Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Dsmart modül CI+

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Arkadaşlar Next 18500 HD Plus uydu alıcısı,Dsmart CI+ modülü çalıştırıyormu,bu konuda bilgisi olan varmı? Yardımcı olursanız sevinirim.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
D-smart Cı + modülü şu anda her türlü uydu alıcısında çalışıyor sebebi ise Cı+ bölümü modülde aktif değil yani her türlü modüllü cihazda çalışıyor.

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Dsmartın 1 yıllık yasal kart ve modülünü kendi sitesindeki açıklamalardan yola çıkarak ve uygun fiyatlı olması nedeniyle yeni aldığım ********** 5500 HD PVR CI cihazında modülü çalıştırmadı.CI+ protocol Error 16 hatasını verdi.Dsmart müşteri hizmetleri ile görüştüm aktivasyonu yapıldı şunu dediler cihazınız yazılımsal olarak modül ile uyumsuz denildi,********** yetkili servis ile görüşün denildi.********** yetkili servis ile görüştüm cihazın 2012,2013,2014 ve 2015 tarihlerinde çıkmış bütün yazılımlarını yükledik çalıştırmadı,fabrika ayarlarına aldım yine çalışmadı,türksatın bütün tp lerini silip tekrar arattım yine çalıştırmadı.********** istanbul genel merkeze sordum Dsmart CI+ modül ile uyumlu cihazımız yok denildi.Varolan cihazlar CI ile uyumludur denildi,artık Dsmartın CI modülüde piyasada yok diyebiliriz mevcut abonelerinden eski yasal modülleri alıp yeni CI+ modül veriyorlar.Demem o ki CI+ ile uyumludur denilen Next 18500 HD PLUS cihaz ********** sitesinde Dsmart yeni modül için optimazyon yapıldı açıklaması yapılmış yani çıkarılan son yazılım için böyle denilmiş.Benim sormak istediğim elinde Next 18500 HD PLUS olupta Dsmart CI+ modülünü çalıştıran arkadaşlarımız varmıdır eğer bu cihazda çalıştırmıyorsa CI+ uyumlu uygun fiyatlı uydu alıcısı tavsiyeniz nedir?

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Lütfen Dsmart CI ile Dsmart CI+ modülü arasındaki farkı araştırıp öyle cevap veriniz saygılarımla.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Verilen cevabı beğenmiyorsun sonrada hala burada cevap bekliyorsun ben cı ile cı + arasındaki farkı biliyorum size verilen cevaplar başlarından savmak için verilmiş cevaplar bilinçli olarak karşı tarafa diretseniz sonuç alabilirdiniz.Neyse siz daha makul cevaplar bekleyiniz.

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
D-Smart Cı + modülü şu anda her türlü Uydu alıcısında çalışıyor sebebi ise Cı+ bölümü modülde aktif değil yani her türlü modüllü cihazda çalışıyor.
Demiştiniz,benim anlamadığım uydu alıcısını üreten firmayamı diretmek gerekiyor yoksa dsmart müşteri hizmetleri ilemi gerekiyor.Yani sonucu netleştirmemişsiniz.Madem başlarından savmak için bu cevaplar verildiyse ne gibi bir sebeble bu işi çözün diyeyim.Üst düzey kullanıcı değilim,neyse yinede alakanız için teşekkürler.

Cemm

0
Üye
18 Ağu 2012
10
0
1
Malatya
Mevcut cihazınızı iade edip next cihaz almak isterseniz hem next ürünleri satan hemde dsmart modul satan bir firmaya bu konuyu danısabilirsiniz.Firma adı vermeden telefonunu yazıyorum.02125901555

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Alakan için teşekkürler Cem kardeş.Sorunu çözdüm,gldmaster marka uydu alıcılarının hiç bir modeli Dsmart CI+ modülü desteklemiyor.Next Ye 18500 HD uydu alıcısı Dsmart CI+ modülü sorunsuz çalıştırdı.Ben Next YE 18500 HD PLUS yeni kasa (eskisine göre oldukça estetik bir görünüme sahip) cihazı nedense bulamıyorum.Böyle bir ürün piyasaya çıkmışmıdır yoksa halen beklememiz mi gerekiyor.

Cemm

0
Üye
18 Ağu 2012
10
0
1
Malatya
Alakan için teşekkürler Cem kardeş.Sorunu çözdüm,gldmaster marka uydu alıcılarının hiç bir modeli Dsmart CI+ modülü desteklemiyor.Next Ye 18500 HD uydu alıcısı Dsmart CI+ modülü sorunsuz çalıştırdı.Ben Next YE 18500 HD PLUS yeni kasa (eskisine göre oldukça estetik bir görünüme sahip) cihazı nedense bulamıyorum.Böyle bir ürün piyasaya çıkmışmıdır yoksa halen beklememiz mi gerekiyor.

Rica Ederim. ikinci sorunuzun cevabını BURADAN bulabilirisiniz. http://www.next.com.tr/tr/ara/18500

qwe22

0
Üye
13 Haz 2015
144
1
18
Tekrardan teşekkürler Cem kardeşim,yazdığın adrese baktım dediğim yeni kasa Next 18500 HD PLUS o modeldi ve bu cihazı satın aldım yakında elime ulaşacak.Senden bir ricam olucak Next YE 18500 HD PLUS yeni kasa uydu alıcıda eski kasa olan modelle aynı yazılımı kullanıyor değil mi ?