Neler yeni

[Uygulama] Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 5 ekran kilidi alternatifi

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
105
#1


Android telefonlar neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı sistem üzerinde kişiselleştirip, özelleştirmenize imkan tanıyor. Buna ekran kilitleri de dahil. İşte etkileyici tasarımlar ve birbirinden faydalı özellikleri ile işinize fazlasıyla yarayabilecek ve bir ekran kilidinden çok daha fazlası olan 5 uygulama.
Cover

Cover, size daha çok içerik odaklı bir tasarım sunuyor. Aslında uygulamanın temelinde yatan düşünce sizin doğru yerde doğru zamanda doğru uygulamaya en hızlı şekilde ulaşabilmenizi sağlamak. Uygulamanın birçok bölümü Google Now ile benzer özellikler sergiliyor. Örneğin iş adreslerinizi girdiğiniz zaman uygulama buna göre siz iş yerinizdeyken orada daha çok kullandığınız uygulamaları öne alacak. Ekranı yukarı ve aşağı kaydırarak da gayet kolay bir kullanım imkanı sağlayan Cover’ın beta versiyonu Google Play Store üzerinden indirilebilir.Cover Lock Screen (beta)
StartStart, Play Store üzerindeki dikkat çeken ekran kilitleri arasında. Halka şeklindeki menüsü ile ekran kilidi, tüm uygulamalara çok hızlı erişim imkanı sağlıyor. Ekran kilidi aynı zamanda tarih, saat ve pil durumunu da gösteriyor. Ekranın üst sağ kısmında yer alan ayarlar ile görünümünü ve çalışma şeklini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Start’ı ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.Start
Ubuntu LockscreenUbuntu işletim sistemi gerçekten farklı. İyi ya da kötü demiyorum ama farklı. Eğer Ubuntu’dan ufakta olsa bir parçayı denemek isterseniz işte size fırsat. Ubuntu Lockscreen halka şeklindeki menüsü ile kolaylık sağlarken, ekranda yine bildirimleri, tarih, saat bilgilerini görebilirsiniz. Ekranı sağdan sola kaydırarak da uygulamaların kısa yollarına ulaşabilirsiniz. İsterseniz müzik çalarınızı kilit ekranına koyabilirsiniz. Güvenlik olarak parola ya da PIN seçenekleri sunan ekran kilidi soldan sağ tek kaydırmanız ile de ekranı açıyor.UnlockYourBrain

Günde ortalama 80 defa telefonumuza bakıyoruz. Her seferinde yeni bir şey öğrensek ya da en azından bilinçaltımıza kaydetsek nasıl olurdu? İşte UnlockYourBrain her seferinde sorduğu matematik soruları ya da yabancı dilde kelimeler ile zihninizi zinde tutmayı amaçlıyor.

Ekranda yer alan matematik ya da kelime soruları sıkışıldığı takdirde elbette geçilebiliyor. Yine de siz soruları cevaplarsanız kafadan günde 80 kelimeyi öğrenir ya da hatırlarsınız. UnlockYourBrain, Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.