Neler yeni

RTÜK Başkanı’ndan Netflix açıklaması

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
5,519
Beğeniler
5,399
Konum
Adana
#1
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Sosyal medyanın sınırsız bir hareket alanı olmadığını belirten RTÜK Başkanı, Netflix ile aralarındaki iletişimin iyi olduğunu aktardı.

1603742894540.png

RTÜK Başkanı’ndan Netflix açıklaması
RTÜK Başkanı Ebuber Şahin; “Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye’den kar ederken, regülasyon kurumuyla kötü olmak istemezler. Bizim onlardan milli ve manevi değerlerimize saygı ya da milli güvenliğe ilişkin taleplerimizin olması doğaldır. Bir kesim bunu maalesef sansür olarak algılıyor, esefle kınıyorum. Sansür, yayın öncesi denetimdir. Böyle bir denetimimiz yok. Biz, kurallar içinde hareket edin, diye telkinlerde bulunuyoruz. Bundan sonra da her platform için irtibatımız devam edecek. Nasıl ki diğer yayıncılarımızla ikili diyalogları sürdürüyorsak, isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlarla da görüşmeye devam edeceğiz. En basit tabirle belirtiyorum, kendilerine tavsiyelerimizin, uyarılarımızın olması normaldir.” açıklamasında bulundu.


Son dönemde sıkça gündeme gelen RTÜK kararlarının tartışıldığı ve bazı kesimlerin eski alışkanlıklarını sürdürdüğünü belirten Şahin, haftalık toplantılarda uydu kanalları üzerinden pazarlama faaliyetlerini de sık sık gündeme aldıklarına ve bu konunun, kırmızı çizgileri arasında yer aldığına işaret etti.

Bakan Şahin son olarak, Netflix dahil olmak üzere bütün çevrimiçi yayın platformlarının RTÜK ile ilişkilerini iyi tutmasının önemli olduğunu belirtti.

shiftdelete.net