Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,213
113
ALMANYA
08092020d596a616_2.jpg

Son Dakika Haberleri.. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 21 Eylül'de yüz yüze eğitime sadece okul öncesi ve 1. sınıfların başlayacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "21 Eylül'de yüz yüze eğitim öğretime sadece okul öncesi öğrencilerimiz ve birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız." dedi.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İlkokul 1.sınıf öğrencilerimiz uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise 2 gün okullarımızda olacak." dedi.

"VELİLERİMİZ MAZERET BEYAN EDERSE ÖĞRENCİ UZAKTAN EĞİTİME DEVAM EDECEK"
Milli Eğitim Bakını Selçuk, velilerin mazeret beyan etmesi durumunda öğrencilerin uzaktan eğitime devam edebileceklerini şöyle ifade etti:
"Velilerimiz öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan ederse öğrenci uzaktan eğitime devam edecek, devamsız sayılmayacak." dedi.

"DİĞER KADEMELERDE VE SINIFLARDA EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLAMA KONUSU YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK"
Bakan Selçuk, "21 Eylül’den itibaren geçecek 3 haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusu yeniden değerlendirilecek." dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır." dedi.