Neler yeni

Telefondan Reklamları Engelleme Yöntemleri

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
130
#1
Telefondan Reklamları Engelleme Yöntemleri

Akıllı telefon kullananların en büyük sıkıntısı ve korkulu rüyası, sürekli bir yerlerden çıkan reklamlardır. İnternetten bu reklamlar engellenebilmektedir ancak önemli olan telefonlardaki reklamları engellemektir. Yanlışlıkla kabul edilen reklamlar, ücretli olarak uygulama veya oyun indirmektedir. Ayrıca reklamların etkisi ile telefonların hızı da azalmaktadır. Bu nedenle android telefonda reklamlar nasıl engellenir? konusu birçok kişinin öğrenmek istediği bir konudur. Bu sıkıntılardan kurtulup reklamlardan telefonu arındırmak için yapılması gereken işlemler aşağıda anlatılmıştır.

1- Chrome Veri Tasarruf modunu aktif ederek reklamları engelleme


Chrome veri tasarrufu aktif edilerek reklamlar engellenebilir. Bunun için telefondan Chrome uygulaması açılarak ayarlar kısmına gidilir. Bu kısımda bulunan veri tasarrufu aktif edilerek web sitelerinin açılışı sıkılaştırılır ve bu sayede gereksiz olarak çıkan reklam ve animasyonların açılması engellenir.

[b]2- Chrome tarayıcısında Pop-up ( Açılır pencereleri ) kapatarak reklamları engelleme


Bir diğer reklam engellenme yöntemi yine Chrome uygulamasından açılır pencereler kapatılarakreklamlar engellenir.
Bunun için cep telefonu açılarak ayarlar bölümünden site ayarları uygulaması seçilir. Bu alanda yer alan pop – up seçeneği kapatılarak chrome ile ziyaret edilen sitelerde pop – up reklamlar ve animasyonlar engellenmiş olur.

3- Opera tarayıcısını kullanınarak Reklamları Engelleme

Bir diğer reklam engelleme yöntemi opera tarayıcısı kullanmaktır. Opera tarayıcı özelliği telefona eklenerek bütün reklam ve animasyonlar engellenebilmektedir.

Bu tarayıcıda yer alan özel bir VPN uygulaması ile yasak olan sitelere giriş yapılabilmektedir.Opera internet tarayıcısı apk sını buradan indirebilirsiniz.

Tarayıcıdan engellenen reklamlar android uygulamalardan da engellenmelidir. Chrome da gezinti yaparken gelen reklamlar engellense de Android uygulamalardan reklamlar engellenmediğinde yine ekrana reklamlar gelmektedir.

Bunun için AppBrain Ad Detector uygulaması kullanılmalıdır. Bu uygulama telefona eklenerek kurulduktan sonra tarama yapılarak reklamlar engellenir.
[/B]
 

G930

New member
Üye
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
17
Beğeniler
0
#2
Dolphin adlı tarayıcıyı kullanıyorum içinde mevcut reklam engelleme.