Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 hd güncelleme hatası yardım !!!!!

osimen

0
Üye
10 Ağu 2017
16
0
1
merhabalar.
makinem next 200 hd. 1.574 güncellemesini yaptıktan sonra vod yayını, cihazda yüklü olan iptvler, youtube hiç bir sey çalışmaz oldu, güncelleme hatası diyor iptv kısmında.:wow2: bide kumanda da kanal değiştirmak isterken donmalar geç algılamalar başladı.
kendi yüklediğim m3u listesi çalışıyor yani internete bağlanabiliyorum galiba.
ne yapmam lazım. servise mi götüreyim yada makine nasıl formatlanıyor. 1 nolu seçenekten bahsediyorlar format için o da yok bende :may-beter:
ne yapacagım ben lütfen yardım edebilir misiniz

Son düzenleme:

osimen

0
Üye
10 Ağu 2017
16
0
1
menü > Düzen/en altta fab ayarları-1 . seçenek okeyle ok tuş sag ses çoğaltma ile seç

foruma resim ekleyebilsem iyi olacaktı üstad. dediğin yerde sağ ses açma tuşu ile ilerlenmiyor.
fabrika ayarlarına girince 4 satırlık bir seçenek geliyor
en altında da tümünü birden sil seçeneği var. :agla:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abimmmm 1. seçenek seç okeyle

XEN0qR.jpg

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
http://www.next.web.tr/showthread.php/16646-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-28-10-2017-Tarihli-TEST-Yazılımı.html

forumda olan yazılımı indir klasöre çıkart içinde sonu.abs olanı usb kaydet. sonra Senin için zor amma bildiğini okumaktan vazgeç ve Fab. ayarları 4 seçenekle tümünü sil bak düzeldimi düzelmedi ise menü güncellemeler usb ile güncellede 28.10.2017 yazan yazılımı bul başlata bas daha sonra fab. ayar,1 ile resetle tüm ayarlarını yeniden yapılandır üşenme üşendiğin için hata yapıyorsun .

eski yedegini veya bulduğun bi yedegi KULLANMA !

ayarların freshare aktif et güncelle yazar ıptvni yükle internet ayarlarını aktif et baglandıgını gör

Son düzenleme:

osimen

0
Üye
10 Ağu 2017
16
0
1
üstad yardımların için teşekkür ederim.
dediklerini bir bir yaptım. en son freeshare aktif etmeyide yaptım ve süre tanımsız yazdı. neyse tüm sorunlar devam ediyor. yarın bi servis yolu gözüktü bana :may-kos:

osimen

0
Üye
10 Ağu 2017
16
0
1
üstadlar kafayı yemek üzereyim:salya: makineyi servise götürdüm bıraktım. sonra yeni yazılımı atmışlar, test ettim serviste herşey tıkır tıkır çalışıyor. tüm sorunlar giderilmiş. eve geldim bağlantıları taktım ve sonuç gene aynı hiç bir şey çalışmıyor. internetim süperonline. acaba farklı bir ayarı mı var. modem de bir ayar mı yapmam lazım.usta ile konuştum internet bağlantısında dhcp olacak şekilde kırmızıya bas bağlanması lazım diyor ama olmuyor. lütfen bana bir çözüm önerisi yazın yardım edin arkadaşlar...
artı not:şimdi düşünüyorumda internet aboneliğimi değiştirdiğim, yeni modem takıldı. o zamana denk geliyor arıza başlangıcı. bi bağlantı olabilir mi acaba?

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
http://www.next.web.tr/showthread.php/16646-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-28-10-2017-Tarihli-TEST-Yazılımı.html

forumda olan yazılımı indir klasöre çıkart içinde sonu.abs olanı usb kaydet. sonra Senin için zor amma bildiğini okumaktan vazgeç ve Fab. ayarları 4 seçenekle tümünü sil bak düzeldimi düzelmedi ise menü güncellemeler usb ile güncellede 28.10.2017 yazan yazılımı bul başlata bas daha sonra fab. ayar,1 ile resetle tüm ayarlarını yeniden yapılandır üşenme üşendiğin için hata yapıyorsun .

eski yedegini veya bulduğun bi yedegi KULLANMA !

ayarların freshare aktif et güncelle yazar ıptvni yükle internet ayarlarını aktif et baglandıgını gör

Dünki cevap hocam ve bugün siz herşey normal serviste diyorsunuz sizin dünde internet yoktu Şöyleki cihaza yazılım attınız ayarlar kapalı fsharede Tanımsız diyordunuz size ayarlarınızı yapılandırın internete baglandıgınızı görün diyerekte özellikle yazdım okumuyoruz abim ufak ayrıntı geliyor fakat gerçek ayrıntıda saklıdır.

Modemi ve cihazınızı kapaltın Modemi açın biraz bekleyin cihazı açın

Menü>int ayarları > kablolu yada kablosuz baglantıya getir >DHCP Yap> kaydet

jQpO5L.gif

jQpOjW.jpg

Süperonline kablolu baglantım.

Son düzenleme:

osimen

0
Üye
10 Ağu 2017
16
0
1
üstad biliyorum şimdi bana kızıyorsun , bi beceremedi diyorsun ama bire bir dediklerini yapıyorum. sonuç olumsuz. internet bağlantı ayarlarında dhcp de 2. dns sunucusu hepsi 0 yazıyor ama seninkinde farklı sayılar. o olabilir mi. statikte kendim versem olmaz mı.
not: kendim m3u listesi yükledim calışıyor ama makineninkiler hala çalışmıyor.

:1smile: kalıcı çözüm mü bilmiyorum ama statik yapıp dnsleri değiştirdim. şuan çalışıyor .

Son düzenleme:

tiguan

0
Üye
30 Kas 2017
14
5
3
arkadaşlar aynı sorun bende de var.
sorun almış olduğumuz İnternet ile alakalı bir uyumsuzluk var. (superonline zte zxhn h267a)
evde 3 tane next2000 hd mini var. üç tanesi de aynı hatayı veriyor.
Kablolu kablosuz statik /dhcp denedim
cogu zaman google.com dan ping alıyor.
resetleme
eski yazılım, ekim yazılımı kasım2017 yazılımı hepsini attım.
cihaz başka bir yere götürüyorum yine orada da superonline var. (Huawei HG253/S) tıkır tıkır çalışıyor.
evde geliyorum Güncelleme hatası veriyor.
Hava durumu / vod /youtube/ ip tv ler çalışmıyor.
kendi üyelik iptv me xpanel hatası veriyor.
usb den normal bir (ulusal kanal girersem açıyor) kendi üyeliğimi atarsam açmıyor.
aynı üyelikli iptv yi aynı yerde cepten acıyorum.
Güncelleme sonrası bazen ilk seferde acıyor.
cihazı kapattım açınca yine aynı hataları veriyor.
Başka arkadaşlara bu cihazdan verdim en son verdiğim yerde de aynı şeyleri yaşadım
cihaz arızalı diye düşündüm yeni cihaz aldım ama dedim ya aynı sorun devam ediyor.
Cihazda İnternet var ama bir şekilde sıkıntı yaşıyoruz. Bugün superonline arıza kayıtı verdim.

tiguan

0
Üye
30 Kas 2017
14
5
3
arkadaşlar sorunu cözdüm sıkıntı sadece güncelleme hatası ise modeminizin DNS Sunucusu rakamları next2000hd girin sorun çözülüyor.
Bağlatı Türü: Kablolu / Kablosuz ( her iki türlüde denemdim)
Ip türü: Statik
Alınan Ip Adresi: 198.168.001.003
Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.255
Varsayılan Ağ Geçidi:192.168.001.001
1.DNS Sunucusu: 213.074.001.001 (modemden bakmanız lazım)
2.DNS Sunucusu: 213.074.001.001
cihaz daha önce pink atmasına rağmen ne kablolu neden kablosuz bağlantı yoktu.
Bu ayarları yapınca tıkır tıkır çalıştı.
iyi seyirler