Neler yeni

Atom bombasını dahi durdurabiliyor!

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,359
Beğeniler
1,218
Konum
ALMANYA
#1
Yerli silah 'Korkut' atom bombasını dahi durdurabiliyor!

TSK’nın alçak ve orta irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere ASELSAN tarafından geliştirilen KORKUT Hava Savunma Sistemi, tüm testleri geçti. Dünya üzerindeki örneklerine fark atan korkut atom bombası atışlarını bile durdurabilecek kabiliyete sahip. Türkiye milli savunma sistemlerinde bir aşamayı daha geride bıraktı.Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın alçak ve orta irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirme çalışmalarına Aselsan tarafından 2010’da geliştirilmeye başlanan ‘Kundağı Motorlu Hava Savunma Sistemi KORKUT’ geliştirme aşamasının son noktası olan atışlı testleri de başarıyla tamamladı. KORKUT AİC (Hava Savunma Ateş İdare Cihazı) projesinin bir süredir devam eden testlerinin sonuncusu 1 Aralık Salı günü Konya Karapınar’da bulunan Milli Savunma Bakanlığı Atış, Test ve Değerlendirme

Grup Komutanlığı atış alanında yapıldı.

Yapılan testlerde KORKUT AİC katapulttan atılan hedef uçağı ASELSAN’ın geliştirdiği yerli radar sistemiyle tespit edip, başarılı bir şekilde vurarak düşürdü. KORKUT test atışlarında sabit hedefleri de başarıyla vurdu. KORKUT, 3 Silah Sistemi Aracı (SSA) ve 1 Komuta Kontrol Aracı’ndan (KKA) oluşan takımlar halinde görev yapacak. İlk etapta toplam 42 Silah Sistem Aracı [SSA] ile 14 Komuta Kontrol Aracı Aselsan’dan 2016 yılında tedarik edilecek. ATEŞ gücü MKE tarafından üretilen iki adet 35 mm’lik toptan oluşan ve hareket halinde atış yapabilen KORKUT, dakikada 1100 mermi atıyor. Ayrıca havada parçalanan 35 mm parçacıklı mühimmat da kullanılabiliyor. Menzili ise 4 kilometre.
 

denekhayvani

New member
Üye
Katılım
16 Ocak 2017
Mesajlar
2
Beğeniler
0
#2
Haber denemeyecek bu şeyin kaynağı Akit adındaki yüz karası gazete. Atom bombasını durdurabilmenizin bir yolu yoktur. Özellikle 4KM menzilli bir araç ile durdurmayı düşünmek akıl ve mantık dışıdır keza atom bombası parça tesirli ya da çarpa ile tetiklenen bir bomba değil kimyasal boyutta çok yüksek bir enerji açığa çıkararak oluşan bir patlamadır ve yokedici etkisi yüzlerce kilometreyi bulmasının yanında kül olarak yüzeye düşen minik parçacıklar (fallout olarak bilinir) etkisini ayrıca gösterir. bunun yanısıra insanların tiroid bezinde radyasyon büyük çapta zarar vererek zehirlenmelere yol açar. Kısacası atom bombasına dayanıklı araç bile söz konusu olamaz iken etkilerinin boyutu ve araçların hareket kabiliyeti sözkonusu iken kesinlikle mümkün değil. Atom bombasını 4km menzille durdurmak diye birşey sözkonusu değil. patlayıcı kısım füzede değil başlıkta çünkü. Günümüzde rusyanın elinde bulundurduğu nükleer başlıklar rahatlıkla tüm avrupayı radyasyona maruz bırakabilir.