Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Android Sürümü Nasıl Öğrenilir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]Android Sürümü Nasıl Öğrenilir?[/h][h=2]Android işletim sistemine sahip cihazlarda kişiler hangi versiyonun kullanıldığını öğrenebilir.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
android-surumu-nasil-ogrenilir.jpg
Android işletim sistemi Android 4, Android 5 olarak tanımlanırken, her bir versiyonda 1.1 şeklinde güncellemeler ile birlikte versiyon numaralandırılmaktadır. Bu bakımdan yapılacak işlemlerde ya da farklı uygulamaların çalıştırılmasında Android versiyonu önemli olabilmektedir.
Kişiler cihazlarının hangi işletim sistemi versiyonu ile çalıştığını öğrenebilmesi adına cihaz üzerinden bazı işlemlerin yapılması yeterli olacaktır. Böylece sürüm öğrenileceği gibi işlemler de sorunsuz bir şekilde işlem yapılabilir.
Kişilerin bu işlemleri yaparken, ilk olarak cihazlarının ayarlar bölümünü açması gerekir.
memu-2_8_5---memu-36-(1).jpg

Ayarlar açıldıktan sonra ise açılacak yeni ekrandaki listede hakkında bölümü bulunmalıdır. Bu bölüm genelde en altlarda yer alır.
memu-2_8_5---memu-48-.jpg

Hakkında ya da tablet hakkında bölümü seçildikten sonra ise yeni ekranda Android sürümüne bakılmalıdır.
memu-2_8_5---memu-49-.jpg

Böylece kolay bir şekilde Android versiyonu öğrenilebilir.
[/FONT]