Neler yeni

Photoshop dikkat çekici yeni özelliği ile karşımızda!

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
4,982
Beğeniler
5,305
Konum
Adana
#1
Adobe tarafından geliştirilen ve fotoğraf düzenleme denildiğinde yıllardır ilk akla gelen yazılım olan Photoshop yeni özelliği ile karşımızda. Sky Replacement adı verilen özellik ile fotoğraflarınızdaki gökyüzünü göz alıcı hale getirebilirsiniz.

21 Eylül 2020 Pazartesi 21:10

1600906530906.png

Adobe Photoshop Sky Replacement özelliği tanıtıldı
Fotoğraflarımızdaki göz alıcılığı artırmak için çoğumuz kadraja gökyüzünü de almışızdır. Bazen gökyüzü bulutlu, renkli olurken bazen de dümdüz açık mavi bir renk ile karşılaşabiliyoruz. Adobe, Sky Replacement eklentisi ile fotoğraflarınızdaki bu soruna çözüm getirmiş gibi duruyor.


Sky Replacement gücünü yapay zekadan alıyor, gökyüzünü önceden yüklenmiş seçenekler arasından ya da kendi dosyalarınız arasından ekleyebiliyorsunuz.

Hazır ayarların nasıl göründüğünü menü içerisindeki küçük resimlerden anlayabiliyorsunuz. Adobe‘nin yapay zekası, fotoğrafınızın ön planını eklediğiniz gökyüzüne uyacak şekilde ayarlayabilecek. Örneğin, Sıcak tonlar içeren bir gün batımı kullandıysanız, yapay zeka fotoğrafınızı sıcak, altın tonlar ile harmanlayacak.

Gün ortasında bir gökyüzü kullandıysanız, yapay zeka bu sefer kontrastı ve gölgeleri eşleşecek şekilde ayarlayacaktır. Sensei adı verilen yapay zekanın özelliklerinden bir kaçı bu şekildeydi. Siz bu eklenti hakkında ne düşünüyorsunuz ?

shiftdelete.net