Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Windows 7 kullanıcılarına Google Chrome müjdesi

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,513
22,576
113
Adana
Microsoft’un bir hafta içinde Windows 7 için güvenlik güncelleştirmelerini sonlandırmasına sayılı gün kaldı. Google Chrome tarayıcısını Windows 7 işletim sisteminde kullananlar için sevindirici bir açıklama yapıldı.
1578785208241.png

Google Chrome, Windows 7 için en az 18 ay daha desteklenecek

Windows 7 tarihinin sonuna yaklaştığımız bu günlerde Google Cloud ekibi yeni bir açıklama paylaştı. Açıklamada Chrome ekibi, kullanıcılarını Windows 10’a geçmeleri konusunda uyarırken, işletim sisteminde Google Chrome tarayıcısına sunulan desteğin 15 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

1578785250079.png

Bu süre zarfında Chrome, güvenli tarama, site izolasyonu ve geçen ay yayınlanan şifre ve kimlik avı koruması gibi yerleşik güvenlik özellikleri ve güncellemelerinden yararlanacak. Ayrıca Chrome için yayınlanacak yeni özellikler, aynı işletim sisteminde de kullanılabilecek.

Microsoft’un güvenlik güncellemeleri ve teknik yardımı 14 Ocak 2020‘de sona erecek. Bu tarihten sonra sistemde bilgisayarın çalışmaya devam edeceğini, ancak güvenlik risklerine karşı daha savunmasız hale gelebileceğini bildiren bir uyarı görüntülenecek. Ayrıca Internet Explorer tarayıcısı önümüzdeki haftadan itibaren kullanılamayacak.

Windows 7 işletme sürümü kullanıcıları ise 2023 yılına kadar uzatılmış destek için ek ücret ödeyerek güncellemelere erişebilecekler.

shiftdelete.net