Neler yeni

Windows 10 20H2 güncellemesi için sürpriz özellik!

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
5,022
Beğeniler
5,305
Konum
Adana
#1
Windows 10 Ekim ayı 20H2 güncellemesi için yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Buna göre Windows 10 yeni güncellemesi ile ekran yenileme hızı ayarlarını değiştirdi.
Microsoft, Ekim ayı için yayınlanması beklenen 20H2 güncellemesi için sona yaklaştı. Birçok Windows 10 özelliğinin değiştiği güncelleme ile ekran yenileme hızı ayarları da yenileniyor.
Windows 10 20H2 ile ekran yenileme ayarları kolaylaşıyor
Oyuncular için son yıllarda ortaya çıkan ekranların refresh rate yani yenileme hızı ayarları için Windows 10 üzerinde değişiklik yapmak gerçekten de uzun bir süreç. Genellikle bu ayarları yapmak için üçüncü parti yazılımlar kullanılıyor.
1602977029440.png

Windows 10 ise yeni güncelllemesi ile bu sorunu aşmanın peşinde. Buna göre ayarlar üzerinde ekran yenileme hızı ayarlarını değiştirmek için yeni bir kısayol eklenecek.
Şu anda ekran yenileme hızı ayarı yapmak için Ayarlar> Sistem> Ekran> Gelişmiş görüntü ayarları> Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri> Monitör sekmesine gelmeniz gerekiyor.


Yeni gelen ayarlara göre ise Gelişmiş görüntü ayarları bölümüne ekran yenileme hızını ayarlamanızı sağlayacak bağlantı eklenecek. Şu an için Insider kullanıcılarına açılan bu özellik için Microsoft, kullanıcılardan geri bildirim topluyor gibi görünüyor.
Windows 10 20H2 ile gelmesi beklenen özellikler
Windows 10 20H2 güncellemesi ile birlikte yeni bir başlat menüsü karşımıza çıkacak. Buna göre tasarımda değişimler olacak ve daha göz yormayan tasarım öğeleri kullanılacak.
Windows 10 artık Microsoft’un Edge tarayıcısı için ALT + TAB tuş kombinasyonunu tarayıcı sekmeleri arasında geçiş yapmak için sunacak. Yine bu kombinasyondan memnun değilseniz, Windows bunu kolayca değiştirmenize de izin verecek.
Kişiselleştirme imkanlarının arttığı Başlat menüsü aynı zamanda koyu ve açık tema kullanımı da sunacak. Görev çubuğuna favori internet sitelerini sabitleyebileceksiniz. Yine görrev çubuğunu da kolayca kişiselleştirmek mümkün olacak.


shiftdelete.net