Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NEXT YE-18500 HD RS232 İle Kanal Yedeği Alma Ve Kanal Listesi Yükleme

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Merhaba,

Cihaza yeni yazılım yüklendiğinde favori listelerimiz silinmekte ve firmanın defoult kanal listesi gelmektedir. Kanal favori listesi hazırlamaksa baya uğraştıran bir iştir. Bu yazımda sizlere hazırlamış olduğunuz kanal listenizin nasıl bilgisayarınıza yedeğinin alındığını ve tekrar yazılım yüklendiğinde nasıl geri yüklendiğini resimli olarak anlatıyorum.

Cihazdan Kanal Yedeğinin Alınması;

Ekte vermiş olduğum programı zipten çıkarın ve açın, Pencereden Prosess kısmında Upload-(STB-PC) Seçiniz

attachment.php

Ardından uydu alıcsını standby (Kumandadan kapatma) yapın rs232 takın ve ardından cihazı açın,

attachment.php

Aşağıdaki ekran geldiğinde cihaza bağlantı sağlanmış olacaktır, kayıt edilcek kanal listesinin yerini ve adını yazın,

attachment.php

İşlem başlayacak ve kanal yedeği alınmaya başladı,

attachment.php

attachment.php

İşlem bitti ok tuşuna basınız,

attachment.php

Ve Kanal lsitemizin yedeğini almış olduk.

attachment.php

Kanal Yedeğinin Cihaza yüklenmesi;

Kanal editörü açın ve File---Open kısmından Daha önce yedeğini bilgisayarınızdan yerini gösterip Aç deyin,

attachment.php

Yedeğini aldığımız liste karşımıza geldi,

attachment.php

Prose kısmında Download ( PC----STB) seçin,

attachment.php

Cihazı Kumandadan Kapatıp açın yükleme başlayacaktır,

attachment.php

İşlem bitti cihaz yüklendi kapanıp tekrar açılacak,

attachment.php

Not: Kanal favori listesinin yedeğini alınca favori isimi editörde yazıyor ama cihaza atınca cihazda Favori1-2-3 diye yazıyor fakat içeriği korunuyor favori adını cihazdan elle şimdilik düzeltin 1 dakikada buna bir çözüm bulursam eklerim.

Saygılarımla.

@Followmen'e Teşekkürler.

Son düzenleme:

yasarusta1969

0
Üye
4 Eki 2012
15
0
1
55
nevsehir
BEN R232 kablo ile farklı kaydet ile kaydet diyorum kaydetmiyor sırayle yaptım olmadı insallah yaparım kanal yedeği alma faklı kaydet yeri orda yapamadım lütfen yardım r232 kablo ile ben zor olanları severim tesekürler