Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Teledünya kısır döngüsü

mete26

0
Üye
13 Ara 2015
5
0
1
next minix hd combo cihazını büyük bir heyecan ile aldım.sözde sorunsuz hem uydu hemde teledünya kanallarını izleyecektim.ama tam bir hayal kırıklığı oldu.üstelik sorunu sadece ben yaşamıyormuşum.combo cihazlarda bu sorun varmış.teledünya kanalları yaklaşık 15 günde bir şifreye giriyor.ne zaman şifreler değişse teledünya Kartı combo cihazlarda güncelleme almıyor.dolayısı ile kanallar seyredilemez oluyor.
Teledünyanın Kartını her hangi bir teledünya cihazına takıyorum sonra tekrar Combo'ya takıyorum kanallar açılıyor.
15 gün sorunsuz kanalları izliyorum sonra yine şifreye giriyor.bu kısır döngü devam edip duruyor.yani next comboyu teledünya ile kullanmak için ayrıyeten bir de teledünya cihazı almanız lazım.defalarca teledünya ekibi gelip gitti.kartı kendi getirdikleri cihaza takıyorlar.tüm kanallar açılıyor sorun sizin cihazda deyip kartı tekrar kendi cihazıma taktıklarında kanallar yine açılıyor.onlarda bıktı bende.sorunu kimse çözemiyor.Yetkililerden bu sorunun çözümünü acil olarak bekliyoruz.teşekkürler.

MCG

0
Üye
14 Şub 2012
11
0
1
Bugün bu cihazdan almıştım forumu okuyunca iptal ettim. hem satın aldğım satıcı hemde turksatın kurulum ekibi ile görüştüm böyle bir hata ilk defa duyuyoruz diyorlar. Şu an yine aynı durum devam mı ediyor mu ? yazılımsal geçici bir problem olabilir mi bu ? cevabınıza göre yeniden sipariş vericem cihaz için

Son düzenleme:

mete26

0
Üye
13 Ara 2015
5
0
1
türksat kurulum ekibi ile bende bizzat görüştüm.kartı değiştirdiler ve kanalları yeni verecekleri kart ile kendi cihazlarında kontrol ettiler.10-15 gündür sorunsuz izliyordum.muhtemel bugün şifre değiştirdiler,sinema tv kanalları var vizyon sinema tv kanalları gitti.kısa zaman içinde sinema tv kanallarının şifreside değişir ve onlarda şifreye girer diye tahmin ediyorum.yani değişen bir şey yok.kısır döngü devam ediyor.türksat ekibide benden bilgi bekliyor.pazartesi uğrarım artık yanlarına.

MCG

0
Üye
14 Şub 2012
11
0
1
Cihazı aldım şimdilik sadece uydu ile kullanıyorum mevcut taahhüdüm bitmediğinden teledünyayı şubat ayında aktif edicem.
Ne olur ne olmaz diye arkadaşım türksat-teledünya tarafından 2-3 yıl önce verilen cihazınıda aldım. Sorun bendede olursa eski cihaza 15 günde bir kartı takarak kullanıcam combo cihazı.

Almadan önce Nextin müşteri hizmetlerinden teknik ekipleri ile de görüştüm cihazda genel olarak böyle bir problem olmadığını söylediler. Sizin cihazınız kaynaklı bir hata olabileceğini söylediler isterseniz arayıp görüşün cihazın yenisini talep edin.

mete26

0
Üye
13 Ara 2015
5
0
1
Arkadaşlar 2 aydır sorunsuz kullanıyorum.kartı değiştirmek aklıma geldi ve arızalı olarak sisteme girip ücretsiz yeni kart verdiler.uzun bir süredir test ediyorum ve sorun olmadı.yardımları için eskişehir türksat ekibine teşekkür ederim.