Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

4 K ses yok

yorulmazf

0
Üye
6 Mar 2015
12
0
1
Eve bir 4 k tv aldım fakat bir sorunla karşılaştım TV firması müşteri temsilcisiyle görüştüm sorunun receverdan olduğunu recever desteklemediğini söğlediler
Sorun şu
HDM-1 Recever Machina 3D bağlı
HDM-2 digiturk bağlı
HDM-3 Tivibu bağlı
Tv kapalıyken açtığımda yada HDM'lar arasında geçiş yaptığımda Machina 3D görüntü var ses yok Recever'ı komple kapatıyorum ve açıyorum düzeliyor sonra gene geçiş yaptığımda bir süre sonra gene ayni sorun oluyor.
Bende bundan dolayı recever'ı kullanmıyorum Tv nin kendi Uydu alıcısını kullanıyorum.
Bu neden olur bilgisi olan varmı?

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
499
64
28
Trabzon
Eve bir 4 k tv aldım fakat bir sorunla karşılaştım TV firması müşteri temsilcisiyle görüştüm sorunun receverdan olduğunu recever desteklemediğini söğlediler
Sorun şu
HDM-1 Recever Machina 3D bağlı
HDM-2 digiturk bağlı
HDM-3 Tivibu bağlı
Tv kapalıyken açtığımda yada HDM'lar arasında geçiş yaptığımda Machina 3D görüntü var ses yok Recever'ı komple kapatıyorum ve açıyorum düzeliyor sonra gene geçiş yaptığımda bir süre sonra gene ayni sorun oluyor.
Bende bundan dolayı recever'ı kullanmıyorum Tv nin kendi Uydu alıcısını kullanıyorum.
Bu neden olur bilgisi olan varmı?
uydu alıcınıza başka bir hdmı kablosunu deneyin. eğer hdmı ler arası geçiş yaptığınızda sadece machina 3d cihazınızda bu problem varsa sıkıntı cihazda veya kablodan olabilir. Fakat diğer cihazlarda da aynı sorunları yaşıyorsanız tv de problem olabilir

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Arkadaşım bir zahmet MACHİNA nın görüntü ayarlarını yazarmısınız.! Ve ayrıca cihazı alıp başka bir tv de denemenizi tavsiye ediyorum...

SANCAKBEYİ

0
Üye
14 Kas 2016
17
0
1
LG TV lerde 1 ve 2 hdmi de uhd desteği var.onları açarsanız ses sorunu oluyor.kapatırsanız problem kalkıyor