Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Samsung NAND bellek üretimi için kritik karar!

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,521
22,584
113
Adana
Gelişmiş bellek teknolojisinde Dünya lideri olarak kabul edilen Samsung, birçok depolama alanında farklı çözümler sunuyor. Evo serisi SSD diskleri ile bilinen Samsung, aynı zamanda birçok büyük RAM üreticisine de çip sağlıyor. Son gelen haberlere göre, Samsung NAND bellek üretimini artırmaya karar vermiş.
Şirket, üretimin artması ile birlikte gelen taleplerin karşılanmasını hedefliyor.

1591136648919.png

Samsung NAND bellek üretim kapasitesi genişliyor
Geçtiğimiz Mayıs ayında inşaatına başlanan fabrika, Samsung’un en yeni V-NAND bellek serisinin üretimi için kullanılacak. Fabrikanın, 2021 yılının ikinci yarısında seri üretime başlaması bekleniyor. Samsung Electronics Memory Global Satış ve Pazarlama genel başkan yardımcısı Cheol Choi konuyla ilgili, “Yeni yatırım ile bellek teknolojilerinde, belirsiz zamanlarda bile tartışmasız liderliğimizi sürdürebileceğiz. Genel IT endüstrisinin ve ekonominin büyümesine katkıda bulunurken, piyasaya en uygun çözümlerle hizmet vermeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.
samsung-nand-bellek-uretimini-artiriyor-1.jpg

Pyeongtaek şehrinde kurulan fabrika ile birlikte, üretim kapasitesi büyün oranda artış gösterecek. Orta ve uzun vadeli taleplerin karşılanabilmesi, Samsung için oldukça önem arz ediyor. Bellek üretimi konusunda şirketin fabrikaları, Güney Kore’den Çin’e kadar uzanıyor.
Daha önce 2015 yılında kurulan Pyeongtaek kampüsü, Dünyanın en büyük ölçekli iki üretim hattına sahip yeni nesil bellek üretebilen fabrikası. Samsung son 18 yıldır NAND bellek üretiminde lider konumda. PCIE 4.0 destekli SSD disklerini de tanıtan şirket, hem kurumsal firmalara hemde son tüketiciye gelişmiş ürünler sunmayı hedefliyor.

shiftdelete