Neler yeni

[ROM] Samsung Galaxy Tab E T560 Nasıl Root Yapılır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
101
#1


Samsung Galaxy Tab-E SM-T560 root yapmak için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un cihazınızı sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.
Cihazınızın en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

İndir “Odin v3”Odin3_v3.12.3.zip – 21778 defa indirildi – 1 MB
Buraya tıklayarak gerekli AutoRoot dosyasını indirin.

Adım 3:

Chazınızda Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Not: Geliştirici seçenekleri menüsüne ulaşamıyorsanız buraya bakın)

Adım 4:

Tabletinizi kapatınız. Kapalı iken Home + Alt ses düğmesi + Güç düğmesine aynı anda 3-5 saniye kadar aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Aşağıdaki gibi Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 5:

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-6‘e geçiniz.

Adım 6:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.
Daha sonra AP butona basıp indirdiğiniz SM-T560_4.4.4.tar dosyasını seçin. Seçeneklerden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olmalıdır.
Son olarak “Start” butonuna basın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem birkaç saniye sürecektir. İşlem bittiğinde tabletiniz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.
Açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Bazı nedenlerden dolayı SuperSUuygulaması yüklü değilse Play Store‘dan indirip yükleyin.
SuperSU uygulamasını çalıştırın.Bir güncelleme yapmak için sizden onay isteyebilir.

Root durumunu test etmek için ücretsiz yükleyebileceğiz Root Check uygulaması ile teyit edebilirsiniz. Uygulama hakkında detay bilgi için tıklayınız.

İndirQR-Code
Root Check
Developer: JRummy Apps Inc.
Price: Free


 

ozalpm

New member
Üye
Katılım
25 Ocak 2019
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#2
ya ben yaptım da sol üstte kırmıızı bir ünlem işareti var ve samsun tab e açılış ekranında kaldı lütfen cevap yazın
 

emre_4624

New member
Üye
Katılım
7 Eyl 2019
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#4
Dosya bozuk kullanmayın. Tablet açılmayanlae için sammobile den rom indirin odin ile kurun açılıyor. İnternette detaulı yazıyor.