Neler yeni

[Uygulama] Android uygulamalarına nasıl şifre konulur

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#1


Tüm Google Android telefonlar uygulamalara, rehbere ya da mesajlarınıza ulaşılmaması için kullanabileceğiniz ekran kilidi, PIN veya şifreleme özelliğini içermekte. Fakat özel ve herkesin ulaşmasını istemediğiniz uygulamalarınıza nasıl şifre koyabilirsiniz? İşte şimdi bundan bahsedeceğiz.


Günün dersi: Verileri korumak Birçok kullanıcı için arama yapmadan ya da herhangi bir mesajı kontrol etmeden önce her seferinde ekran kilidi ile uğraşmak gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Ama elbette verilerinizi ve özel bilgilerinizi korumak önemli. Peki korumak istedikleriniz hangi verileriniz? Hesap makinesine girmeden önce ekran kilidi ile uğraşmak ya da her seferinde şifre girmek istememeniz çok doğal. İşte böyle düşünenler için ücretsiz bir uygulama olanAppLock önerilebiler. Bu uygulama ile telefonunuzda bulunan seçeceğiniz uygulamalara şifre koyarak kullanımını kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuz da daha güvenli olacaktır. Uygulamayı şu şekilde kullanabilirsiniz :

1) Play Store'a girip Applock uygulamasını indirin, kurun ve çalıştırın.
2) Uygulamayı ilk açışınızda size bir şifre soracak. Hatırlanabilir bir şifre belirleyin ve onaylayın.

Uygulamayı indirin ve kendinize şifre seçin

3) Size güvenlik ve teyit için bir e-mail adresi soracak. Her zaman bir e-mail adresi vermeniz gerekmiyor fakat bence güvenlik için bunu yapmakta fayda var.
4) Program açıldığında karşınıza şifre koyabileceğiniz uygulamalar çıkacak. Hepsini şifrele gibi bir seçenek olacak fakat bunu yapmayın çünkü tüm uygulamalara girmeden şifre girmek ayrıca sıkıcı olacaktır. Buradan istediğiniz uygulamaları seçin ve kilit açma deseni çizin. Bu sizin yeni şifreniz olacak. Aynı zamanda cihazda uygulama kurulup kaldırılması gibi özellikleri de bu uygulama sayesinde engelleyebilirsiniz.

E-mail adresi vermek faydalı olabilir5) Uygulamanın ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.
6) Aynı zamanda uygulama da zaman kilidi, konum kilidi gibi farklı seçenekler yer alıyor. Bunların arasından size en uygun olanı uygulayabilirsiniz.Seçtiğiniz uygulama için kilit belirleyinBu süreci bitirdikten sonra AppLock yaptığınız seçimler için bir sonraki girişinizde şifre soracaktır. Böylece verilerinizi artık daha güvende olacak!

 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#2
Android‘de oturum açma sorunu ve Çözümü ile ilgili işlemleri anlatacağız.

Android telefon kullanıcılarının son zamanlarda karşılaşmış olduğu en büyük sorunlardan bir tanesi olan oturum açma problemi oldukça can sıkıcı hal almaya başlamıştır. Kullanıcıların, galerilerine girişleri sırasında ya da Play Store üzerinden bir uygulama indirmede ya da telefonlarında bir uygulama uygulama açmak istediklerinde karşılaştıkları oturum açma sorununun çözümü noktasında oldukça mağduriyet yaşamaktadırlar. Bizler de bu sorunun araştırmasını sizler için detaylı şekilde sağlamış bulunmaktayız. İşlemlerin nereden ve nasıl yapılacağını siz değerli makale okurlarımızla yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız. Yapacağınız işlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.


Android cihazımızda bildirim penceresini aşağıya doğru çektiğimizde karşılaşacağımız sorun, aşağıdaki ekran görüntüsünde görmüş olduğunuz gibi olacaktır. Bu hata sonrasında yapılacak işlemleri sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak telefonumuzun “Menü” ekranına girdikten sonra burada yer alan menüler içerisinde, “Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.Daha sonrasında açılan sayfayı aşağıya doğru çekerek, alt kısımda buluna “Hesaplar” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.Gelen sayfadaki menüler içerisinde “Google” bölümüne tıklıyoruz.Gelen ekrandaki bilgilendirmelerde, hatanın nereden kaynaklandığı gözlemlenecektir. ‘Hatalı oturum açma‘ bölümüne tıklıyoruz.Senkronize hatasından oluşan ‘Oturum açma’ sorunuyla ilgili alınan hatanın sol tarafında ünlem(!) işareti olacaktır.Senkronizasyon sorunu nedeniyle hata veren menüdeki kutucuktan check işaretini(√) kaldırmamız durumunda sorun ortadan kalkacaktır.
Bu işlemi sağladıktan sonra işlemlerimize devam ediyoruz.İşlemleri tamamladıktan sonra Ayarlar → Hesaplar bölümüne giriş sağladığınızda sorunların tamamının giderildiğini sizler de gözlemleyeceksiniz.

Artık uygulamalarınızda dilediğiniz gibi işlem sağlayabilirsiniz. Sorunlar giderilmiştir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#3

Android Telefon Açılırken Logo’da Takılıyor, Donuyor, Yavaş Açılıyor !
Android telefonlar sürekli olarak gelişse de, bazı sorunlar yaratmaya devam etmektedir. Birçok sorun meydana gelen android telefonlarda en sık karşılaşılan sorun android telefon açılırken logo’da takılıyor sorunudur.

Bu sorun her modelde farklı şekilde görülse de çözüm yolları genelde aynıdır.
Eğer Android telefon donuyor ise ilk yapılması gereken telefonu kapatıp geri açmaktır. Bu yolla telefondaki donma sorunu halledilmiş olabilir. Eğer telefon açıldığında hala donuyor ve yavaş açılıyor! İse telefon fabrika ayarlarına döndürülmelidir. Bu işlem esnasında telefondaki dosya, resim ve rehber bilgileri silineceği için kopyalarının alınması gerekmektedir.

Bu donma ve takılma sorunu, Android cihazlara Romların ve diğer uygulamaların yüklenmesi telefondaki sistem ayarlarının değişmesine neden olmaktadır ve bu da telefonun donmasına ve yavaş çalışmasına sebep olmaktadır. Bunu önlemek için bilinmeyen APK dosyalarının yüklenmemesi gerekir. Ayrıca telefona format atmak kalıcı bir çözümdür. Yine formattan önce bütün verilerin ve dosyaların yedeklenmesi gerekir.

ANDROİD TELEFONLAR GÜVENLİ MOD İLE AÇILMALIDIR
Telefon açık konumdayken kapatma tuşuna bir süre basılı tutulur. Ekrana gelen kapat tuşuna basılarak ekrana gelen güvenli mod uyarısı geldiğinde bu onaylanarak telefonun güvenli moda açılması için beklenir. Telefon güvenli mod durumunda açıldıktan sonra, sonradan yüklenmiş olan uygulamaların hiç biri görünmez. Bu sayede hangi programın sorun oluşturduğu kolayca anlaşılır. Bu da fayda etmezse, son zamanlarda yüklenen uygulamalar tek tek kaldırılıp denenir ve sorun çıkarmayanlar geri yüklenir.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,532
Beğeniler
115
#4


Google, nesnelerin interneti projesi Android Things'in 5. geliştirici sürümünü yayınladı.
Google, Android Things 5. geliştirici sürümünü yayınladı. Android O tabanındaki yazılım, OpenGL ES 2.0 desteği ve Raspberry Pi için WebWiew desteği ile geliyor. Bunun yanı sıra yeni bir cihaz yönetimi API'si de mevcut.
Android Things, Google'ın 'nesnelerin interneti' projesidir. Bu projede amaç, herhangi bir standart elektrikli cihazın, desteklenen başka bir elektrikli cihaz ile veri alışverişi yapabilmesidir. Android Things, akıllı cihaz listesini çok daha büyütmeyi hedefliyor. Cihazların Android tabanlı olması kullanıcılar için de kolaylıklar sağlıyor. Çünkü Android Things, temelde basitleştirilmiş bir Android sürümdür ve insanlar, Android işletim sistemini oldukça yakından tanıyorlar. Şu an için bulaşık makineleri, televizyonlar gibi ev aletlerini destekliyor, fakat zaman ile çok daha geniş bir yelpazeye yayılacak.Yeni güncelleme Murata SprIoT 6UL için destek veriyor. Intel Joule ve Intel Edison ise donanım desteği kesildiği için artık yazılım olarak da desteklenmiyor, ancak Android 4.1 ile çalışmaya devam edecekler. Android Things 5. geliştirici sürümü üzerinde bazı hatalar olmasına rağmen küçük sorunlar olduğu için final sürümünde çözüleceği kesin.
Yeni Android Things oldukça faydalı bir proje. Eğer sistemler ucuz ve iyi uyumlu olursa, son derece ilgi çekici olacağı kesin.


--------------------
Android temelli akıllı cihazınızda oyun oynarken veya gelişmiş bir uygulamayı çalıştırırken RAM sorunları yaşadığınıza eminiz. RAM, donanımsal olarak yükseltilemese de, SD kartlar ve yazılımlardan faydalanarak ciddi bir avantaj elde etmeniz mümkün.Android cihazınızda yeni oyunlar oynamak veya gelişmiş yazılımlar kullanmak istediğinizde, hele hele arkada birkaç tarayıcı sekmesi de varsa yetersiz RAM sorunu yaşamak yaygındır. Hatta telefon kilitlenebilir ve cihazınızı yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz. Fiziksel saklama mimarisinin aksine akıllı telefonunun RAM’ini yükseltmek mümkün değildir. Ancak microSD’nizi ikinci bir RAM ünitesi gibi kullanmanın bir yolu mevcut.Bellek Kartından Faydalanarak Android Telefonunuzun RAM’ini Artırın

Android Telefonunuzun RAM’ini artırmak için ROEHSOFT RAM EXPANDER (SWAP) adlı bir uygulamayı kurmanız ve çalıştırmanız gerekir.Bu uygulama, kullanıcıların ellerindeki
SD kartları, genişletilmiş bir RAM gibi kullanmaları için bölümleri oluşturmasına olanak tanır. Bilgisayarlarda faydalandığımız “Sanal Bellek” mimarisini düşünün.
MicroSD donanımını da sanal belleğe dönüştürebilirsiniz.

Şimdi madde madde neler yapmanız gerektiğinden söz edeceğiz:

1. Google Play Store’u açın
2. En az 4 GB’lık bir microSD karta sahip olduğunuzdan emin olun
3. Uygulamayı indirin. Maalesef ücretsiz değil ve sizden 30 TL talep ediyor. Şimdilik sadece İngilizce ve Almanca dil seçenekleri mevcut.
4. Cihaz uyumluluğunu kontrol edin
5. ROEHSOFT RAM-EXPANDER (SWAP) yazılımını Google Play Store’da arayın
6. Uygulamayı telefonunuza veya tabletinize kurun
7. ROEHSOFT RAM-EXPANDER’ı açın
8. Swap dosyası oluşturmak için “Swap Active” ibaresini seçin
9. Active Swamp kutusuna tıklayın
10. Swamp Mode çalışır konumda olduğu sürece, RAM’inizin kapasitesi, yazılımsal olarak artacaktır.

Uygulamayı şu bağlantıdan da indirebilirsiniz://play.google.com/store/apps/details?id=com.swapit.expander.de