Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Digiturk

cabbar336

0
Üye
21 Mar 2012
4
0
1
internet uzerinden yayin veriliyormus bu cihaza bu sekil yazilim destekliyormu acaba bilgisi olan arkadaslar varsa paylasirsa sevinirim?

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Madem D-smart ve Dijiturk kartları sadece kendi cihazlarında çalışıyor, o zaman neden Minix CX ve Minix HD cihazlarında kart yuvası var? Bir işe yaramıyor, atıl bir şekilde duruyor orda? Neden?

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
1- Evet bu cihazlarda kredi kartı boyutlarında bir şifre kartının girebileceği bir soket var. Dikkatli bakılırsa görülebilir. CX sahibi olan bir arkadaşıma kart yuvasını gösterince şaşırmıştı.
2- Yukarda cevapsız kalan soruma yine ben cevap vereyim. www.nextburada.com sitesinde satılan (legal) kartlar varmış, ben yeni gördüm. Yerli kartlar çalışmıyorlar ama bu yabancı kanalların kartları çalışıyormuş. ( öyle değil mi? yanlış anlamadım di mi ustalar nerdesiniz? )

temha

0
Üye
17 May 2012
2
0
1
hd cihazlar arasında kararı next minihd yana kullandım. tek neden led tv nin arkasında kalması ve duvara monte olması.
bir kaç ay sonra bu cihazda artı ve eksi yönleri belirmeye başladı.
cihaz özellikle tv ile duvar arasında kalma sonucu aşırı ısınması.artı olarak server ve harici hdd kullanmam bu ısıyı dahada çok tetikliyor.
bende deneme amaçlı olarak elimde bir köşede bulunan işlemci fanını 12v 0.5amperlik ufak adaptörle kullanmaya başladım.
ortaya daha hızlı işlem gören, server da ise daha az donmalarla işlem gören bir cihaz haline geldi.
merak ettigim,bukadar özelligi bu cihazda bulundurup özellikle minumum derecede boyutu ufaltıp
ama sogutma sistemini neden çare bulunamamış?
şuanda ismini veremedigim sd cihazımda bile arka panele fan takviyesi kullanılmış
bu arada herkeze merhabalar