (Android, Enigma2, Standart) kullandım, böyle bir sorun yaşamadım. Bununla ilgili bir kaç resim ve video çektim ama yeterince mesajım olmadığı için buraya koyamıyorum.
5- TV izleme modunda iken, Menü -> Uygulama ayarları -> Sistem -> Güncelleme seçilince, ağ var olmasına rağmen "Zaman aşımı, lütfen ağı kontrol edin uyarısı veriyor ve çalışmıyor. Aynı sırada, diğer menü bölümlerinde bulunan bu özellik (Güncelleme) sorunsuz çalışıyor.
6- Ayarlar -> Ekran koruyucu -> Saat bölümünde varsayılan olarak Dijital saat seçilidir. Burda Analog saat seçilerek çıkıp tekrar aynı yere gelindiğinde yine dijital saat seçili olduğu görülmekte. Analog saat çalışmıyor.
7- Bildirimler bölümünde Youtube bildirimleri silinemiyor.
8- Görecelidir ama bana göre Launcher çok kötü. Uygulama yükledikçe, sağa doğru iki satır halinde uzayıp giden ikonlar kullanışlı ve şık değil. Başka launcher kullanmak istiyorum ve yüklüyorum. Bu sefer de bazı uygulamalar görünmez oluyor. Örneğin; Ayarlar. Yeni kurulan launcher'da ayarlar ikonu eğer varsa, burdan klasik android ayarları açılabiliyor ama android ve DTV ile ilgili ayarların bir arada olduğu "Ayarlar" uygulaması gelmiyor ve başka bir yerde de bulunmuyor. Yani bu uygulama saklı. Kanal izleme modunda Menü -> Diğer uygulamalar bölümünde de yok. Bu uygulama tüm uygulamalarla birlikte görünecek hale getirilemiyorsa, yani saklı olmaktan çıkarılamıyorsa, hiç değilse kanal izleme modunda Menü -> Diğer uygulamalar bölümüne eklenmeli ki zaten DTV ayarları da bu bölümle ilgilidir.
Bahsini ettiğim Ayarlar, Dosya yöneticisi gibi uygulamalar neden sadece cihazın kendi launcher'ı ile ulaşılabilir durumdadır? Başka launcher kullanılmasın diye mi? Kendi launcher'ı güzel bile olsa kullanıcı farklı launcher kullanmak isteyebilir. Başka Android cihazda gördüm, tek launcher Modern ve klasik olmak üzere iki farklı tipte kullanılabiliyor. Hiç değilse böyle bir şey yapılabilirdi.
Bu sorunların düzeltilmesi yanında, DTV ve klasik android ayarlarının bir arada olduğu uygulamanın saklı olmaktan çıkarılması ya da hiç değilse kanal izleme modunda Menü -> Diğer uygulamalar bölümüne eklenmesini diliyorum. Ayrıca başka android cihazda gördüğüm IP TV kanallarının favoriler bölümüne eklenmesini öneriyorum.

Son düzenleme:

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
malesef desteyin iyi olmadigi icin bunlarin hic birisini beklemek olmaz :upset: next 10000 cikmasi bir yildan fazla oldu ama istekler degil daha cihazin kendi sorunlari bile cozulmedi :( digeciyim bu ki next firmasi android cihazlarinin destekiyle cok ilgilenmiyor bosuna intizar cekmeyin :(

RedFlag

0
Üye
15 Haz 2013
7
0
1
malesef desteyin iyi olmadigi icin bunlarin hic birisini beklemek olmaz :upset: next 10000 cikmasi bir yildan fazla oldu ama istekler degil daha cihazin kendi sorunlari bile cozulmedi :( digeciyim bu ki next firmasi android cihazlarinin destekiyle cok ilgilenmiyor bosuna intizar cekmeyin :(

Genelde Next'in cihazlarını kullandım. Next'in şimdiye kadar kullandığım cihazlarına verdiği desteğe güvenerek bu cihazı aldım. Üstelik ciddi alternatifleri olmasına rağmen. Next'in Pandora'sını da kullandım. Çok yavaş olması haricinde bir problemi yoktu. Ama bu cihaz beni hayal kırıklığına uğrattı. İnşallah destek konusu senin dediğin gibi olmaz ve öncelikle sorunları giderilir sonra da istekleri dikkate alırlar. Ümitsizliğe de düşmüyor değilim. Çünkü burda yazan kullanıcı da göremiyorum cevap veren kimse de.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Genelde Next'in cihazlarını kullandım. Next'in şimdiye kadar kullandığım cihazlarına verdiği desteğe güvenerek bu cihazı aldım. Üstelik ciddi alternatifleri olmasına rağmen. Next'in Pandora'sını da kullandım. Çok yavaş olması haricinde bir problemi yoktu. Ama bu cihaz beni hayal kırıklığına uğrattı. İnşallah destek konusu senin dediğin gibi olmaz ve öncelikle sorunları giderilir sonra da istekleri dikkate alırlar. Ümitsizliğe de düşmüyor değilim. Çünkü burda yazan kullanıcı da göremiyorum cevap veren kimse de.
ben senin cihazindan once cikan next 10000 cihazini bir yildan fazla olduki aldim ama malesef bu bir yilda nextin android cihazlarina veren desteginin berbad oldugunu gordum . bu bir yilda bir kanal duzenleme problemini bile cozemediler . cihazin ilk ciktiginda destekle ilgili bir sorun almadigini soylemistirler ve senin istedigin seylerinin cokunu gelecek yazilimlarda ekleneceyini umut verdiler ama bu bir yil icinde hic birisini yapmadilar ve her yazilimla yeni bir sorun artirildi .
frumda eski yazdiklarimi tarihiyle okursan yalan soylemedigimi goreceksin
buda yeni picon destegile umut verdikleri infobar ki su anakader artirilmadi ve destekden bana gelen mail
fs68_new_infobar.png

5ql_mail.jpg

bunuda soyleyim ki emaildeki yazilan CCCam Problemi hala duzelmemis

sebu

0
Üye
17 Ağu 2012
11
1
3
slm kardesım nexttın hangısı bunun iki model var hangısı kollanıyorsun ılk önce onu belırıt ben next 10000 4k plus kullanıyorum bır sorun göremedım sadece kumanda cok yavaş

RedFlag

0
Üye
15 Haz 2013
7
0
1
slm kardesım nexttın hangısı bunun iki model var hangısı kollanıyorsun ılk önce onu belırıt ben next 10000 4k plus kullanıyorum bır sorun göremedım sadece kumanda cok yavaş

Kardeş eğer soruyu bana soruyorsan, 6. mesajda yazdığım ilk cümlede hangi modelden bahsettiğimi yazılım numarasına kadar belirttim ki zaten bu konu dikkat edersen, Next 10000 UHD Plus modeli başlığı altında açılmış.
Sorunlara gelince, yazdıklarımın kimi beklenti ve öneridir kimi ise karşılaştığım gerçek sorunlardır. Renk dağılması ile ilgili bir izahat yapabilirim. Kullandığım TV modelini belirttim. LG 42-LA660S model TV. Bu sorun uydu cihazı & TV modeli uyumsuzluğu ile ilgili olabilir. Dolayısıyla sende böyle bir sorun oluşmamış olabilir. Yoksa bu sorun farkedilmeyecek gibi değil. Bu sorun ortaya çıktığında bir video kaydı aldım ama videoyu buraya koyamıyorum. Bunun için belli miktarda mesajımın olması gerekiyor. Yeterli miktarda mesaja sahip olunca video da resim de koyarım.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Ben Next 10000UHD bir yildan fazladir ki kullaniyorum ve en buyuk sorun kanal duzenlemek kisminda kanallari tasimasinin imkansiz olmasi ve birde cccam detaylarini verdikten sonra cihazi elektriktek cektikdan sonra yada kapatip isletdikten sonra silinmesidir . Normal kanallarin (HD ve UHD) olmayanlarin goruntusude iyi deyir ama ona hic bir care yok . bazi baska sorunlarda var ama en onemli olanlar bu dediklerim

byilmaz080

0
Üye
7 Şub 2017
2
0
1
Arkadaşlar merhaba, bu cihazda normal uydu kanallarının olduğu listeye iptv deki istediğim kanalları ekleyebilirmiyim?

Tek listeden hem iptv hem uyduları izlemek istiyorum.

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Bu Next 10000UHD Plus Cihazinin Desteki Ayni Next 10000 UHD gibi Berbad Mi ? :agla: Sorunlarin Cozulmesine Bir Umut Varmi Yoksa Bu Cihazinda Desteki Bitdimi ? :agla:

zihnimoray

0
Üye
24 Kas 2011
11
0
1
Sorun yok diyorsun ama NEXT 10000 UHD PLUS ta kanal düzenleme(taşıma) yapa biliyor musun.en basit sorun
destek konusuna gelince TAHMİNİM YÜKSEL ELEKTRONİK in bünyesinde kalifiye teknik eleman açığı var bu yüzden destek veremiyor birde iş alanını genişlettiği için uydu bölümüne gerektiği kadar yönelmiyor.....

haxso

0
Üye
19 Ara 2016
150
7
18
Iran - Tabriz
Sorun yok diyorsun ama NEXT 10000 UHD PLUS ta kanal düzenleme(taşıma) yapa biliyor musun.en basit sorun
destek konusuna gelince TAHMİNİM YÜKSEL ELEKTRONİK in bünyesinde kalifiye teknik eleman açığı var bu yüzden destek veremiyor birde iş alanını genişlettiği için uydu bölümüne gerektiği kadar yönelmiyor.....
Next 10000de Bile Ayni Sorun son yazilimlarda var o uzdan ben eski yazilimlari kullaniorum
sanki firmanin destek merkezi batmis . kac ay oldu yeni yazilimdan hic bir haber yok . next 10000 plus ki yeni cihazdir bile ayni eski next 10000 deki sorunlari yasiyor . firma sadece cihazlari cikartip millete satmak istiyor ve cikardigi cihazi destek fikrinde deyir .