Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Tkgs problemi

lkbulut

0
Üye
15 Haz 2018
16
3
3
Merhaba
Tkgs de 3 mod var. Otomatik, kullanıcı, kapalı.
Otomatik yapıp kanallar yüklenir. Sonra kullanıcı yada kapalı seçilerek kendine göre kanal listesi yapılır.
Sonra ara sıra tkgs menüsünden güncelleme yapılır.
Tkgs ayarı otomatikte olmamasına yapılan rağmen kanal listesi değişiyor.
Buna bir çözüm bulunabilir mi?
Teşekkürler

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Merhaba
Tkgs de 3 mod var. Otomatik, kullanıcı, kapalı.
Otomatik yapıp kanallar yüklenir. Sonra kullanıcı yada kapalı seçilerek kendine göre kanal listesi yapılır.
Sonra ara sıra tkgs menüsünden güncelleme yapılır.
Tkgs ayarı otomatikte olmamasına yapılan rağmen kanal listesi değişiyor.
Buna bir çözüm bulunabilir mi?
Teşekkürler
2000 hd cx var dediğin gibi yapıyorum ama herhangi bir değişiklik olmuyor

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Bende de next 2000 hd minix cihaz kendi kendine frekans ekliyor.tkgs kapali olmasina ragmen.ilginc

Refik

0
Üye
22 Haz 2018
194
36
28
Otomatiğe alıp çıkıp kaydedin sonra tekrar kapalı konuma getirip çıkış yapın kaydedin bakalım devam edecek mi

drymanx

0
Üye
12 Eyl 2017
15
6
3
Otomatikte değişir esnek te kalsın o kendini günceller ama kanal sırası aynı kalır

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
260
306
63
62
T.C.İzmir
Fabrika ayarlarina dönüp kanallarla ugrasmak istemiyorum.düzelir muhtemelen ama yeniden kanal siralama arama falan ugrasmak istemiyorum

Kanal listesini istediğiniz sıralı şekilde usb'ye yedeklerseniz,fabrika ayarlarına döndükten sonra usb'den geri cihaza yüklersiniz.Ben usb'nin birinde istediğim sıralı şekilde yedek kanal listemi her zaman hazır bulunduruyorum.Olası bir sorunda usb'den cihaza kolayca yüklüyorum.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Kanal listesini istediğiniz sıralı şekilde usb'ye yedeklerseniz,fabrika ayarlarına döndükten sonra usb'den geri cihaza yüklersiniz.Ben usb'nin birinde istediğim sıralı şekilde yedek kanal listemi her zaman hazır bulunduruyorum.Olası bir sorunda usb'den cihaza kolayca yüklüyorum.

aynen size katılıyorum
bu cihaz icin değil sadece tum cihazlar icin gecerli bence her zaman yedekleme yapmak

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Next 2000 de sadece kanal yukleme nasil oluyor.cihaz bilgileri olarak yukleme yapiliyor benim bildigim.oyle yapincada eski halini aliyor cihaz.yani ayni sorum yine devam edecek

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
260
306
63
62
T.C.İzmir
Next 2000 de sadece kanal yukleme nasil oluyor.cihaz bilgileri olarak yukleme yapiliyor benim bildigim.oyle yapincada eski halini aliyor cihaz.yani ayni sorum yine devam edecek[/Q

Usb yi cihaza taktığınızda kumandadan usb tuşuna basıp,açılan menüde en sağda yazılımlar üstüne geldiğinizde usb'nin içinde yüklü olan en altta yedek aldığınız kanal listesi olur.Onun üstüne gelip okeylediğinizde bilgiler güncellensin mi diye soruyor okeylediğinizde usb'de yüklü yedek aldığınız kanal listesini yükler.Benim machina 3d de bu şekilde oluyor.

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
Türksat frekans listesini flysattan inceledim tkgs frekansı olan 5 tp tespit ettim. Bu 5 tp de dişe-tırnağa dokunur doğru dürüst kanal yok. Madem öyle bir sorununuz var; Ben olsam o to leri siler ve şebeke arama modunu KAPALI yapar, kanal tarama ve sıralama işlenimi pna göre yapardım. Bu güne kadar onlarca next cihazla uğraştım ve sizin bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım. Öyle bir sorunum olsa yukarıdaki yazdıklarımı en azından bir kere olsun denerdim. Keyif de, cihaz da, zaman da sizin. TP listesini inceleyip karar verebilirsiniz.

temel reis

0
Üye
25 Şub 2015
161
126
43
tkgs sadece 12380v27500 ve 12422v27500 frakansları kalsın tkgs açık olarak taratın sorun ortadan kalkacaktır

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
bildiğim kadarı ile o frekanslar tkgs frekansı değil, otomatik şebeke tarama frekansları. TKGS açık seçildiğinde kanal sıralaması değişiyor veya yeni eklenen kanalları kanal listesine ekliyor diye biliyorum. Otomatik tarama frekansları(12380 ve 12422/3) şebeke arama açık seçildiğinde cihazda kayıtlı olmayan TPleri bulup tarıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin; ustalar daha iyi bilir.

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
260
306
63
62
T.C.İzmir
Bu frekanslar 12380-12422 hem TKGS frekansları, hem de otomatik tarama frekanslarıdır.Gerekli ayarları uydu cihazınızda yaptıktan sonra isteğinize bağlı olarak her iki işi de ayrı ayrı yaparlar.(y)