Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Yazılımlar Gelmiyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinangntv

New member
Üye
20 Nis 2022
3
1
3
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır next tarafından cihazlara yeni yazılım yayınlanmıyor onceden haftada 1 kez test yazılımı gönderirlerdi bir sorunmu var acaba bilginiz varmı ?

Azadt

Member
Üye
16 Nis 2022
10
17
13
6 ayda bir geliyor eskisi gibi değil artık hatta bazen yazılıma gerek kalmadan uzaktan düzeltmeler yapiyorlar

sinangntv

New member
Üye
20 Nis 2022
3
1
3
Next 2071 kullanıyorum daha 1 ay öncesine kadar 1 yada 2 haftada gelirdi next 2000 hd fta da var onada aynı zamanlı gelirdi ana yazılımdan bahsetmiyorum bu arada test yazılımı bu cihaz daha yeni suan destek verilmesi lazım diye düşünüyorum.

sinangntv

New member
Üye
20 Nis 2022
3
1
3
Hergun yazılım paylaşılsın demedim simdiye kadar sık sık güncel tutuluyordu yazılımlar 1 2 ay gelmeyince sormak istedim siz sanırım next in avukatısınız bir yükseldinizde ?

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
2000 serilerine ihtiyaç hâlinde gerekli yazılımlar verilir. Anlamadım ki ne bekliyorsunuz hergün yazılım mı paylaşılsın. 2000 serilerinde acil görülen yazılım eksikliliği yok. E o zaman ne diye yazılım verilsin?
aslında gscam ve diğer protokolleri kaldırıp yerine oscam eklenebilir. yanlış mıyım ?

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
842
724
93
aslında gscam ve diğer protokolleri kaldırıp yerine oscam eklenebilir. yanlış mıyım ?

Güncel protokoller eklenmeli bence de ama firma gerekli görmez. Oscam yerine CCcam'a çevirip kullanın gibi bir tavsiye gelir firmayı tanıdığım kadarıyla :) Yoksa yazılımda yer açılacak çok şey var. Özellikle Portal'da çok eminim ki aldığınızdan beri ben de dahil girmediğim gereksiz uygulamalar var.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Güncel protokoller eklenmeli bence de ama firma gerekli görmez. Oscam yerine CCcam'a çevirip kullanın gibi bir tavsiye gelir firmayı tanıdığım kadarıyla :) Yoksa yazılımda yer açılacak çok şey var. Özellikle Portal'da çok eminim ki aldığınızdan beri ben de dahil girmediğim gereksiz uygulamalar var.

Aynen katılıyorum .
Ayrıca Oscam konusuna katılıyorum cihazlarımızda olması gereken uygulamalardan biri ve Next firması ise bi ara bunuda yapar ;) Firma emekçilerinede selamlar bu arada

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,736
93
France
:D:LOL: Kullanicilar her hafta yazilim gormeye alisinca sanirim bir gariplik hissetmis olmalilar. Cihazda ve uygulamalarda sorun yok ise yazilim zaten gereksizdir. Iyilestirmeler belki olabilir. Yazilimcilarin zamani var ise bu boslukta frekans ve uydularin duzenlemesini yapabilirler:love:

Son düzenleme:

maffay__musty

0
Üye
26 Şub 2015
10
20
3
Kusura bakmayın arkadaşlar ve yöneticiler ama bir sorunum var soracak bir yer bulamadım. Bizim site de merkezi sistem anten kullanıyoruz. Uydum da next amigo HD çoğu kanalda sinyal ve kalite oranı çok iyi ama görüntü gelmiyor diye yazı çıkıyor. Bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Kusura bakmayın arkadaşlar ve yöneticiler ama bir sorunum var soracak bir yer bulamadım. Bizim site de merkezi sistem anten kullanıyoruz. Uydum da next amigo HD çoğu kanalda sinyal ve kalite oranı çok iyi ama görüntü gelmiyor diye yazı çıkıyor. Bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler
Merkezi sistemlerde usule uygun olarak yapılmadıgında hatalar çok olmaktadır.(Kablo-gevşeklik-ucuz işçilik ve malzeme vb)
Sinyal metre (Anten kablosunun durumunu gösterir)
Basit anlatımla Kalite ise Antenimizden gelen yayın sinyalinin oranını gösterir ve bizim için önemi olan dabu degerdir. özellikle HD yayınlarda bu oran en az %75 olmalıdırki yagışlı havalarda donma -sinyal yok gibi sıkıntılarla karşılaşmayalım. merkezi sistemlerde yöneticilere anten ayarlatmak istemek Ülke sorunu oldugundan :D en kolay çözüm LİNE ANFİ denilen aparatla sorunu çözümlemek (Kendi dairemizde %10-30 arası artış).

(Not: soru cevap gereken uygun alana taşınabilir.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...