Neler yeni

Spotify’dan ücretli podcast için bir adım daha

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
6,134
Beğeniler
5,541
Konum
Adana
#1
Spotify, güncellemeleriyle uygulamasına yeni görünüm kazandırmaya devam ediyor. Son günlerde birkaç yeni özellik üzerine çalışan şirket, şimdi mobil tarafında da küçük bir değişiklik yaptı.

Artık Spotify kitaplık bölümü, yenilenen düzeniyle farklı bir tasarıma sahip oldu. Kullanıcılar hem daha dinamik, hem de müzik ve podcast listesinin tek bir alanda olduğu kitaplık listesine kavuştu.

Spotify kitaplık arayüzünü yeniledi
Kaynaklar, Spotify’ın birkaç haftadır ücretli podcast üyeliğini başlatacağını iddia ediyordu. Şirket yeni üyelik için çalışmalarını sürdürürken, bugün yapmış olduğu değişikliklerle de bunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeni kitaplık görünümü başta çok karmaşık gibi duruyor. Ancak Spotify; kullanıcının en çok dinlediği listeleri öne çıkararak kolaylık sağlıyor. Buna ek olarak alternatif seçeneklerle de sıralamayı dilediğiniz gibi değiştirmenize izin veriyor.

Spotify kitaplık arayüzü güncellendi
Güncellenen düzenle birlikte; en sık dinlediğiniz çalma listesi en üste yerleşti. Bunun yanı sıra indirdiğiniz müziklerde yine aynı yerde kalmaya devam edecek. Ancak içerikleri yine manuel olarak dilediğiniz gibi sıralayabileceksiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı olacak.

Şu anda Spotif’nın yeni özelliği bazı ülkelerde kullanıcılara sunuldu. Ancak herkesin güncellenen kitaplık arayüzüne kavuşması en az bir haftayı bulacaktır.

Öte yandan yeni özellikten herkes ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek. Fakat çevrimdışı modda indirilen müzikleri görmek için mutlaka premium hesaba sahip olmanız gerekecektir.

Yenilenen kitaplık tasarımını sizler nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

shiftdelete.net