Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Uydu Alıcısı yazılımı geliştirme..

escobar

0
Üye
10 Şub 2015
235
7
18
kocaeli
uydu yazılımı nasıl yapılır hangi program hangi editorle? bilenler bilmeyenlere anlatsın..heyecanle bekliyorum:tamam:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam merakınızı hevesinizi anlıyorum Fakat bir düşünün ülkemize giren çogu cihaz chipi çin-malezya vb bu ülkelerde yazılım için yama düzenleme yeniden yazma ile ilgili düzenleyicileri (editörleri)o cihaz piyasadan kalkmadıkça verirlermi verseler bile bir şekilde verdikleri(yama editörü mühendis modlu editör 6-7 yılı dolunca verilir) kişi ile bağı olması gerekir dahası gezindigimiz forumlarda şu şu cihazlara dönüşüm yazılımı adı altında yazılım veriliyor bunlarda bir nevi imaj alınarak yapıldıgı için cihaza atılsa bile kumanda işlevleri bazı menüler çalışmıyor sonucda geri dönüşümde kabul etmeyince Kullanıcı madur oluyor cihaz bir nevi çöp.Başımdan geçen bi olayı tekrar yazıyım hayli uzun yıllar önce Kao n uydu cihazına arap sitelerinden aldıgım yazılımı editörle attım cihaz döndü farklı (marka) cihaza evet panelden ileri geri gidiyor hotbırtte olan şimdide açık olan sw kanallarını otomatik açıyordu 2 hafta gitti ve cihaz kapandı.geri dönüşüm olmadı jtag yükledim flasa olmadı fabrikaya gönderdim (ist suun y) Aradılar Flash degişimi gerekli o zamanın parasınada 120 tl cihazı 210 tl almıştım. Yeni cihaz aldım ve olan bana olmuştu ))
Sevgiyle Kal kardeşim

Son düzenleme:

escobar

0
Üye
10 Şub 2015
235
7
18
kocaeli
kafayı kıracam ben buyzden:) takıyorum boyle seylere usta vb de program yazmaya basladım hırsdan androıd program yazıyorum şimdide :) gel gelelim bu ulkede uydu uzerine yazılım dan anlayan yok bulamadım.. diyecegim oki hep dısarıya gebe kalıyoruz niye bizim yok biz niye yapamıyoruz zaten donumuza kadar çin olduk:)afedersiniz

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
kafayı kıracam ben buyzden:) takıyorum boyle seylere usta vb de program yazmaya basladım hırsdan androıd program yazıyorum şimdide :) gel gelelim bu ulkede uydu uzerine yazılım dan anlayan yok bulamadım.. diyecegim oki hep dısarıya gebe kalıyoruz niye bizim yok biz niye yapamıyoruz zaten donumuza kadar çin olduk:)afedersiniz

Abimmmm ben seni anlıyorum burda bi anlaşalım dahası yazdıklarının tamamına katılıyorum bu iki .diyorsunki ''program yazmaya basladım hırsdan androıd program yazıyorum şimdide '' hahhh işte tam burası piyasada şu anda satılan (ekmek su gibi ) 4 çeşit tv var android işletimli 2 tanesi 4k hatta dimi ve android uydu cihazları var ve dünyanın parasını verip aldılar aldık dogrumu fakat bir tanesinin bırak yazılım geliştiricisi sıralı kanal düzenleyicisi yok dahası gizli menü girişine ulaşamıyoruz örnek android pandora-örnek philips tv kanal düzenleyici en basit o yok farklı görüntüleyiciler ile usb attıgımızı açıp düzenleyip atıyoruz.Bu bizler için utanctır emin ol bende aynı düşünüyorum bizi hazıra alıştırdılar ne verdilerse biz ona şükreder olduk..
Sonuc olarak abiciğim bu işe gönül verdiysen iyi derecede ingilizce bilmen gerek dosya uzantısına göre araştırma yapıp önce o uzantıyı açabilecek görüntüleyici programı sonra unicod yamalarını tektek bulman ve oyazılımı satır satır karekter karekter dönüştürmen gerek bunları zaten biliyorsun.
İnşaallah amacına en kısa zamanda ulaşırsın.Bıkma usanma hata yaptıgın an bırak dinlen hırsın fazlası zarardır kaldıgın yerden tekrar devam et.
Başlamak Başarının yarısıdır kardeşim. Kolay gelsin

ben uyducu falnda degilim basit fabrika işcisiyim uydu yazılım elktrk elektronik hobiii:tamam:

Bende emekliliği gelmiş bi devlet memuru teknisyenim ve uydu işlerinde amatörüm sadece.Bendekide hobi (tüm bildikleri yarım yamalak 1980 li yıllarda gördüğü EML bilgisi).

Son düzenleme: