Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Sinyal Yok

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
Arkadaşlar şöyle bir durumla karşılaştım.
Cihaz normal çalışırken sadece 2071 i kumandadan kapatıp standbay da 15 20 bekleyip tekrar açtığımızda sinyal yok diyor.
cihazın fişini çekip takınca düzeliyor sinyalda kuvvetli bu durumu yaşayan yada çözüm bulan varmı.
arkadaşların cihazlarında anı durumu denedim ilgiçtir onlardada durum aynı.
sizlerde bunu deneyebilirsiniz
cihazı kumandadan kapatın.
10 15 dk bekleyin ve kumandadan açın sinyal yok diyecektir

uydudan yada kablodan değil.

Son düzenleme:

radyonextstar

Active member
Üye
30 Eki 2021
88
108
33
en son yazılım cihazda yuklu mu bunu yazılım menusunden internet seciyorsunuz sonra test yazılımı seciyorsunuz yazılım var mı bı kontrol edin yada canak anteniniz tam uyduya odaklı degil sinyal duşuklugu canak anten tam ayarlı degilse ondan da yaşayabilirsiniz. 2071 kulanması bilmeyen veya az bilen herkesin kapısını calıp cihaz nasıl kullanılır ögretmek geliyor içimizden

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
Ukaleca cevap verme bu bir
dediklerimin aynısını yap genel bir problem bu

gerizekalıya anlatır gibi sorunu yazıyorum dene. yukarda anlattık anlamamışsın
cihazı ac kumandasından herley normal tüm kanallar gösteriyor sorun yok sonra kumandasından kapa 10 15 dk bekle (fişi çekme)

cihazı aç sinyal yok...... 4 tane ayrı cihazda denedik bu durumu ve farklı yerlerde.....

sen kimsinki cihazı kullanmayı öğretiyorsun ilk önce okumasını öğren şimdi ukalalığı kes ya bunları dene işine gelmiyorsa sus

elektronik mühendisiyim senden çok bilgim var o canağıda uyduyuda gözüm kapalı bağlar eline veririm ....

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Ukaleca cevap verme bu bir
dediklerimin aynısını yap genel bir problem bu

gerizekalıya anlatır gibi sorunu yazıyorum dene. yukarda anlattık anlamamışsın
cihazı ac kumandasından herley normal tüm kanallar gösteriyor sorun yok sonra kumandasından kapa 10 15 dk bekle (fişi çekme)

cihazı aç sinyal yok...... 4 tane ayrı cihazda denedik bu durumu ve farklı yerlerde.....

sen kimsinki cihazı kullanmayı öğretiyorsun ilk önce okumasını öğren şimdi ukalalığı kes ya bunları dene işine gelmiyorsa sus

elektronik mühendisiyim senden çok bilgim var o canağıda uyduyuda gözüm kapalı bağlar eline veririm ....
ben cevaplayayım kabloları ve uçlarını baktın mı ? genel olarak sorun burada oluyor.
diseqc kullanıyorsan farklı uydularda geçişlerde problem olabiliyor bazen.
bu ikisini yaptığında yine sorun devam ediyorsa kablolarda kopukluk eskime veya oksitlenme gibi şeyler de yoksa lnb ni kontrol etmeni öneririm
cihazında bir problem yok yani

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
ben cevaplayayım kabloları ve uçlarını baktın mı ? genel olarak sorun burada oluyor.
diseqc kullanıyorsan farklı uydularda geçişlerde problem olabiliyor bazen.
bu ikisini yaptığında yine sorun devam ediyorsa kablolarda kopukluk eskime veya oksitlenme gibi şeyler de yoksa lnb ni kontrol etmeni öneririm
cihazında bir problem yok yani

Hocam cevabın için teşekkür ederim.

Sizlerden bir rica olacak eğer mümkünse lütfen bunu bir deneyin
Biz ayni iş yerinde 6 adet cihaz aldık toplada 4 kişiyiz. herkeste denedik sorun aynı
sorun asla kablo canak vs değil.

rica ediyorum deneyin ve cevap yazın

(Cihazlarda son versiyon yüklü)
  • Cihazı açtınız tv izlediniz televizyonu ve uydu alıcıyı kumanda ile kapatın..!! standby da beklesin (kumanda kırmızı tuş ile kapayın cihazın fişini çekmeyin)
  • Saat tutun en az 15 dk sonra yine sadece televizyonu ve uydu cihazını açın
  • işte burda sinyal yok diyecektir yayın gelmeyecektir.
15 dk dan az denerseniz sorunsuz açılıyor. en az 15 dk beklemeniz lazım.. Komik olan yerde burası :)

Sorun tam olarakta bu dediğim gibi abartısız 4 farklı yerde ve 6 cihazdada bu sorun var cok ciddi bir mesele değil ben zaten uydu cihazını hiç kapatmıyorum
akşam prizden kapatıyorum ama bu dediklerimi yapnca bu saçma sorun hepsinde var.
cihazı alan arkadaşlardan biri buldu ilk önce bizde canak kabloı vs dedik hatta onunla dalga geçtik. sonra gitti cihazı değiştirdi. ama yok sorun olunca bizde denedik ve dumur olduk. bizlerde de oldu biz bu arkadaşlarla aynı binada oturmuyoruz bu arada..

Lütfen deneyiniz.

Dipnot: sorunu bulan arkadaş ankara ulustaki yetkili servise gitmiş kendisi biraz fazla meraklı.
sorunu anlatmış.. Serviste olan cihazla servis teknisyenleri aynı bu şekilde deneme yapmışlar.
aynı durum onlarda da olmuş. bizimki cihazı alip çıkmış. servisteki teknisyen laaa bizim canakmı döndü demiş :)

Son düzenleme: