Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar YE - 18000 HD CX Hakkında 1-2 soru :)

bygamer

0
Üye
2 Şub 2013
1
0
1
Merhabalar öncelikle bu gün NextStar YE - 18000 HD CX Cihazı aldım ve 1-2 sorum olucak :)

http://www.gold.com.tr/U199456/Next-YE-18000-HDMI-CX-Full-HD-Uydu-Alicisi

Cihazı bu siteden çok uygun bir fiyata aldım HDMI CX Yazıyor fakat HD CX Geliyor :)

1. Sorum
Biss key şifreli kanallarımı açıyor ? ve sürekli açık kalıyormu ?
2.Sorum
server almak falan gerekiyormuş şifreli kanalları açabilmem için bunu nasıl alabilirim yada internette ücretsiz olanları varmı ücretsiz ile ücretli olanın arasındaki fark nedir ve son olarak servera şifreleri kırması için nasıl cihaza server bilgileri girmem gerekir ?? Biliyorum biraz fazla oldu ama cihaza zarar vermek istemiyorum açıkcası :)

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Öncelikle siz şanslısınız.. şirket bu zararın farkına varana kadar diğer alanlarda :)

1. si Emu sistemini aktive ederseniz Biss şifreli yayınları izleyebilirsiniz.

2. si Aldığınız cihazda FreeShare (ücretsiz server) mevcut olup sadece USB Wi-Fi aparatı aracılığıyla internete bağlanabileceğinizden, Next USB Wi-Fi aparatı almanız gerekmektedir..

Kısaca... ücretiz server ile ücretli server arasındaki fark; ülkemizdeki özel hastane ve devlet hastaneleri gibidir :)

Yorum sizin :)

frk0658

0
Üye
22 Tem 2013
4
0
1
Merhabalar öncelikle bu gün NextStar YE - 18000 HD CX Cihazı aldım ve 1-2 sorum olucak :)

http://www.gold.com.tr/U199456/Next-YE-18000-HDMI-CX-Full-HD-Uydu-Alicisi

Cihazı bu siteden çok uygun bir fiyata aldım HDMI CX Yazıyor fakat HD CX Geliyor :)

1. Sorum
Biss key şifreli kanallarımı açıyor ? ve sürekli açık kalıyormu ?
2.Sorum
server almak falan gerekiyormuş şifreli kanalları açabilmem için bunu nasıl alabilirim yada internette ücretsiz olanları varmı ücretsiz ile ücretli olanın arasındaki fark nedir ve son olarak servera şifreleri kırması için nasıl cihaza server bilgileri girmem gerekir ?? Biliyorum biraz fazla oldu ama cihaza zarar vermek istemiyorum açıkcası :)

karmarka.com'dan aynı cihazı 229 liraya aldım usta keşke cimri.com / akakçe.com / ucuzu.com gibi sitelerde arasaydın ürünü.

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
Bu cihazı almayı düşünenler varsa almasın, SD-HD yayınlarda vasat kalitesinde dahi değil. Bakın Hayatlarında ilk defa panel kullananlar için görüntüye iyi diyebilirler sakın bu yorumlara inanıp almayın.

Panel tecrübesi olanlar verdikleri paraya kesinlikle üzülürler. HD yayın kalitesi vasat SD yayın kalitesi ise berbat.

offchu

0
Üye
30 Eki 2013
1
0
1
HD yayınlar bana göre yeterli düzeyde beklentiniz nedir anlamadım ancak televizyonunuzun hd kalitesini receiver dan beklemek bence çok doğru değil

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Panasonic plazma full hd tv ile bu cihazı kullanıyorum hd-sd kanallardan memnunum.

İyi görüntü için tv'ninde full hd olması lazım.

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
HD yayınlar bana göre yeterli düzeyde beklentiniz nedir anlamadım ancak televizyonunuzun hd kalitesini receiver dan beklemek bence çok doğru değil

Süper ötesinde hatalı bilgiye sahipsiniz, belliki sadece bir panel kullanmışsınız elbetteki vasat görüntü nile size iyi dedirtecektir. HD recevier kalitessizse panelde verim almak imkansızlaşoır, alamazssınız kim alırsınız diyorsada süper yalan söylüyordur.

Arkadaşımın paneller üzerine sitesi var yurt dışında ve bu cihazıda test etniş ve yazmıştı. Benim almam hatam oldu cunki next 1800 hd cx full hd değil her na kadar full hd densede hd kanalları açabiliyor hepsi budur.

1800 hd cx bırakın iyi cihaz olmasını RGB desteği bile SD sinyal kaltiesini üretemeyen bir cihaz, deneyin bakalım rgb renk değerlerini alabiliyormsunuz sadece 320 i olarak alırsınız ki bu rezlatein ötesinde bir sinyaldir, ve kesinlikle 720 p desteğide yoktur.

Bazı şeyleri yazarken, İnsanlarıdfa yanıltmayın. Haşen iyi diyorsunuz rgb desteği olmayan paneli birde panasonic full hd panellerde iyi görüntü diyorsunuz kesinlikle boş bir cümledir. RGB olmadan siz hangi resim kalitesine iyi diyorsunuz acaba?

klasbarmen

0
Üye
16 Ara 2013
4
0
1
arkadaşlar bende bugün bi cihaz aldım YE 18000 HD CX aldığım yerde arkadaş wireles adapterle internete bağlandı ama ben evde yapamadım çok uğraştım wireles adapterim farklı ondan olabilirmi yada benmi yapamadım lütfen yardım