Neler yeni

NEXT YE-2600 DISEQC MOTOR YARDIM LÜTFEN.!!

Teknik45

Member
Üye
Tüm forum arkadaşlarıma merhaba.
2014 yılında almış olduğum next ye-2600 diseqc motor türksat'a yakın bir noktada kilitli kaldı. kullanma kılavuzunda yazan resetleme tarifi ile resetlememe rağmen bir türlü hareket etmiyor. Daha önce birkaç sefer bu şekilde resetlemiştim ama şu anda bir türlü hareket etmiyor. Acaba baska bir çözüm yolu varmıdır.Forum arkadaşlarım Bu konuyla ilgili yardımcı olur ise çok memnun olurum. Teşekkürler..

kadifeli

Özel Üye
Özel Üye
resetledikten sonrasında motorun altındaki düğmelerlede mi hareket etmiyor
etmiyorsa teknik bir sorunu vardır bence
yok eğer motordan sağ sol tuşlarıyla hareket ediyorsa uydu cihazından hareket etmiyorsa
cihazınızı motor ayarlarından sıfırlayın

Teknik45

Member
Üye
resetledikten sonrasında motorun altındaki düğmelerlede mi hareket etmiyor
etmiyorsa teknik bir sorunu vardır bence
yok eğer motordan sağ sol tuşlarıyla hareket ediyorsa uydu cihazından hareket etmiyorsa
cihazınızı motor ayarlarından sıfırlayın
Değerli forum dostum .motor sağ sol tuşları ilede hareket etmiyor.daha önce bir iki kere daha sorun olmuştu. ama bu sorun çok farklı öncekileri kitapçıkta yazdığı şekilde resetlemistim. şimdi aynı adımları izlememe rağmen motor çıt çıt edip kalıyor. büyük ihtimalle motor ömrünü yitirdi.

durakb

Machina3D VIP Clup
Machina3D VIPClup
Benim diseqc motor da tam sola döndü.
Oyle kaldı ne yaptıysam düzelmedi.
İçinden tık tık ses geliyor. Söktüm kurtuldum. Çift uydu sistemim vardı. Türksat’a devam digerlerini
İptv den izliyorum.

Teknik45

Member
Üye
İçinden tık tık ses geliyor. Söktüm kurtuldum. Çift uydu sistemim vardı. Türksat’a devam digerlerini
İptv den izliyorum.
Değerli forum dostum Cevabın için teşekkür ederim aynen dediginiz gibi benim disecq motorda tam sola dönük kaldı.ne ileri nede geri dönmüyor. daha önceleri reset atınca düzeliyordu şimdi reset dahi kâr etmiyor. muhtemelen arızalı.

Meganci

Özel Üye
Özel Üye
İptv den izliyorum.
Keşke sökmeseydiniz,Resevırdan(uydu cihazından) motor ayarlarına girip "Hedefe gönder"(Reset) atsaydın

durakb

Machina3D VIP Clup
Machina3D VIPClup
Reset attım ne yaptıysa olmadı.
Diseqc motor üzerinden resetledim.
Tık tık motordan ses geliyor.
Motoru söktüm dişliler sağlam
Ancak cihaz hiçbir yöne dönmüyor.

djprens

New member
Üye
Bende de aynı sorun var. İçinden tık tık sesi geliyor. Doğuya dönüyor ama maalesef batıya dönmüyor. Resetledim ama faydası yok. çözen var mı bunu ?