Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

18500 +plus ta yaptıgım kayıtlarım pc çalışmıyor

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
18500 +plus ta yaptıgım kayıtlarım pc çalışmıyor genelde şifreli yayaınlar pc de çalışmıyor ne yaptıysam düzelmiyor super plusta ben kayıt yapıyordum ama sorun olmuyordu

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
18500 +plus ta yaptıgım kayıtlarım pc çalışmıyor genelde şifreli yayaınlar pc de çalışmıyor ne yaptıysam düzelmiyor super plusta ben kayıt yapıyordum ama sorun olmuyordu

Ben bunu çoktandır dile getiriyorum arkadaşım. Cihazda pvr ve epg sorunu var yazılım bekliyoruz ama çıkan yazılım bu konular için eskisinden daha kötü bu cihazın bir alt versiyonu bu konuda bundan kat kat üstün Yaptıkları düzenlemeler güzel olmuş ellerine sağlık birde bu konular üzerine eğilseler cihaz çok güzel olur ben bu cihazı sırf bu özelliği için aldım (pvr, ileri timer rezervasyonu).

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
ben çok acemiyim çok. öğreneceğim çok şey var. yine yyanlış mı anladım yoksa uyduyu pc de mi izliyorsunuz? eğer öyleyse pc sadece monitör olarak mı kullanılıyor yoksa normal pc gibi mi?

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
ben çok acemiyim çok. öğreneceğim çok şey var. yine yyanlış mı anladım yoksa uyduyu pc de mi izliyorsunuz? eğer öyleyse pc sadece monitör olarak mı kullanılıyor yoksa normal pc gibi mi?

hayır arkadaşım cihazda pvr özelliği var usb ye izlediğin kanalı kaydediyorsun daha sonra bu kayıtı cihazdan veya bilgisayardan seyrediyorsun cihazın her şeyi güzel bir tek bu özelliği oturmamış bilgin olsu diye söylüyorum cihaz canlı kayıt özelliğine sahip (time şhift) açık yaptığın zaman canlı yayını durdurup geri alabilirsin vs......

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
KEMAL BEYİN ATTGIM MEİL VİDEO ATTIM
Sayın Müşterimiz

Yapmış olduğunuz kayıt şifreli bir kanalınl kayıdıdır.Şifreli kanal kayıtlarında sadece ürün üzerinden izlenilebilmektedir. DÜNYANIN HİÇ BİR CİHAZI BÖYLE BİR UYGULAMA YOK ŞİFRELİ KANALLARI PVR YAPMIYOR BU CİHAZDA

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
KEMAL BEYİN ATTGIM MEİL VİDEO ATTIM
Sayın Müşterimiz

Yapmış olduğunuz kayıt şifreli bir kanalınl kayıdıdır.Şifreli kanal kayıtlarında sadece ürün üzerinden izlenilebilmektedir. DÜNYANIN HİÇ BİR CİHAZI BÖYLE BİR UYGULAMA YOK ŞİFRELİ KANALLARI PVR YAPMIYOR BU CİHAZDA

Nextin diğer cihazları şifreli kanalları kaydediyor ve bilgisayar üzerinden oynatıyor. (18500hd, 19500hd vs....,bu cihazdada önceki yazılımlarda yapıyor) Beyefendinin kendi cihazlarındanda haberi yok herhalde, yada seni kekliyor. Yinede inşallah düzelir. Çok cihaz satışıda var özellikle minix hd,

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
hayır arkadaşım cihazda pvr özelliği var usb ye izlediğin kanalı kaydediyorsun daha sonra bu kayıtı cihazdan veya bilgisayardan seyrediyorsun cihazın her şeyi güzel bir tek bu özelliği oturmamış bilgin olsu diye söylüyorum cihaz canlı kayıt özelliğine sahip (time şhift) açık yaptığın zaman canlı yayını durdurup geri alabilirsin vs......

işte bunu tek seferde anladım :) ama ben birşey duymuştum. doğru mu acaba. mesela gece saat 3 de bir kanalda bir program var. siz saat 11 de 18500 hd + plus cihazınızın kayıt ayarlarını o saate ayarlıyorsunuz. tv yi kapatıyorsunuz, belirlediğiniz o saatte ( gece 3) tv açılıyor, uydu zaten açık. belirlediğiniz kanaldaki belirlediğiniz programı kaydediyor. sonra kendisini kapatıyor. bana robokop veya terminatör özelliği gibi geldi ama hayal işte, yine de sorayım dedim. öyle birşey var mı acaba :)

Lciverd

0
Üye
22 Ağu 2012
32
0
6
vay bee:) gerçekten var demek o özellik. işte bu güzeldi. şimdi 2 gün de onu öğrenmeye çalışayım bari :)

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
vay bee:) gerçekten var demek o özellik. işte bu güzeldi. şimdi 2 gün de onu öğrenmeye çalışayım bari :)

Bu özellik var ama doğru dürüst çalışmıyor epg kayık o yüzden herhalde ancak yerel saat ayarlarından otomatik saati kaldırırsan istediğin saatte kayıt yapıyor. Menü_sistem ayarı_yerel saat ayarlarından gmt kullanımını kapat. Saati ayarla, Bu saate göre kayıt yapar. Cihazı standbay kapatabilirsin. Elektiriğini komple kesersen saat ayarı bozulur. Gmt kullanımı açık olursa saat kanala göre değişir. Zatan epg de 15 dakika falan kayık. Menü--kayıt&medya oynatıcı--timer ayarına girip burada 8 adet ileri timer rezervasyonu vermiş ayarlayabilirsin. Yalnız en az 8gb usb kullanmalısın. Film yarıda kalabilir ortalama 1 dakika 50mb ts kayıt yapıyor. kolay gelsin.........

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
telif hakları gergi yasa varmış sorun arkadaşlar haledicek bizde yazılım vericez ne zaman sonuç çıkar belli degilmiş zaten yasakla kimse bir yere varamaz ben istedigim paylaşım yapmamak için yasa varmış arakdaşlar sorun çözsün bizde yazılım vericez ama sonuş ne zaman çıkar belli degil dedi bu gun telefon açtım ben meil attım işine gelmeyince kimse cevap bile yazmadı bana benim telefon ve meil adersimde vardı en iyiye sahib alamk için deniyor sizde en iyisi hangi marka ???

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
telif hakları gergi yasa varmış sorun arkadaşlar haledicek bizde yazılım vericez ne zaman sonuç çıkar belli degilmiş zaten yasakla kimse bir yere varamaz ben istedigim paylaşım yapmamak için yasa varmış arakdaşlar sorun çözsün bizde yazılım vericez ama sonuş ne zaman çıkar belli degil dedi bu gun telefon açtım ben meil attım işine gelmeyince kimse cevap bile yazmadı bana benim telefon ve meil adersimde vardı en iyiye sahib alamk için deniyor sizde en iyisi hangi marka ???

Kanunlara saygımız sonsuz. Böyle bir kanun varsa istemiyoruz zaten bunu. Fakat diğer cihazlarında niye uygulamıyorlar bunu 18500hd ilk çıktığı zamanki yazılımlarda böyleydi açmıyordu sonrakiler açıyor. şifreli kanalları bırak şifresiz kanallarıda ts kayıt yapıyor.

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
diger cihazları yasa tutmadıgı için yazılım destekliyor zaten bize beklemekten başka hiç bir şey kalmıyor artık türkiye yasak lar ülkesi zaten telif hakları yasasu kaç ülkede uygulanıyor açba paylaşım yapılmasın diye yapılmış ama next cok müşreti kaybeder bu iş yüzünden reklamla işler gitmiyor artık her kes ücuza kaçıyor artık

reko

0
Üye
19 Ağu 2012
6
0
1
ben kaydettim ve izledim record basıyorsun kaydedıyor sonra harici hdd yı cıkarıp pc ye takıyorum ve ızlıyorum..pc den izlemek için pc de codec yuklu olmalı..pcde codec yoksa yada ne oldugunu bılmıyorsanız google mega codec dıye aratın full olanı yukleyın ..ayrıca usb yada hdd ıcındekı resım muzık kayıtlı vıdeo ızlemek ıcın "0" yada "i" tuşu ıle gecıs yapmanız lazım..ornegın medıa oynatıcıyı actınız hd ıcınde resım dosyasını gosterır ama kayıtlı vıdeoyu oynatmaz 0 tusu ıle vıdeoya gelıp kayıtlı yayınlarınızı tv den ızleyebılırsınız..ben dun avengersı 1080p ile izledim altyazılar turkce karekterli çıktı bir sorun yok yanlız ses codegı sanırım dt 5.1 desteklemıyor yada fılmde sorun var. yada hdmi uzerınden 5,1 ler olmuyor ses sıstemıne kablo ıle baglanmak lazım o işlemide çözerim yakında..ancak dun hell on wheels dızısını ındırdım 1080p de ızledım super ızlettı gercekten ac.1 ses ok ayrıca..

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
ben kaydettim ve izledim record basıyorsun kaydedıyor sonra harici hdd yı cıkarıp pc ye takıyorum ve ızlıyorum..pc den izlemek için pc de codec yuklu olmalı..pcde codec yoksa yada ne oldugunu bılmıyorsanız google mega codec dıye aratın full olanı yukleyın ..ayrıca usb yada hdd ıcındekı resım muzık kayıtlı vıdeo ızlemek ıcın "0" yada "i" tuşu ıle gecıs yapmanız lazım..ornegın medıa oynatıcıyı actınız hd ıcınde resım dosyasını gosterır ama kayıtlı vıdeoyu oynatmaz 0 tusu ıle vıdeoya gelıp kayıtlı yayınlarınızı tv den ızleyebılırsınız..ben dun avengersı 1080p ile izledim altyazılar turkce karekterli çıktı bir sorun yok yanlız ses codegı sanırım dt 5.1 desteklemıyor yada fılmde sorun var. yada hdmi uzerınden 5,1 ler olmuyor ses sıstemıne kablo ıle baglanmak lazım o işlemide çözerim yakında..ancak dun hell on wheels dızısını ındırdım 1080p de ızledım super ızlettı gercekten ac.1 ses ok ayrıca..

Güzel anlatmışsında reko kardeeş bizi anlayamamışsın bizim anlattığımız 1.)_şifreli yayınları kaydediyor fakat sadece kendi üzerinden açıyor mesela hortbirtte animal planet hd gibi kanalları kaydedip bilgisayarda açmıyor. Şifresiz kanalları açmıyor demiyoruzki biz 2.) ileri tarihli sağlıklı kayıt yapmıyor, epg kayık,ts kayıt yapıyor buda bellek üzerinde fazla yer kaplıyor ve bazı cihazlarda açılmıyor. Mesela 19500 hd cihazı ile kaydettiğim bir programı samsung televizyon modelleriyle rahatlıkla izleyebiliyorum bunun kayıtlarını ise televizyon desteklemiyor. sen kafana göre bir işlem çözmüşün ama biz hiçbirzaman burada senin bu çözdüğün işlemden bahsetmedik diğer dediğin işlemi çözme ozaten çözülmüş sen şifreli bir kanalı kayıt et free şhare le açılanlardan olsun sonra onu bilgisayarda izle bizide bilgilendir birde epg ye bak düzgünmü bozukmu. kolay gelsin.

reko

0
Üye
19 Ağu 2012
6
0
1
şifreli denicem olmaz ıse yazılımsal sorundur sana katılırım dostum shareden kaydedıcem...bakalım..

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
hiç ugraşmayın özel bir sistem var yazımda telif hakkı varmış ama yutubeden yazılım sayesinde video indirliyor o zaman telif hakkı yokmu? bu işte var bir politika işte super plusta her kaydımı ben pc convert ediyordum yazılımda hiç bir zaman verilmez ben next com da meilt attım sonuş yok hala

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
hiç ugraşmayın özel bir sistem var yazımda telif hakkı varmış ama yutubeden yazılım sayesinde video indirliyor o zaman telif hakkı yokmu? bu işte var bir politika işte super plusta her kaydımı ben pc convert ediyordum yazılımda hiç bir zaman verilmez ben next com da meilt attım sonuş yok hala

yok arkadaşım öyle bir şey bu yasa sadece bu cihaza mı çıkıyor sadece zaman zamanmı çıkıyor next'in diğer cihazlarında bu sorun yokken aynı sorun 18500hd ilk çıktığı zaman vardı kaydediyor bilgisayarda açmıyordu aynı yasadan bahsediyorlardı sonradan yasamı kalktı açmaya başladı bu sadece oyalama taktiği nextin yeni çıkacak makinasında inşallah bu sorunlar çıkmaz bu cihazdan umudu kestik artık. piyasada farklı birkaç marka cihazla deniyorum bunları gayet güzel çalışıyor. çift tunerli bazı cihazların fiyatlarıda çok düşmüş.

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
bu yazılım ne zaman çıkıcak kimse bilmiyormu pc de ne zaman izlicez biz kayıtlarımızı ?

nnextli

0
Üye
16 Mar 2012
18
0
1
Güzel anlatmışsında reko kardeeş bizi anlayamamışsın bizim anlattığımız 1.)_şifreli yayınları kaydediyor fakat sadece kendi üzerinden açıyor mesela hortbirtte animal planet hd gibi kanalları kaydedip bilgisayarda açmıyor. Şifresiz kanalları açmıyor demiyoruzki biz 2.) ileri tarihli sağlıklı kayıt yapmıyor, epg kayık,ts kayıt yapıyor buda bellek üzerinde fazla yer kaplıyor ve bazı cihazlarda açılmıyor. Mesela 19500 hd cihazı ile kaydettiğim bir programı samsung televizyon modelleriyle rahatlıkla izleyebiliyorum bunun kayıtlarını ise televizyon desteklemiyor. sen kafana göre bir işlem çözmüşün ama biz hiçbirzaman burada senin bu çözdüğün işlemden bahsetmedik diğer dediğin işlemi çözme ozaten çözülmüş sen şifreli bir kanalı kayıt et free şhare le açılanlardan olsun sonra onu bilgisayarda izle bizide bilgilendir birde epg ye bak düzgünmü bozukmu. kolay gelsin.
Merhaba
Birkaç kelimede ben yazayım. EPG yi açtığınız zaman kayık oluyor ( 3 saat ) EPG yi kapatıp tekrar açtığızda düzeliyor.