Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TTNet ve Tivibu rezaleti!

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36
Alamadığınız bir hizmetin faturasını ödemek zorunda kalmak... İşte TTNet'in yeni rezaleti!Önce bir televizyon satın alırsınız. Beraberinde 3 ay bedava TTNet’in “müthiş” TV hizmeti Tivibu hediyesi gelir. Ararsınız, aboneliğinizi başlatırsınız. Size derler ki, biraz sonra şifre göndereceğiz, bu şifreyle kullanıma başlayabilirsiniz. Tamam dersiniz saf saf...
Sonra başlarsınız beklemeye... Ay geçer, şifre falan gelmez. Durumu anlatırsınız, tamam derler. 2 ay daha geçer, yine şifre falan gelmez. Sonra siz unutur gidersiniz; ama onlar unutmaz! 5 ay boyunca bir şifre gönderemezler ama 5 ay sonunda şak diye faturayı gönderirler.Arar itiraz edersiniz; ama derler ki, şifre göndereceğiz falan demedik. Üstelik 2 dakikada ses kayıtlarını dinlediklerini de iddia ederler. Peki dersiniz; şifre göndermeyecekseniz, ben hizmetinizi kullanmak için gereken şifreyi nereden bulacağım? Garip garip cevaplar verirler, mahkemeye verin derler. Savcılık kararı getirin, ses kayıtlarını dinletelim derler. Tek amaçları, size zaten kullandırtmadıkları hizmet için kesilen faturayı tahsil etmektir.
TTNet’in ne kadar “kusursuz” hizmet verdiğini zaten çoğunuz biliyorsunuz. Benim sorunum, kesilen 3-5 kuruşlık faturayı ödememek değil; enayi yerine koyulmak. Aslında birkaç yıl önce TTNet ile tüm bağlarımı kopardıktan sonra tekrar bir TTNet aboneliği açmaya enayilik de denebilir; bunu peşinen kabul ediyorum.
TTNet ve Tivibu yetkililerine de, benden aldıkları fatura ücretini iyi günlerde kullanmalarını dilerim.(Cem Sinanoğlu'nun yaşadıkları)

Son düzenleme:

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Ben burada kullanıcının hatasını görüyorum biraz sonra şifre göndereceğiz ne demek aboneliğimi başlatıyorsanız şifremi hemen söyleyin yada başlatmayın demesi gerekirdi.
BTK ya iletin onlar sorunu çözer.

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36
ttnette cok buyuk aksaklıklar var,bu şekilde hakkı yenmıs kısıler oldugu gıbı sıstemden kaynaklanan sorunlar yuzunden ucretsız tivibu izleyen hatta fatura ödememesı ragmen ınternetı kapanmayan abone-aboneler var,şu an ttnet çok büyüdü ve yetersiz kalıyor sistemleri...

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Şimdi tivibu yu bende zamanında gazetenin verdiği kuponla 3 ay bedava izledim sonrasında ise devam etmek istemedim ve sistemi kapattırdım.
Burada her zaman söylerim bilinçli tüketici olmalıyız eğer ki biz firma karşısında bilgisiz olarak durursak bizleri nasıl isterseler öyle yönlendiriyorlar.
Oysaki hakkını bilen müşteriler azıcık bastırınca hemen hakları veriliyor ama bilinçli olmayan müşteriyi istedikleri gibi oynatıyorlar.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Firmalar her zaman bilinçsiz tüketicinin hakkını ülkemizde korumazlar kanunların kendilerine olan bölümlerini kullanırlar.
Hangi firma olursa olsun bir firmayı şikayet edince hemen doğrusunu yapıyor ülkemizde A dan Z ye tüm firmalar böyle sosyal medyaya yada gerekli mercilere şikayette bulununca tüketici lehine dönüyorlar.
İşte bundan sebep bilinçli olalım arkadaşlar.