Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

uydu seçimi

yingtheking

0
Üye
21 Ocak 2017
3
0
1
marmara
Merhabalar disecq hotbird veya asta uydusunun diseqc numarasını seçmek için uydu seçimi menüsüne girip astra uydusu ayarını yaptığımda menüden çıkınca türksat sinyal yok diyor cihazı kapatınca düzeliyor her defasında bu sorunu yapıyor çözümü var mıdır? diseqc 1 ve 1.1 de denedim kullanıcı ayarlarını da sıfırladım sorunu çözemedim.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar disecq hotbird veya asta uydusunun diseqc numarasını seçmek için uydu seçimi menüsüne girip astra uydusu ayarını yaptığımda menüden çıkınca türksat sinyal yok diyor cihazı kapatınca düzeliyor her defasında bu sorunu yapıyor çözümü var mıdır? diseqc 1 ve 1.1 de denedim kullanıcı ayarlarını da sıfırladım sorunu çözemedim.

Siz bence aşağıdaki linki baştan aşağı bir okuyun ona göre derdinizi yazın.!!! Eğer sorununuzu tam olarak anlatsa idiniz şimdi bu mesajda cevabınıda almış olurdunuz böylece zaman kaybıda söz konusu olmazdı...

http://www.next.web.tr/showthread.p...NTERNET-MACHİNA-KULLANICILARIN-DİKKATİNE.html

yingtheking

0
Üye
21 Ocak 2017
3
0
1
marmara
Uyarı için teşekkürler üstadım ilk mesajım öğreneceğiz.

Benim 6 adet Türksat “Hotbird-Astra 19.2-Astra 23,5- Eurobird 9- Azerspace adet bağımsız lnbden ayrı ayrı bireysel olarak yayın almaktayım Bunların 4 ünü daha önce disecq ile sorunsuz izliyordum 1 hafta önce astra ve hotbird göstememeye başladı çanakları kontrol ettim sorun göremedim, ayarlardan lnb sıralamasına bakarken , mesela lnb 2 hotbird lnb 3 astra bunlardan birinin diseqc ayarını değiştirdim sonra menüden çıktım Türksat sinyal yok diyor , daha sonra giriyorum menüye diseqc Türksat 1 seçilmiş ve sinyal 10 aynı durumda 2 yapıp tekrar 1 yapıyorum yayın sinyalı 85 gösteriyor , Diseqc bozuldu herhalde deyip yeni bir diseqc aldım 8X1 iyi bir marka fakat aynı şeyi ondada yaşıyorum bir türlü Türksat Astra Hotbird aynı anda ayarlanamıyor birini ayarlarken diğeri gidiyor, 2 ci cihazım Next Minix Black Plus II de 4 lü lnb ile deniyorum ve sorunsuz yayın alıyorum aynı 4 lü diseqc e next minix 2000 hd takıyorum aynı sorun devam ediyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur...

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Uyarı için teşekkürler üstadım ilk mesajım öğreneceğiz.

Benim 6 adet Türksat –Hotbird-Astra 19.2-Astra 23,5- Eurobird 9- Azerspace adet bağımsız lnbden ayrı ayrı yayın almaktayım Bunların 4 ünü daha önce disecq ile sorunsuz izliyordum 1 hafta önce astra ve hotbird göstememeye başladı çanakları kontrol ettim sorun göremedim, ayarlardan lnb sıralamasına bakarken , mesela lnb 2 hotbird lnb 3 astra bunlardan birinin diseqc ayarını değiştirdim sonra menüden çıktım Türksat sinyal yok diyor , daha sonra giriyorum menüye diseqc Türksat 1 seçilmiş ve sinyal 10 aynı durumda 2 yapıp tekrar 1 yapıyorum yayın sinyalı 85 gösteriyor , Diseqc bozuldu herhalde deyip yeni bir diseqc aldım 8X1 iyi bir marka fakat aynı şeyi ondada yaşıyorum bir türlü Türksat Astra Hotbird aynı anda ayarlanamıyor birini ayarlarken diğeri gidiyor, 2 ci cihazım Next Minix Black Plus II de 4 lü lnb ile deniyorum ve sorunsuz yayın alıyorum aynı 4 lü diseqc e next minix 2000 hd takıyorum aynı sorun devam ediyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur...

İşte budur kardeşim ilk adımı attık şimdi sıra size soracaklarıma cevap vermenize geldi.!

1.Eğer yanlış anlamadı isem 8 li dayzek kullanıyorsunuz o halde sanırım dayzek swiç ayarlarınında bir şeyleri atlıyorsunuz.!
2.Bende 8 li dayzek kullanmaktayım cihazı aldığımdan bu yana sorunsuz olarak izlemekteyim iş yapılandırma ayarlarında bitiyor kardeşim AŞAĞIYA bu konu ile ilgili bir resim koyuyorum siz o resme göre yapılandırma yapıp işi bitireceksiniz evelallah...

3.Burada dikkat etmeniz gereken dayzek swiç ayarlarını sisteminize göre ayarladıktan sonra SOL-ALTTA bulunan KAYDET olayını UNUTMAYACAĞIZ.!

yingtheking

0
Üye
21 Ocak 2017
3
0
1
marmara
Merhaba teşekkürler yanıtınız için onu her defasında yapmıştım , ben şimdilik çözdüm galiba 1 kere kullanıcı ayarlarını sıfırladım olmadı, sonra tüm ayarlarımı sıfırladım first yazdı ekranda fabrikasyon duruma getirdim şimdilik durum düzeldi gibi. Zaman ayırdığınız için teşekkürler