Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Tek Çanak İle Sinyal Kaybı Olmadan Çoklu Uydu izleme

gokan90

0
Üye
18 Kas 2016
63
13
8
Tek çanak kullanarak sağlıklı bir biçimde sinyal kesilmesi filan olmadan en çok kaç uydu izlenebilir? Bunlardan biri Türksat garanti olacak diğerleri için ne önerirsiniz, kaçlık çanak gerekir?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Tek çanak kullanarak sağlıklı bir biçimde sinyal kesilmesi filan olmadan en çok kaç uydu izlenebilir? Bunlardan biri Türksat garanti olacak diğerleri için ne önerirsiniz, kaçlık çanak gerekir?

Öncelikle aramıza hoş geldiniz kardeşim yukarıda yazmış olduğunuz durumun olabilmesi için uydu konumlarına yatkınlık çok önem taşımaktadır.Örn:Tek çanakta hiç bir sinyal kaybı olmadan Türkiye'nin BATI sından izlenebilecek uyduları isterseniz bir yazalım.Ben örnek olarak İSTANBUL u yazıyorum. Hotbird merkez olmak üzere TEK-ÇANAKTA kombinasyon şöyle olabilir.

1.Merkez HOTBİRD.13*
2.EUTELSAT16*
3.ASTRA*19
4.ASTRA*23.5
5.SİRİUS*5
6.THOR*1

NOT:BU kombinasyonda yakın açılar için parmak lnb kullanılması gerekmektedir...

Şimdide TÜRKSAT merkez olmak üzere.
1.TÜRKSAT.42*
2.HELLASSAT*39
3.AZERSAT*46

Olacak şekilde bir kombinasyon yapılabilir.

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
499
64
28
Trabzon
merhabalar;
merkez türksat olmak üzere 90 lık çanak işgörür.
azerspace 46 e ve hellassat 39 e yahsat 52 e gibi uydular alınabilir.
azerspace 46 e de avrupa liglerinin neredeyse tümü buradadır. server gerekmez. emu keyleri çok basittir hiç değişmiyor.

helassat 39 e bulsatcomun yayınları var.

yahsat 52 de çeşitli iran ve arap kanalları mevcuttur.

intelsat 45 e vivacom paketleri var ama malum yöntemlerle açılmaz. burada en çok dikkat çeken prima tv kiss tv gibi 2 tane romen kanalı mevcuttur. azerspace yi ayarladınız mı otomatikman bu uyduyu da yakalamış olursunuz.( 1 derecelik fark olduğu için) bana kalırsa azersatı ayarlamanı öneririm tabi tercih senin

Son düzenleme:

gokan90

0
Üye
18 Kas 2016
63
13
8
İlginiz için teşekkür ederim. Tek çanak ve o çanaktada Türksat kesin olacak fakat sizlerinde bildiği gibi bazı maçlar diğer uydularda yayınlanıyor, bu yüzden başka bir uyduda istedim azersat yada astra uydusu filan düşündüm ama sinyal kaybı filan olur mu diye takıldım açıkçası. Ben izmirde buca tarafında oturuyorum bu arada.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
İlginiz için teşekkür ederim. Tek çanak ve o çanaktada Türksat kesin olacak fakat sizlerinde bildiği gibi bazı maçlar diğer uydularda yayınlanıyor, bu yüzden başka bir uyduda istedim azersat yada astra uydusu filan düşündüm ama sinyal kaybı filan olur mu diye takıldım açıkçası. Ben izmirde buca tarafında oturuyorum bu arada.

Sevgili kardeşim maalesef yukardaki mesajımda yazmış olduğum 2 farklı kombinasyon ancak yazdığım gibi olur.Çünkü açı olarak birbirinden oldukça uzak uydular olduğu için tek çanakta izlemek imkansızdır...