Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Nokia'nın Yeni Telefonu Android İşletim Sistemi Kullanacak!

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,272
113
ALMANYA
Nokia'nın açıklanan yeni telefonu C1 hem Android işletim sistemine, hem de Windows'a sahip olacak.
nokia-nin-yeni-telefonu-android-isletim-sistemi-kullanacak-705x290.jpg

Telefon piyasasında akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte telefonlar dayanıksızlaştı ve her zamankinden çok daha narin bir hal aldı. Durum böyle olunca tüm gözler, ürettiği telefonlarla sağlamlığın adını koyan Nokia'yı arar oldu. Nokia akıllı telefonların yükselmesiyle birlikte Microsoft ile oldukça talihsiz bir anlaşma yaptı ve 2016 senesine kadar sadece iki markanın ürettiği Lumia serisini üreteceğini belirtti. Bu süre içerisinde kaydadeğer bir yükseliş yakalamayan Lumia serisi ve anlaşmanın bitişe yaklaşmasıyla birlikte Nokia, piyasaya dönüş telefonlarından birisi olan C1'in geleceğini açıklamıştı.

Bu yeni bir bilgi değil ancak sızdırılan fotoğraflara göre C1 ilk defa hem Android hem de Windows işletim sistemine sahip olan Nokia telefonu olacak. C1'in bir modeli Android'e, diğer modeli ise Windows'a sahip olacak ve böylece telefonu almak isteyenler işletim sistemi dolayısıyla arada kalmayacak.

C1'in şimdilik sızdırılan özellikleri sadece bunlar. 2016 senesine giriş yapmamızla birlikte tanıtılması beklenen telefonlar uzun bir aradan sonra üzerinde Nokia logosu göreceğimiz ilk telefonlar olacaklar ve bu telefonların piyasaya çıkmasıyla birlikte eminim ki ülkemizde Nokia'yı tercih edeceklerin sayısı bir anda artacak.
gsmarena_001.jpg