Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

uydu üzerinde internet kullanımı hakkında

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
Arkadaşlar internet alt yapısında meydana gelen sorunlar ve bir türlü çözüm olmaması nedeniyle uydu üzerinden internet kullanımı ve hangi firmadan daha iyi sonuç alırım, malum ip tv kullanıyoruz sorunsuz izleyebilmek için sizce aylık ne kadar ödeme yapmamız gerekiyor

Türk telekomum kendi sitesinde hız değerleri 8.8 olarak gösteriyor, fakat network speeden baktığımda ise değerler 3.5 ile 5.6 arasında gösteriyor, burda değer 9 çıktığında ip tv üzerinden rahatlıkla izlenebiliyor, türk telekom hız aldatmacasın yaşanıyor

uydu üzerinden internet konusunda bilgileriniz bekliyorum

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Sayın pamuk
Google amcadan aratırsanız detaylı olarak açıklamalı bilgiye ulaşabilirsiniz.
İmkanlarınız nedir bilemem ama fiyatlar çok uçuk
Ben internetin olmadığı yerde cebimdeki internet üzerinden paylaşıyorum

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
Cepten ip tv izleyebilirmiyiz vadofene cok sorunlu diyebilirim ben kullanan memunun olan arkadaşların olduğu yerden almal istiyorum

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
ikamet ettiğim yerde fiber alt yapısı bulunmadığı için bende max. 8 mbps hızı görüyorum bazen şaka gibi gelecek ama 0.3 mbps gördüğüm olmuştur.
4 sene önce vodafone evde internete geçmiştim memnun kalmadım.
2 sene önce Türkcell superonlıne geçtim vodafoneden 1 tık daha iyi diyebilirim.
12. ayda taahhüt bitiyor. Binaya Türksat kablo tv kutusunu taktırdık, 100 mbps kadar çıkacağını bildiriyorlar, bide bunu deneyelim bakalım.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Cepten ip tv izleyebilirmiyiz vadofene cok sorunlu diyebilirim ben kullanan memunun olan arkadaşların olduğu yerden almal istiyorum

Sayın pamuk
Cepten her şey yapabilirsiniz
Yeterki cep telefonunuz androıd ve 7 üzeri olsun
Ben konuyu fazla dağıtmayayım
Benim yukarıda anlatmak istediğim
Ceptelefonunuzun internetini başka bir cihazla paylaşmaktı
Hotspot yaparak cebinizi modem gibi kullanmak
Bazen evden uzak kaldığımda iş gereği yanımda 2000 hd cihazı da götürüyorum tvye takıp ıptv yi bu şekilde rahatlıkla seyredebiliyorum

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
ikamet ettiğim yerde fiber alt yapısı bulunmadığı için bende max. 8 mbps hızı görüyorum bazen şaka gibi gelecek ama 0.3 mbps gördüğüm olmuştur.
4 sene önce vodafone evde internete geçmiştim memnun kalmadım.
2 sene önce Türkcell superonlıne geçtim vodafoneden 1 tık daha iyi diyebilirim.
12. ayda taahhüt bitiyor. Binaya Türksat kablo tv kutusunu taktırdık, 100 mbps kadar çıkacağını bildiriyorlar, bide bunu deneyelim bakalım.
Kablo tv abonesiyim evimde 100 mps hızım var çok memnunum uzun yıllardırda aboneyim
İnanıyorum sizde memnun kalıcaksınız
Çünkü ne hız yazıyorsa onu size veriyorlar

Gelelim konuya
Evde internet uydudan internete göre bence daha hesaplı
Seçenekte bol 3g modem usb olsun cep şirketlerinin kablosuz internetleri olsun
Ve diğer kablolu seçenekler olsun
Cok var
Mühim olan içinden sizin işinize yarayacak olanı bulup seçmek
Saygılar

Hidromek

0
Üye
2 Eyl 2018
18
7
3
Bir müşterim için 2017 de uydudan internet hizmeti veren bir firmanın sistemini kurmuştum 20 MB hız vardı fakat müşterim nedense hiç beğenmiyordu daha sonra euro yükselince o zamanlar 80 tl civarı olan fatura 250 tl seviyelerine çıkınca aboneliği iptal ettirmişti.bu arada abone olmak için sistem ekipmanlarını direk satın alması gerekmişti o zamanın parasıyla 1500 tl civarıydı aboneliği iptal ettirince o sistemde elde patladı