Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Android Yüksek Pil Tüketimi Nasıl Azaltılır?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]Android Yüksek Pil Tüketimi Nasıl Azaltılır?[/h][h=2]Android işletim sistemlerinin en önemli sorunlarından bir tanesi pil tüketiminin yüksek olmasıdır. Bu konuda bazı işlemler yapılarak pil tüketimi biraz daha verimli hale getirilebilir.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
android-yuksek-pil-tuketimi-nasil-azaltilir.png
Android işletim sisteminin Google tarafından yönetilmesi pek çok Google servisinin de cihaz ile birlikte otomatik olarak gelmesine neden olmaktadır. Pek çok kullanıcının kullanmadığı uygulamanın sistemde olması gereksiz tüketimleri neden olurken kullanıcıların yapacağı bir kaç ayar ile birlikte bu konuda iyileştirmeler yapılabilir.
Özellikle pek çok Google Play hizmetinin GPS gibi pil konusunda ciddi bir tüketim yaratan özelliğinin olması önlem alınmasını zorunda kılmaktadır. Google tarafından yapılan işlemler her ne kadar kullanıcı takibi konusunda önemli olsa da kişilerin ihtiyacı olmayan uygulamaların cihazında bulundurulması her zaman bir dezavantajdır. Zira pek çok güvenlik açığı olabilen programlar aynı zamanda kişilerin güvenliğini de riske atabilir.
Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir detay ise Google Haritalar gibi Türkiye'de henüz tam anlamıyla destek vermeyen uygulamaların da cihazda bulunmasıdır. Bu uygulamalar yerine kişilerin kendi tercih ettiği harita uygulamalarının kullanılması daha yararlı olacaktır.
Google Play servisleri üzerinden sunulan hizmetlere uygulamalar bölümünden ulaşabilirsiniz. Android cihazlarda yer alan uygulamalar bölümler kişiler direk sistemde bulunan tüm uygulamalara erişebilir. Bu bölümde Google tarafından sağlanan servisler seçilerek kullanılmayan servisler sistemden kaldırılarak hem cihazda yer açılabilir hem de gereksiz yere güç tüketimi önlenebilir.
[/FONT]