Neler yeni

[Yazılım APK] 2017- 2016'nın En İyi Anti-Virüs Programları Açıklandı

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
144
#1


Antivirüs yazılımlarının testlerini gerçekleştiren bir kuruluş, 2016 senesinin en iyi antivirüs programlarını açıkladı. En iyi hizmet veren yazılımları tespit etmek için yapılan testleri ve dereceye giren antivirüs yazılımlarının isimlerini bu makalemizde yayınlıyoruz.
Antivirüs programlarının denemelerini gerçekleştiren bağımsız kuruluş AV-Comparatives, senenin sonlarına yaklaştığımız bu günlerde 2016’nın en iyi antivirüs programlarını açıkladı. Kuruluş, oldukça popüler olan 18 farklı antivirüs programını teste tabi tuttu ve programların performanslarını ölçebilmek için 45 farklı kötücül yazılım ile denemeler yaptı. Mart ve Eylül ayları arasında gerçekleştirilen teste katılan antivirüs programları şunlar:-Avast Free Antivirus
-AVG Internet Security
-AVIRA Antivirus Pro
-Bitdefender Internet Security
-BullGuard Internet Security
-Emsisoft Anti-MalwareeScan Internet Security
-ESET Smart Security
-F-Secure Safe
-Fortinet FortiClient
-Kaspersky Internet Security
-Lavasoft Ad-Aware Pro Security
-Microsoft Windows Defender
-Quick Heal Total Security
-Sophos Endpoint Security
-Tencent PC Manager
-ThreatTrack Vipre Internet Security Pro
-Trend Micro Internet SecurityTest Nasıl Gerçekleştirildi?

Yukarıdaki listede görebileceğiniz antivirüs programları, daha önceden de değindiğim gibi tam 45 farklı malware ile sınandılar. AV-Comparatives, malware’leri seçerken kötü amaçlı yazılımların tüm antivirüs programları tarafından algılanabilmesi, günümüzde aktif olması ve sistemlere kalıcı zarar vermemesi (yani temizlenebilir veya düzeltilebilir olmasına) kriterlerine dikkat etmiş.
Testte kullanılan kötücül yazılımlar şunlar:Değerlendirme Neye Göre Yapıldı?

AV-Comparatives, antivirüs programlarının performanslarının değerlendirmesini yaparken malware’lerin ve ek dosyalarının ne kadar başarılı bir şekilde silindiğine dikkat etti. Aynı zamanda silme işlemi yapılırken sistemin hangi modda olduğu (Güvenli-Normal mod) ve Kurtarma Disk’inin kullanılıp kullanılmadığı da değerlendirmeye dahil edildi.
Tüm bu değerlendirmelerin sonucunda programlara AA (100 puan), AB (90 puan), AC (80 puan), BA (70 puan), BB (60 puan), BC (50 puan), CA (40 puan), CB (30 puan), CC (20 puan) ve DD (0 puan) notlarından birisi verildi. Programlardan 56 ila 70 puan toplayanlar “Standart”, 71 ila 85 puan toplayanlar “Gelişmiş” ve 86-100 puan toplayanlar “Gelişmiş+” olarak kategorilendirildi.

Sonuçlar

Yapılan testler sonucunda AVG, Tencent ve Kaspersky Lab’in 88 puan alarak birinciliği paylaştıklarını, Avira’nın 87 puan ile ikinci olduğunu ve Bitdefender’ın ise 86 puan alarak üçüncü olduğunu görüyoruz. 86 puan ve daha fazla almayı başardıkları için Gelişmiş+ olarak kategorilendirilen anti-virüs yazılımları, AV-Comparatives’e göre senenin en iyileri.İndir

Avira Free Antivirus

Ücretsiz Antivirüs Programı


İndir

Avast Free Antivirus

Bedava Antivirüs Programı


İndir

AVG AntiVirus Free

Ücretsiz Virüs Koruma Programı


İndir

BitDefender Antivirus Plus

Virüs, Spyware, Hacker, Spam Koruma Programı


İndir

ESET NOD32 Antivirus

Virüs Temizleme Yazılımı


İndir

Kaspersky Internet Security

Kaspersky Bilgisayar ve İnternet Koruma Programı


İndir

Lavasoft Anti-Virus Helix

Komple Güvenlik Programı

Ücretsiz Antivirüs programları - 2017

Ücretsiz Antivirüs programlarını sizler için bir araya getirdik. Eğer Windows PC'nizi tehditlere karşı korumak istiyorsanız, en iyi ücretsiz antivirüs listemize göz atmalısınız.Ücretsiz antivirüs uygulamaları çoğu Windows PC’nin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Premium sürümlerinin yanında kullanıcılara sadece temel koruma sunan ücretsiz antivirüs yazılımlarını sizler için bir araya getirdik. Eğer antivirüs yazılımına para vermek istemiyorsanız, işte karşınızda ücretsiz antivirüs programları!

Avast Free Antivirus

Ücretsiz antivirüs yazılımları arasında oldukça popüler olan Avast Free Antivirus, Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista sürümleri ile uyumlu olması ile hem yeni hem de eski nesil işletim sistemlerine destek veriyor.
Gerçek zamanlı koruma sunan Avast Free Antivirus, virüslere karşı koruma sunmanın yanında, evağını güvenlik açıklarına karşı tarama, internet tarayıcısına yerleşen zararlı yazılımlara temizleme ve internet şifrelerinizi koruma özelliklerini sunuyor.

Avast Free Antivirus, düşük RAM tüketimi ile bilgisayarı yormuyor.

Avast Free Antivirus yazılımını indirmek için tıklayın


AVG AntiVirus FREE
AVG’nin ücretsiz olarak sunmuş olduğu AVG AntiVirus FREE yazılımı, Virüsleri, casus yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılımları engellemenin yanında; Link Protection özelliği ile Web, Twitter ve Facebook bağlantılarını tarıyor.
AVG AntiVirus FREE ayrıca PC’deki performans sorunlarını tarıyor ve gerçek zamanlı güvenlik güncelleştirmelerini sizlere sunuyor.

Sadece korumaya yönelik bir antivirüs yazılımı tercih etmek isterseniz AVG AntiVirus FREE yazılımını deneyebilirsiniz.

AVG AntiVirus FREE yazılımını indirmek için tıklayın


Bitdefender Antivirus

Bitdefender Antivirus yazılımı diğer ücretsiz antivirüs uygulamalarına göre daha fazla seçenek sunuyor.
Bitdefender Antivirus;
Virüs Tarama ve Temizleme özelliği ile; isteğe bağlı ve erişim esnasında tarama ve güçlü tarama motorları ile tüm virüslerin tespit edilmesini ve kaldırılmasını sağlıyor.
Aktif Tehdit Kontrolü özelliğiile; etkin uygulamalarınızı yakından takip ediyor ve buna göre otomatik kararlar veriyor. Bitdefender Antivirus, şüpheli bir şey algıladığında anında harekete geçiyor.Anti-Kimlik Avı özelliği ile; internet şifreleriniz ve kredi kartı numaralarınızı hackerlara karşı koruyor.
Anti-dolandırıcılık özelliği ile; gelişmiş filtreleme sistemi sayesinde kumarhane, ***** siteleri ve sizi aldatmaya yönelik web sitelerini ziyaret etmek istediğinizde Bitdefender devreye giriyor ve bunları engelliyor.

Bitdefender Antivirus yazılımını indirmek için tıklayın

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus, Windows PC’nizi virüslere, truva atlarına ve zararlı yazılımlara karşı korumanın yanında bulut teknolojisi sayesinde, bilinmeyen dosyaları gerçek zamanlı olarak malware ve virüsleri çin hızlı bir şekilde tarıyor.


Avira Free Antivirus ayrıca; güvenli gezenti özelliği ile zararlı yazılımların yer aldığı web sitelerini daha yüklenmeden önce engelliyor. PUA kalkanı olarak isimlendirilen Avira’nın teknolojisi ile zararlı yazılımların gizlendiği uygulamalar tespit ediliyor ve otomatik olarak tehditler ortadan kaldırılıyor.

Avira Free Antivirus yazılımını indirmek için tıklayın

Comodo Antivirus

Comodo'nun Host Intrusion Protection System (HIPS) özelliği ile birlikte kullanılan Savunma+ teknolojisi, geleneksel kara liste programlarının ötesine geçiyor. Şüpheli bir dosya türü ilk kara listeden kaçabilse bile Comodo'nun Savunma teknolojisi, Sandbox ortamında çalıştırılacak bilinmeyen ve potansiyel olarak tehlikeli bir dosyayı izole ediyor.
Korumalı Alan teknolojisi, karantinaya alınmış bir bölgedeki tehditleri tedavi ederken kullanıcıyı kesintisiz çalışmaya devam etmeye yardımcı oluyor.


Comodo Antivirus, gerçek zamanlı koruma sunarak virüslerin bilgisayara buluşmasını önlüyor. Oldukça hızlı bir virüs tarama opsiyonu sunan Comodo Antivirus yazılımı, otomatik güncellemeler sunarak, virüs veri tabanının sürekli güncel olmasını ve bu sayede yeni tehditlere karşı bilgisayarınızı koruma imkanı sunuyor.

Comodo Antivirus yazılımını indirmek için tıklayın