Neler yeni

[PC+Donanım] Bucklespring Nedir? Nasıl Kurulur?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#1
Kullandığımız klavyeler eskiye nazaran oldukça sessiz hale geldiler. Fakat eskiden, özellikle benim gibi internet kafede hatırı sayılır derecede vakit geçirenlerdenseniz, “Buckle Spring Keyboard” olarak bilinen eski klavyelerden çıkan o seslerin sizlere verdiği his bir başkadır. 90’lardaki filmlerde, bilgisayarların kullanıldığı sahnelerde bu sesi sıkça duyarsınız.


Günümüzde bu tarz klavyelerin gelişmiş halleri mevcut. Fakat dizüstü bilgisayar kullanıcılarının hayatlarından çıkan seslerden biridir bu. Sizler de benim gibi, özellikle laptopunuzda nostalji yaşamak isterseniz, o sesleri klavyenize getirebilirsiniz.

Bucklespring Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bucklespring’i snap ile kurmak için aşağıdaki komutu terminalde çalıştırın.

PHP:
sudo snap install bucklespring
APT-GET komutu ile kurulum yapmayı denediğimde "bucklespring paketi bulunamadı" hatasını aldım. Görünüşe göre bucklespring depoda yok. Fakat siz yine de şansınızı denemek isterseniz aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

PHP:
sudo apt-get install bucklespring
Arch Linux kullanıcıları Bucklespring’i AUR’dan bulabilir.

Kurulumu yaptıktan sonra Bucklespring’i çalıştırmak için tek yapmanız gereken şey aşağıdaki komutu terminalde çalıştırmak. Çalıştırdıktan sonra terminali kapatmayın.

PHP:
bucklespring.buckle